​Orta boy saçı sevdirecek 12 saç modeli

​Orta boy saçı sevdirecek 12 saç modeli

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Orta boy saç modelleri bu sezon her yerde! İlham almak için sosyal medyada gezinirken karşımıza çıkan orta uzunlukta saç modellerini bir araya getirdik! Saçlarımızı orta saç modelleriyle yenilemek için hazırladığımız dosyaya göz atmaya ne dersin? Orta boy katlı saç modelleri arasından senin de aşık olacağın bir model bulacağına eminiz! 

1.Düz bob orta uzun kesim

Düz bob orta uzun kesim

Long bob dediğimiz uzun bob saç kesimi, orta uzunlukta boyuyla tercih edebileceğin saç kesimlerinden. Oval yüz hatlarına sahip olanlara çok yakışan bu saç kesimi, genelde düz stilde kullanılıyor.

2.Dağınık dalgalı omuzda saç kesimi

Dağınık dalgalı omuzda saç kesimi

Dalgalı saçlara sahip olanların son dönemdeki gözde saç kesimi önü katlı omuzda saçlar! Özellikle dağınık dalgalı stilde şekillendirilen bu orta boydaki önü katlı saç kesimiyle son derece havalı bir görünüme ulaşabilirsin. 

Editör önerisi: Bu önden katlı saç kesimi sarı saç rengiyle de çok cool görünüyor. L’Oréal Paris Excellence Creme 10 Açık Sarı saç rengiyle bu görünüme kolayca ulaşabilirsin!

3.Hareketli fönlü orta uzun saçlar

Hareketli fönlü orta uzun saçlar

Saçlarını orta uzunlukta kestirdikten sonra deneyebileceğin saç modellerinden biri hareketli fönlü saç stili! Saçlarına nasıl fön çekebileceğini öğrenmek istiyorsan buraya tıklayabilirsin.

Editör önerisi: Saçların fön çekme işlemi esnasında ısıdan dolayı zarar görmesin, yıpranmasın istiyorsan mutlaka ısı koruyucu bir ürün kullanmanı öneririz. Bizim favori ürünümüz, saçı 230 derece ısıya kadar koruyabilen Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem. Isı işlemi uygulamadan önce saçının uç ve boylarına bu besleyici kremi uygulayarak saçlarını koruma altına alabilirsin.

4.Hacimli orta uzun saçlar

Hacimli orta uzun saçlar

Özellikle ince telli saçlara sahip olanlar küt ve orta uzun saç kesimini tercih ettiklerinde genelde saçlarında hacim sıkıntısı yaşıyorlar. Saçlarına hacim kazandırmak için bizim önerimiz düz stiller yerine dalgalı stilleri tercih etmelisin.

Editör önerisi: Son dönemde saçların inceldiyse, güçten düştüyse sana önerimiz saçlarının gücüne güç katacak Elseve Komple Direnç Güç Maskesi! Diğer saç maskelerinin aksine saç diplerine de uygulanabilen bu saç maskesi, Biotin, Arginine ve Vitamin B5 içeriyor. Masajla uygulandığında saç köklerine etki ediyor, aynı zamanda da saç tellerini besleyici içeriklerle zengin formül ile yüklüyor. Ayrıca doğal bir his için silikon içermeyen, saçı ağırlaştırmayan formüle de sahip.

5.Orta uzun saçlara özel örgüler

Orta uzun saçlara özel örgüler

Saçların yeterince uzun olduğu için örgüleri de tercih edebilirsin. Özellikle bizim en sevdiğimiz örgü modellerinden olan şelale örgülerle havalı bir görünüm elde edebilirsin.

6.Maşa uygulanmış orta boy saçlar

Maşa uygulanmış orta uzun saçlar

Orta uzunluktaki saç kesimini tercih edeceksen saçlarına maşa uygulayarak su dalgalı saç modelini kullanabilirsin. Bu doğal dalgaları günlük olarak ya da özel günlerde tercih edebilirsin.

7.Ortadan ayrılmış saçlar

Ortadan ayrılmış saçlar

Oval yüz şekline sahipsen orta uzunluktaki saçlarını ortadan ayırarak kullanabilirsin. Ancak yuvarlak ya da uzun yüz şekline sahipsen yüz hatlarını daha fazla belirginleştireceği için orta ayrımı kullanmamanı öneririz.

8.Yandan ayrılmış orta boy saç kesimleri

Yandan ayrılmış orta uzun saçlar

Saçlarını yandan ayırarak hem daha hacimli görünmesini sağlayabilir hem de görünümüne farklı bir hava verebilirsin.

9.Katlı orta uzun saçlar

Katlı orta uzun saçlar

Her saç kesiminde tercihin katlı stillerden yana oluyorsa orta uzun saçlarını da katlı kesimde kullanabilirsin. 

Editör önerisi: Katlı kesimlerdeki saçlarda kırıklar kötü bir görünüm oluşmasına neden olabiliyor. Bu nedenle kırık oluşumuna engel olmak için daima saçlarını besleyecek ürünleri tercih etmeni öneririz. Örneğin bizim favorilerimizden biri Elseve Dream Long Uzun Saç Kurtarıcı Maske. Hint yağı, bitkisel keratin ve vitaminler içeren bu maske, saçları besliyor, onarıyor, kırık oluşumuna engel oluyor.

10.Asimetrik kesim

Asimetrik kesim

Orta boy saç kesim modelleri arasından katlı saç kesimini asimetrik stile tercih ederek de saçlarına farklı bir hava verebilirsin. Önleri uzun arkası kısa ya da tam tersi şekilde kullanarak bu görünüme ulaşabilirsin.

11.Ombreli orta boy saç stilleri

Ombreli stiller

Hazır saçlarını orta uzun kestirerek değiştirmişken rengini de değiştirmeye ne dersin? Omuz hizasındaki orta uzun saçlara ombre de çok yakışıyor.

12.Kaküllü orta uzun kesim

Kaküllü orta uzun kesim

Eğer geniş alına sahipsen kaküllerinle yüz şeklini dengelemeye ne dersin? Orta uzun saçlara kaküllerin ne kadar yakıştığını söylemiş miydik? :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?