Perde Kahkül Modelleri

Perde Kahkül Modelleri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

En son saç trendlerine baktığımızda karşımıza perde kahkül modelleri çıkıyor. Perde kahküllerin saçlara daha havalı ve karizmatik bir görünüm eklediğini kabul edelim. Peki, perde kahkül şekillendirmeyi biliyor musun? Saçlarını perde kahkül kesimi yaptıktan sonra doğru adımlarla şekillendirerek daha bakımlı görünmelerini sağlayabilirsin. Perde kahkülün hangi yüz tipine yakıştığını ve nasıl kesileceğini anlatıyoruz! 

Perde kahkül kesimi nedir?

Perde kahkül kesimi nedir?

Perde perçem nedir? Perde kahkül kesimi ortadan ayrılarak kullanılan, alın bölgesinin iki yanına perde gibi kesilen kahkül modelidir. Curtain bangs-perde kahkül, adeta perde gibi alın bölgesinin gizlediği için bu ismi almıştır. Perde kahküller, klasik kahküllerden farklı olarak yanlara doğru uzar ve alın ortasında kısalırlar.Kısa ve uzun saç perde kahkül yapılabilir. 

Perde kahkül kimlere yakışır?

Perde kahkül kimlere yakışır?

Perde kahkülün en güzel tarafı her yüz şekline yakışmasıdır! Kahkül kullanamayan yuvarlak yüz şekilleri de perde kahkülü rahatlıkla kullanabilir. Her yüz şekline yakışan perde kahküller, yüzü daha orantılı ve dengeli gösteriyorlar. Yüz şekline uygun olarak perde kahkülü ayarlayabilirsin. Dilersen yüzünün yan tarafındaki kahkülleri daha uzun ve kısa tutabilirsin. Perde kahküller kıvırcık, dalgalı ve düz saçlara kesilebilir. 

Perde kahkülün normal kahkülden farkları nelerdir?

Perde kahkülün normal kahkülden farkları nelerdir?

Normal kahkül alın bölgesinde küt bir çizgide kesilirken, perde kahkülün hareketli bir kesimi vardır. Perde kahkül yanlara doğru kademeli olarak uzar. Perde kahkülde alın ortasına genellikle saçlar gelmez, gelse dahi hareketli kesimle doğal bir görünüm kazandırılır. Normal kahkülde ise saçlar çoğunlukla alın üzerinde küt bir şekilde yoğunlaşır. 

perde kahkül kıvırcık saç modeli

Normal kahkül modeli sadece belirli yüz şekillerinde havalı duruyor. Perde kahkül kesimi ise bütün yüz şekillerine çok yakışır. Perde kahkülü şekillendirmek daha kolay olduğu için son dönemlerde bu kahkül modeli daha çok tercih edilmeye başlandı. 

Perde kahkül şekillendirmede nelere dikkat edilmeli?

Perde kahkül şekillendirmede nelere dikkat edilmeli?

Perde kahkülü şekillendirmek düşündüğünden çok daha basit! Çünkü perde kahkülün en sevdiğimiz özelliği doğal saçlara uyum sağlayabilmesi. Perde kahküllerini düzleştirmeye ve maşa yapmaya ihtiyacın yok. Perde kahkülün kolay şekil alması için her banyoda Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu kullanmanı öneririz.

8 saniyede daha yumuşak, parlak ve 10 kat* daha pürüzsüz bir görünüm veren bir saç bakım suyu, saç yüzeyinin yeniden yapılanmasına yardımcı oluyor. Anında kolay tarama sağlayan ve saçları yumuşatan Wonder Water sayesinde perde kahküllerini şekillendirmek çok kolay olacak.

Evde perde kahkül nasıl kesilir?

evde perde kahkül kesimi

Perde perçem nasıl kesilir? İlk önce saçlarının ön kısmını ıslat. Saçlarının nemini al ve dikkatlice tara. Saçlarının taradıktan sonra perde kahküllerinin ne kadar uzun görünmesini istediğine karar vermelisin. Saçlarının iki yanını daha uzun, orta kısımlarını da katlı olarak daha kısa kesmeni tavsiye ediyoruz. 

Perde perçem keserken saçlarını adım adım kısaltmalısın. Çünkü nemli saçların olduğundan daha uzun durabilir ve bu seni yanıltabailir. Saçlarının iki yanının eşit uzunlukta olduğuna emin olmalı ve ortadaki saçlarına hafif katlar eklemeni öneririz. 

Perde kahkül bakımı nasıl olmalı?

perde kahkül bakımı

Perde kahkül kısa saç ve uzun saçlara çok yakışıyor. Peki, perde kahkül bakımı nasıl yapılır? Öncelikle saçlarının parlak ve canlı görünmesi için her banyoda saç tipine uygun şampuan kullanmalısın. Saçlarına yoğun nem kazandıracak şampuanlar sayesinde perde kahküllü saçlarının kabarması azalacak ve gün içinde daha az elektriklenecek.

perde kahkül modeli

Saçlarının yıpranmaması için ısıyla şekillendirmek yerine bakım kremleri kullanmanı tavsiye ederiz. Saçlarını yıkarken aşırı ısıdan uzak durmalı, ılık suyla saçlarını temizlemelisin. Isıyla şekillendirmek istersen öncesinde ısı koruyucu sprey sıkarak kaküllerinin yıpranmasını önleyebilirsin. 

Editör önerisi: Banyo sonrası kahkül şekillendirmek için nemli saçlarına Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i uygulamayı unutma. Hem kuru, hem de ıslak saçlara uygulanabilen Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i saç boylarına ve uçlarına uygula. Hafif masaj yaparak kahküllerine şekil verebilirsin. Gördüğün gibi ısı kullanmaya gerek kalmadan perde kahküllerin harika duruyor!

En güzel perde kahkül modelleri

yan perde kahkül modeli
perde kahkül saç stili
perde kahkül saç modelleri

perde kahkül saç kesimi

perde kahkül kesim modelleri
perde kahkül saç kesim modelleri
perde kahkül saçlar


perde kahkül kısa saç modeli


uzun perde kahkül saç modeli


uzun perde kahkül saç modeli


perde kahkül kesimi


perde kahkül saç modeli


kıvırcık perde kahkül saç modeli


küt perde kahkül saç modeli
perde kahkül saç modeli
perde kahkül saç modeli


yan perde kahkül saç modeli


*Instrumental test

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?