Uzun yüzlere en çok yakışan 6 saç kesimi


Yüz şekli, sana nasıl saç kesiminin yakışacağı konusunda en önemli etkenlerden biri. Uzun yüz şekline sahipsen, yüzünün daha kısa ve yuvarlak hatlara sahip gibi gösteren uzun yüze saç kesimlerine yönelmelisin. Peki, nasıl saç kesimleri uzun yüz şekline yakışır? Uzun yüz şekline en uygun, ilham verici uzun yüz saç modellerini öğrenmek için okumaya devam et. Uzun yüzünü dengelemek ve daha kusursuz göstermek için uzun yüz şekline göre saç modellerini denemeye başlamalısın. 

Uzun yüze saç modelleri

1. Uzun yüze kahkül modeli

Uzun yüze kakül modeli

Saçını boyunu kısaltmadan kendine yeni bir imaj yaratmak istiyorsan kakül kullanmaya ne dersin? Uzun yüz şekline en uygun kakül kesimi için kaşlarının tam üzerinde veya kaşının tam altında saçlarını kesebilirsin. Saçlarında yenilik yapmak isteyen ama saçlarını kısaltmaya kıyamayan kişiler için uzun yüze giden saç modellerinden olan kaküller oldukça mantıklı bir seçenek olacak. 

Uzun yüzlü kadınlara perçem de çok yakışıyor. Perde kahkül olarak da bilinen perçem modelleri genelde alnın iki tarafına ayrılıyor, alın ortası boş kalıyor. Bu uzun yüz için saç modeliyle daha genç görüneceksin. 

Editör önerisi: Kaküllü saçın yüzüne yapışmaması için hacimli görünmesi ve dolgun olması oldukça önemlidir. Eğer saçların eskisi gibi dolgun ve gür değilse saçlarına yoğunluk vermek için Vichy Densi Solutions Serum kullanmayı unutma. Seyrelen, ince saçlara hacim ve dolgunluk kazandıran bu saç bakım serumunu saç derisine 5 kez spreyleme yaparak uygulayabilirsin.

2. Katlı saç kesimi

2. Katlı saç kesimi

Katlı saç kesimi uzun yüz hattını daha orantılı göstermene yardımcı olur. Saç modelinin hacimli görünmesi için kırık fön denilen, uçları hareketli, dalgalı saç modelini deneyebilirsin. Eğer fön çekmek hakkındaki tüm incelikleri öğrenmek istersen buraya tıklayabilirsin. Uzun yüz şekline göre saç modelleri kadın arayışında olanlar mutlaka katlı saç kesimini denemeli! 

Uzun yüz şekline çok yakışan katlı saç kesimini daha havalı hale getirmek için Garnier Color Naturals Doğal Tonlar Koleksiyonu 7N Doğal Kumral ile saçlarını renklendirebilirsin. Doğal kumral saç rengi, sanki kendi saç rengin gibi parlak, naturel ve ışıltılı görünecek. 

3. Uzun yüze orta boy saç kesimi

3. Uzun yüze orta boy saç kesimi

'Uzun yüzlü kadınlarına hangi saç modeli yakışır?' Uzun bir yüze sahipsen saçlarını dümdüz yapmak yerine daha dalgalı, long bob denilen saç modellerini kullanarak uzun yüz hattını dengeleyebilirsin. Saçlarının dalgasını ön plana çıkarmak için katlar da ekleyebilirsin. Uzun yüz şeklini dengelemek için daha çok kulak hizasında katları değerlendirmelisin. Böylece saçlarının dalgasını kullanarak uzun yüz şeklini daha kısa gösterebileceksin. 

Editör önerisi: Dalgalarının daha parlak ve canlı görünmesi için Botanicals Fresh Care Argan ve Aspir Besleyici serisi kullanmayı unutma.

4. Uzun yüze düz saç

4. Uzun yüze düz saç

Uzun yüz şekli düz saçlarla pek uyumlu değildir. Dümdüz, küt kesilmiş saçlar yüzünün daha uzun görünmesine sebep olacaktır. Eğer 'uzun yüz nasıl küçülür?' diye merak ediyorsan kesinlikle düz saç kesiminden uzak durmalısın. Çünkü düz saçlar yüzünü daha dikdörtgen gösterecek. Bunun yerine saçlarında yumuşak katlar yaratabilirsin. Katlar saçlarına oldukça hareketli bir hava verir. 

Peki, küt saç hangi yüz tipine yakışır kadın? Hemen seni bu makalemize alalım! 

5. Uzun yüz için kısa saç modeli5. Uzun yüz için kısa saç modeli

Uzun yüz nasıl yuvarlak görünür? Hemen anlatalım. Yüz şeklini daha yuvarlak yapmak istersen kısa saç modelini denemelisin. Uzun yüz şekline kısa saç kesimi yakışmıyor diyenler çok yanılıyor! Saçlarını pixie saç kesimine kestirdikten sonra saçlarını dağınık olarak şekillendir. Böylece uzun yüz şeklin çok daha eşit görünecek. Özellikle uzun yüzlü kadınlar için kaküllü Pixie kesimini denemeni öneriyoruz. 

6. Dalgalı saç modeli

6. Dalgalı saç modeli

Uzun saç kesiminin nasıl görünmesi gerektiğini artık öğrendin. Bukleli saç modelini mutlaka bukleli kaküllerle birleştirmelisin. Omuz hizasındaki saçlarını kıvırcık yaparak uzun yüz şekline dengeli bir model vereceksin. Dalgalı saç modelleri özellikle uzun yüzlü kadınlarda harika görünüyor. 

Saçlarını şekillendirmeden önce ısıya karşı koruyucu spreyini uygulayarak saçlarını daha dayanıklı bir hale getirmelisin. Bakımsız görünen saçlar kimseye yakışmayacaktır. Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum, saçlarının 230 dereceye kadar ısıdan koruyor ve saçlarına ekstra pürüzsüzlük sağlıyor. Saçlarını maşa veya düzleştirici ile şekillendirmeden önce saç serumunu saç boylarına ve uçlarına sürmelisin. Saç şekillendirmesi bitirdikten sonra saçlarının ne kadar parlak göründüğüne sen bile inanamayacaksın. 

Uzun yüze giden saç modellerini öğrendin, şimdi sıra denemekte! 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala