Lob saç kesiminin en güzel 5 hali

Lob saç kesiminin en güzel 5 hali

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Long bob yani “Lob" saç kesimini çok seviyoruz! 2017 saç trendleri arasında gösterilen bu saç kesimi hemen hemen her yüz şekline çok yakışıyor. Eğer sen de yaz öncesi saçlarında taze ve modern bir görünüm arıyorsan, uzun bob saç kesimine bir şans verebilirsin. Merak etme, şimdi sana bu saç kesimini nasıl şekillendirebileceğini anlatacağız. Lob saç modellerini gördükten sonra soluğu kuaförde alacaksın, bizden söylemesi! Evde saç kesiminin detaylarını öğrenmek istersen seni bu yazımıza alalım. 

Lob saç kesimi modelleri

Eğer saçlarının hacimsiz görünmesinden şikayetçiysen lob saç kesimi tam da aradığın saç modeli olabilir. Çünkü bu saç kesimini dalgalı kullandığında saçların çok daha hacimli görünecek, ve uzun saçlarda olduğu gibi anında dalgaların düşmeyecektir. Bunun yanı sıra, lob saçlarını dalgalandırmak uzun saçlara göre çok daha az vaktini alacaktır.


Lob saç kesimini asimetrik olarak da tercih edebilirsin. Saçlarının arkasının daha kısa, önlerinin daha uzun olduğu bu saç modeli saçlarına yepyeni bir görünüm verecektir. Modern saç kesimlerini seviyorsan bu modeli mutlaka denemelisin. Bu saç modeline ombre de çok yakışıyor.

Saçlarını uzun bob kestirdin, peki nasıl şekillendireceksin? Uzun bob saçlarını şekillendirmenin oldukça farklı ve pratik seçenekleri vardır. Saçlarının yarısını arkada örerek dakikalar içinde saçlarını toplayabilirsin. Bu saç kesimine salaş ve doğal saç modelleri çok yakışıyor.

Özel davetlerde saçlarını topuz yapmak istediğinde ensede topuz modelini seçebilirsin. Eğer dalgalı veya kıvırcık saçların varsa bu saç modelini yapmadan önce saçlarını düzleştirmeni öneriyoruz. Böylece topuzunun arasından saçlar çıkmayacaktır. Topuzunu yaptıktan sonra saç spreyiyle sabitlemeyi de unutmamalısın.

Uzun bob saç kesimini dümdüz kullanmak yerine daha hacimli kullanmanı öneriyoruz. Saçlarının aralarına saç spreyi veya kuru şampuan sıkarak saçlarının daha dolgun görünmesini sağlayabilirsin. Gün içinde saçlarının yapıştığını hissettiğinde başını aşağı eğ ve parmaklarınla saçlarını havalandır. Bu işlem sayesinde saçların tekrar eski hacmine kavuşacaktır.

Ne düşünüyorsun? Saç kesim modelleri arasındaki en havalı stillerden, long bob'u deneyecek misin?

Photo Credit: iStock, Pinterest

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?