Çalışan kadınlara özel: Ofisin en havalısı olmak için tercih edebileceğin 10 saç kesimi!

Çalışan kadınlara özel: Ofisin en havalısı olmak için tercih edebileceğin 10 saç kesimi!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Çalışan kadınlar için saç kesimlerinin pratik şekillendirilebilir olması ve tabii ki havalı olması oldukça önemli. Özellikle yaz aylarında yıka-çık saç modelleri kişiye havalı ve iddialı bir görüntü sunar. Onlar için en güzeli, saçlarını yıkadıktan sonra saç şekillendiricisiyle pratik bir saç modeli yapıp hızlıca masa başına ışınlanabilecekleri saç modelleri!

Şimdi seninle hem en son saç trendlerinden ilham aldığımız, hem de yüz hatlarına uygun olarak önerdiğimiz pratik saç kesim modellerini paylaşıyoruz. Bu saç kesim modelleri senin ofiste havalı olmanı sağlayacağı gibi aynı zamanda geç kalmanı da önleyecektir. :)

Üçgen yüz şekli: Asimetrik bob kesim

Asimetrik kesim

Ünlülerin de favorisi olan bu saç kesimi en çok üçgen yüz hatlarına sahip olanlara yakışıyor. Yüz hatlarını ön plana çıkaracak, sana anında daha canlı bir hava katacak olan bu saç modeli genellikle düz stilde kullanılıyor. Sen de saçlarını yıkadıktan sonra saç uçlarına ve boylarına, saçlarının ısıdan zarar görmemesi için, 230 derece ısıya kadar saçı koruyan Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi’ni sür ve tara. Bu krem sayesinde saçlarının kabarmasını da önleyebilir ve pürüzsüz düzlükte görünmesini sağlayabilirsin. Ardından saçlarını kurutup, düzleştirici yardımıyla düz görünüme kavuşturduktan sonra hazırsın!

Oval yüz şekli: Küt saç kesimi

Daha dinamik ve genç görünmek istiyorum diyen iş kadınları buraya! En genç gösteren saç modellerinden biri bizce düz bob kesim saçlar! Küt saç olarak da bilinen bu saç modeli özellikle oval yüz hatlarına sahip olanlara çok yakışıyor. 

Her yüz şekline uygun: Katlı saç kesimi

Katlı saç kesimi

Saçlarının kabarmasından şikayetçiysen katlı saç kesimiyle hazırlanma süreni yarı yarıya azaltabilirsin. Saçlarının kabarmasını azaltmak için katlarının çok yukarıdan değil saçlarının boylarından itibaren başlamasına dikkat etmelisin. Çok dipten başlayan katlar bir süre sonra saçlarının daha da kabarmasına yol açabilir. Sonrasında da saçlarını ister fönlü, ister şekillendirici köpük ile şekillendirerek kullanabilirsin.

Hatta bu saç kesimini doğal görünümlü, kumral saç renkleriyle de birleştirebilirsin. Garnier Color Naturals Doğal Tonlar Koleksiyonu'nda bulunan kumral tonlarıyla hem doğal, hem de oldukça parlak görünen bir saç rengine kavuşabilirsin.

Uzun yüz şekli: Uzun kakül kesimi

Saçlarına küçük bir adımda yeni bir görünüm kazandırmak için kakül kestirmeye ne dersin? Yüz şekline göre kakülü bul ve yepyeni bir model elde et! Yüz hatların uzunsa ve geniş bir alnın varsa uzun kakülleri tercih etmeni öneriyoruz. Özellikle ajans gibi bir yerde çalışıyorsan kaküllü saç modeliyle çok trend ve havalı görünebilirsin.

Editörün önerisi: Kakül kestirmenin başlıca problemi dip boyasını çok çabuk göstermesi... Ancak bu sorunun önüne geçmek için L’Oréal Paris Magic Retouch Beyazlar için Anında Kapatıcı Sprey kullanabilirsin. Saç diplerine spreyi sık, 3, 2, 1 ve hazırsın! Artık dip boyası sorununu erteleyebileceksin.

Oval yüz şekli: Kısa bob saç kesimi

Kısa bob saç kesimi

Kısa saç kesimlerini seviyorsan kısa bob saç kesimine bayılacaksın! Hafif katlı olan bu saç kesimi ince telli saçlara sahip olanlara yakışıyor. Saçlarını kulak hizasında kestirerek yaz mevsiminin getirdiği bütün hasarı saçlarından atabilir, sağlıklı saç tellerinin keyfini çıkarabilirsin.

Her yüz şekline uygun: V saç kesimi

V saç kesimi

Saçlarının dolgunluğunu ön plana çıkarmak için V şeklindeki saç kesimini düşünebilirsin. Saçlarının kabarıklığını azaltan bu saç kesimi, yoğunluğu saçların uçlarına doğru dağıtıyor. Saçlarının önlerine de kat kestirerek perçem olarak kullanabilirsin.

Yuvarlak yüz şekli: Long bob

Long bob denilen uzun bob kesimdeki saçlar şu an çok trend ve sen de bu saç kesimiyle ofiste dikkatleri üzerinde toplayabilirsin. Orta boy bir uzunluğa sahip olduğu için hem rahatlığı, hem de şekillendirme kolaylığı açısından çok seveceğine eminiz! 

Oval yüz şekli: Asimetrik kısa saç kesimi

Pixie kesim

Ofiste kimsede olmayacak bir saç kesimi istiyorsan sana asimetrik kısa saç kesimini öneriyoruz. Kısa saç kesimi seven kadınlar asimetrik saç kesimiyle kendilerini çok rahat hissediyor çünkü kısa saçları şekillendirmesi oldukça pratik! Saçlarını yıkadıktan sonra yuvarlak fön fırçası yardımıyla fön çekerek ve de hacim veren saç spreyi kullanarak saçlarını kolayca şekillendirebilirsin. 

Köşeli yüz şekli: Orta katlı saç kesimi

Orta katlı saç kesimi

Orta boyda katlı saç kesimi en yaygın ofis saçlarından biridir. Klasik saç modellerini seviyorsan orta boy saç kesimi tam sana göre! Saçlarının katlarını belli etmek için kırık fön çektirebilirsin ya da evde yuvarlak fön fırçası yardımıyla saçlarına kendin fön çekebilirsin.

Ters üçgen yüz şekli: Pixie saç kesimi

Çılgın karakterini ofis ortamında da göstermek istiyorsan pixie saç kesimini değerlendirebilirsin. Saçlarının ön tarafını uzun, arka kısımlarını çok daha kısa kullanarak farklı bir tarz elde edebilirsin. Bu havalı tarzına çekici bir dokunuş katmak istersen sarı saç rengini de tercih edebilirsin. Son dönemde yükselişe geçen küllü sarı saç rengine bir şans verebilirsin. Garnier Color Naturals 9.13 Açık Küllü Sarı saç rengiyle ışıl ışıl bir saç rengine ulaşabilirsin. Bizden söylemesi! :)

Photo credit: istockphoto.com, pinterest.com

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?