Rock'n Roll Rüzgârı Saçlarda: Schullet Saç Kesimi Nedir?


Katlı ve kaküllü shag saç kesimi, gücünü aslan yelesi görünümlü havalı mullet saç kesimiyle birleştirdi. Sonuç mu? Asi, klasik ama hiç şüphesiz bir o kadar da modern ve çok havalı Schullet saç kesimi!

Şu an fonda 90’ların havalı rock parçaları eşliğinde, schullet saç kesimi hakkında tüm merak edilenleri bir sayfada toplamanın tatmin duygusunu yaşıyoruz! Belli ki sen de tıpkı editör ekibimiz gibi saç modasının bu yeni üyesinin çağrısına kayıtsız kalamadın. 70’ler esintili hacimli shag saç kesimi ile saçın arkasının daha uzun, önü ve yanlarının ise daha kısa şekillendirildiği 90’ların mullet saç kesimi bir araya geldi. Bu cool ve klasik saç kesimi modellerinin ruhunu aynı potada eriten schullet saç kesimi yorumlarımızı incelemeye hazırsan, başlıyoruz!

Schullet Saç Kesimi Nedir?

Schullet Saç Kesimi Nedir?

Schullet saç kesimi, shag ve mullet olarak adlandırılan iki farklı saç kesiminin yeniden tasarlanmasıyla ortaya çıkan bir saç kesimi trendi. Schullet saç trendinde saçlar üst kısmı kısa, arkası uzun olacak şekilde kesiliyor. Shag saç kesiminin çok keskin geçişli katları ise schullet saç kesiminde daha yumuşak geçişlerle karşımıza çıkıyor. Schullet saç modeli katlı shag saç kesiminin verdiği hacimle, mullet saç kesiminin ise asimetrik etkisiyle cesur ve farklı bir saç stilinin kapısını aralıyor.

Schullet Saç Kesimi Nasıl Yapılır?

Schullet Saç Kesimi Nasıl Yapılır?
  • Schullet saç kesimini uygulamaya başlamadan önce saçlarını taramalı ve hafif şekilde nemlendirmelisin.
  • Schullet saç kesiminde saçın ön ve yan kısımlarına kıyasla daha uzun olan arka kısmını omuz hizasında ya da birkaç santim daha uzun olacak şekilde kesmelisin.
  • Schullet saç kesimini evde deneyeceksen mutlaka bir kat makasına da ihtiyacın olacak.
  • Kat makasın hazırsa aynanın karşısına geçip, katların birbirine yakın hizalanmasına dikkat ederek saçlarına şekil vermeye başlayabilirsin.
  • Schullet saç kesiminde yüz tipin ve saçının özelliklerine göre kakül de tercih edebilirsin. Evde bu saç kesimini deneme konusunda çekincelerin varsa kuaföründen schullet saç kesimi konusunda destek alabilirsin.

Editörün Önerisi: Yeni ve çok havalı bir stil olan schullet saç stilini nasıl şekillendirmen gerektiğini düşünmeye koyulduysan, bu arayışına şimdiden son verme vakti! L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ ile hafif nemli saçlarını masaj yaparak şekillendirmen yeterli. İşte, gün boyu yumuşacık saçlarının ve cool saç stilinin tadını çıkarmak için hazırsın!

Schullet Saç Kesimi Kimlere Yakışır?

Schullet Saç Kesimi Kimlere Yakışır?

Saç trendlerinin en kendine has ve farklı stillerinden schullet saç kesimini benzersiz kılan detaylardan biri de tüm saç tipleri için sunduğu ideal uyum. Schullet kesim kıvır kıvır inatçı bukleler ya da dümdüz bir saç modelinde veya nazikçe salınan dalgalı saçlarda tercih edilebiliyor. 

Ayrıca bu saç stilinde kullanılabilen kakül modelleri ve renk geçişleri de schullet saç trendinin her stille uyum sağlamasını kolaylaştırıyor. Mor saç trendi, çekici kızıl tonları, açık ya da koyu sarı saç rengi veya koyu renk saç tonlarının tümü schullet saç kesimiyle ideal uyum sağlıyor.

Schullet Saç Kesimi Nasıl Kullanılır?

Schullet Saç Kesimi Nasıl Kullanılır?

Schullet saç kesiminde yapabileceklerin sadece hayal gücünle sınırlı. Küçük örgüler, yarım toplu saç stilleri, doğal ya da şekillendirilmiş görünümler yaratabilirsin. Bununla birlikte schullet saç kesiminde genellikle saçlar doğal ve hafif dağınık şekilde kullanılıyor. Yani schullet saç kesimi de yıka-çık saç modelleri arasında.

Editörün Önerisi: Dikkat çekici bir saç görünümü stili yaratmak için saç kesimi kadar saçının parlaklığı ve canlı görünümü de kritik rol oynuyor. Elseve Hydra [Hyaluronic] Nem ile Dolgunlaştıran Serum hem ıslak hem kuru saça uygulanabiliyor. Şahane kokusu gün boyu kendini hatırlatırken saçlara da ipeksi bir görünüm kazandırıyor.

Birbirinden Havalı Schullet Saç Kesimi Modelleri

Shullet saç kesimini etrafında görür görmez tanıman için aşağıya pek çok model bıraktık. Hadi gel, senin için bulduğumuz schullet saç kesimi örnekleri nelermiş bir bakalım!

Birbirinden Havalı Schullet Saç Kesimi Modelleri
Birbirinden Havalı Schullet Saç Kesimi Modelleri
Birbirinden Havalı Schullet Saç Kesimi Modelleri
Birbirinden Havalı Schullet Saç Kesimi Modelleri
Birbirinden Havalı Schullet Saç Kesimi Modelleri

Saçlarında hayal ettiğin değişimi yakalamak için çıktığın bu cesaret dolu serüvende sana eşlik ettiğimiz için mutluyuz. O cesur hamleyi yaptığında yorumlarını bizlerle paylaşarak, diğer cesaret arayanlara da ilham vermeyi sakın unutma!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!