Kat kat saç kesimi nedir: En beğenilen kat kat saç modellerini derledik!

Kat kat saç kesimi nedir: En beğenilen kat kat saç modellerini derledik!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kat kat saç kesimini kim denemek istemez? Saçları daha dolgun gösteren ve gün boyu saçların sönük görünmesine engel olan katlı saç modellerini biz çok seviyoruz. Katlı saç modellerinin en güzel tarafı ise asla modasının geçmiyor olması! Sen de tek bir saç kesimini birkaç sezon boyunca taşımak istiyorsan katlı saç kesimi senin için harika bir seçenek olacak. Kat kat saç modellerine bugün yakından bakalım. Beğendiğin katlı saç kesimini fotoğrafını kaydedip kuaförüne gösterebilirsin. Sacsirlari.com'dan ilham almak serbest!

Katlı saç kesimi nedir?

Katlı saç kesimi nedir?

Katlı saç kesimi, saçların kademeli bir şekilde kesildiği, aralarda kat kat görünümlerin olduğu bir saç modeli. Katlı saç kesimi uzun ve kısa saçlara uygulanabilir. Katlı saçlara dair en çok merak edilen konu ise saçları daha kısa gösterip göstermediği oluyor. Hemen anlatalım, saçlarını katlı kestirdikten sonra saçların daha hacimli ve dolgun görüneceği için sanki boydan daha kısa gibi görünüyor olabilir. Bu tamamen saçların hacimlendiği için ortaya çıkan bir illüzyon. 

Kat kat saç kesimi modellerinde dilersen katlar sadece saçların uç kısımlarında yoğunlaşabilir veya saçlarının üst kısımlarından itibaren katlar olabilir. Bu tamamen senin saç yapına ve saç uzunluğuna göre alınması gereken bir karar. Bu nedenle arkadaşına çok yakışan katlı saç kesimini denemeden önce kuaförüne danışmalısın. 

Editörün önerisi: Saçlarının 10 kat daha pürüzsüz*, parlak ve yumuşak olmasını sağlamak için Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu kullanmanı öneririz. 8 saniyede mucize yaratan ve saçları olduğundan daha pürüzsüz gösteren bu bakım suyu, aynı zamanda saçlarının kolay şekil almasını sağlıyor. Kat kat saç kesimini ağırlaştırmayan ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olan Wonder Water Bakım Suyu'nu her duş rutinine eklemelisin. 

İnce saçlara göre katlı saç kesimi

İnce telli saçlar sönük ve basık görünmesi ile bilinirler. Saçlarını yıkadıktan sonraki bir iki saat harika görünse de gün içinde sönmeye başlarlar. İnce telli saçlar için katlı saç kesiminde, katların kulak hizasından başlamasını öneriyoruz. Saçlarını daha dolgun gösterecek olan katlı saç kesimi ne kadar yukarıdan başlarsa saçların o kadar gür ve yoğun görünecek. Önü katlı saç kesimi kimlere yakışır? Önü katlı kesimler ince saç tellerinde harika görünecek. Katlı saç kesimi deneyen ince telliler, saçlarının artık gün içinde sönük görünmediği söylüyorlar.

Editör önerisi: Saçları dolgun göstermenin bir yolu da saç rengini değiştirmek! Saç rengini olduğundan biraz daha koyu tonda boyadığında, koyu tonlar saçlarına boyut katacağı için, saçların biraz daha dolgun görünebilir. Sezon trendlerinden Türk Kahvesi rengi bizce güzel bir fikir olabilir! Saçlarına zengin ve yoğun bir renk verecek L'Oréal Paris Excellence Créme 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi ile kolayca bu görünüme ulaşabilirsin.

Kalın telli saçlar için katlı saç kesimi

Kalın telli saçlar için katlı saç kesimi

Kalın telli saçlar kabarmaya meyilli olduğu için katlı saç kesimi konusunda hassas davranmalılar. Saçlarının katlı kesimleri saç diplerinden uzak olmalı. Saç uçlarına yapılan katlar saçlarının sakinleşmesini ve kabarmasını önler. Bu nedenle kalın telli saçları olanlar için katların genellikle boyun ve boyun altı hizasında olmasını öneririz. 

Kabaran saçlarına çözüm arıyorsan saç spreyi kullanarak saçlarını kontrol altına almalısın. Saçlarını şekillendirdikten sonra saç spreyi sıkmak, saçlarının gün boyu sabit ve hacimli görünmesine yardımcı olur. En iyi saç spreylerinden biri olarak gösterilen L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Saç Spreyi, saçlarını sertleştirmeden sabitler ve kabarmasına izin vermez. Saçlarda ağırlık yapmayan Elnett saç spreyleri ile sen de tanışmalısın. 

Katlı saç kesimi modelleri

Kıvırcık saçlılar için katlı saç kesimi

Katlı saç kesimi modelleri

Kıvırcık saçlılar uzun katları olan saç kesimlerini tercih etmeli.Kıvırcık saçlarkabarmaya eğilimli olduğu için çok kısa katların saçlarının daha da kabarmasına yol açar. Bunun önüne geçmek için katlarını saç uçlarında yoğunlaştır. 

Editörün önerisi: Kıvırcık saçlarının kabarmasını önlemek ve buklelerin daha kusursuz görünmesini sağlamak için Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi kullanmalısın. Değerli yağlar içeren bakım kremi, buklelerini daha dolgun bir hale getirir. Durulanmayan bakım kremi, kıvırcık saçlarına bakım yaparak ihtiyacı olan nemi sağlar. Neme doyan saçların cansız görünmez ve kabarmaz. 

Kısa saçlar için katlı kesim

Kısa saçlar için katlı kesim

Kısa saçlılar da katlı saç kesimi yaptırabilirler. Kat kat saç kesimleri, kısa saçlarda daha dolgun ve hacimli görünmesine yardımcı olacak. Bob kesim, pixie kesim ve long bob saç kesiminde kısa katlar yapılabiliyor. Kat kat saç kesimi kısa boyda daha gür ve yoğun duruyor. Saçlarında katların çok yukarıdan başlaması yerine saç uçlarında yoğunlaşmasına önem ver. Kısa saçlarının kabarmasını istemezsin, değil mi?

Uzun saçlılar için katlı kesim

Uzun saçlılar için katlı kesim

Uzun saçların varsa her kat kat saç modeli uzun sana çok yakışacak. Saçlarını dümdüz şekillendirmek katlarının gizlenmesine neden olabilir. Bunun yerine saçlarını doğal dalgasıyla şekillendirmelisin. Saçlarının dalgasını ön plana çıkarmak için Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için saç köpüğü uygula. Saç köpüğü kullanmak buklelerini sabitler ve saçlarına doğal, genç ve enerjik bir hava katar. 

Düz saçlar için katlı kesim

Düz saçlar için katlı kesim

Katlı saç kesimlerini denemek isteyen düz saçlılar, katları daha çok saçlarının önlerinde yoğunlaştırmalı. Saçlarının ön kısımlarındaki katlar yüzüne daha modern ve canlı bir görünüm kazandırır. Dümdüz saçları olanlar, yoğun katlardan uzak durmalı sadece perçem gibi ön kısımlarda kullanmalılar. Düz saçlılar genelde evde saç kesme cesaretini gösterebiliyorlar. Fakat evde katlı saç kesimi yapmak zordur, şimdiden uyaralım. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?