Kahkül kestirmeden de kahküllü saçlara ulaşmanın yolları!

Kahkül kestirmeden de kahküllü saçlara ulaşmanın yolları!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kahkül modası dur durak bilmiyor. Her gün farklı formlarda karşımıza çıkan kahkül modelleri aklımıza o soruyu getiriyor: "Acaba ben de mi kahkül kestirsem?". Eğer kahkül kestirmek istiyor ama sana yakışıp yakışmayacağını, sana uygun olup olmadığını önceden görmek istiyorsan saçlarını kestirmeden sana pratik kahkül görünümünden bahsedeceğiz. 

Hatta bizce özel davetlerde bile kahküllü saç modelini tercih edip herkesin dikkatini çekebilirsin! :) Kahkül kestirmeden yapabileceğin bu uygulamalar çevrendekilere ‘nasıl yaptın?’ dedirtecek!

Takma kahkülle kahküllü görünüm

Takma kahkülle kahküllü görünüm

Saç trendlerini takip etmek için sürekli saçlarını farklı modellerde kestirmek zorunda değilsin.Saçlarını kestirmeden kahküllü görünmek için takma kahkülleri tercih edebilirsin. Uzun kahkül, kısa kahkül, perçem gibi kahkül çeşitlerine sahip olan takma kahküller hem çok pratik uygulanıyor hem de anında farklı bir görünüme sağlıyor.

Takma kahkülü saçlarına nasıl takabilirsin?

Takma kahkülü saçlarına nasıl takabilirsin?

Takma kahkülü takmadan once saçlarını toplamalısın. Böylece daha rahat kahkülünü takabilirsin. Saçlarının üst kısmını ince uçlu bir tarak yardımıyla tarayarak kahkülü takacağın bölgeyi belirle. Daha sonra takma kahkülünü buraya yerleştir ve klipsli tokasını saç diplerine sabitle. 

Kahkül boyutu alın bölgenin genişliğine gore farklılık gösterebilir. Bu nedenle kahkül sana uzun geldiyse uçlarından keserek kendine gore şekillendirmelisin. Kahkülü taktığın bölgeyi gizlemek için saçına bandana takabilir veya taç örgü saç modeliyle takma kahkülünün toka kısmını saklayabilirsin.

Takma kahkülün bakımı nasıl olur?

Takma kahkülün bakımı nasıl olur?

Takma kahkülü yıkamadan önce saçından çıkarmalısın.Takma kahkülün bakımını saçlarına kullandığın şampuan ve saç kremiyle sağlayabilirsin. Ancak köpüren şampuanlarda bulunan sülfat takma kahkülün çabucak yıpranmasına neden olabilir. Bu nedenle sülfat içermeyen şampuanlarla yıkamanı öneririz. Bu konuda da Kérastase Discipline Fluidealiste Saç Banyosu bizce ideal.

Takma kahkülünü yıkarken de soğuk suyun altında şampuanla takma kahkülünü iyice temizle. Kahkülünün daha yumuşak olabilmesi için saç kremi de uygulayabilirsin. Saç kremini birkaç dakika kahkülünün üzerinde beklettikten sonra soğuk suyla durumalısın. Sıcak su kahkülünün formunun bozulmasına neden olabilir, aman dikkat!

Sahte kahkül görünümü

Sahte kahkül görünümüSahte kahkül görünümü

Takma kahkül kullanmadan, saçlarını kestirmeden kahküllü görünmek de mümkün! Bu stil için ünlülerin de sık sık tercih ettiği topuz modelini kullanabilirsin. Sahte kahküllü şık topuz modeliyle davetlere ve etkinlere katılabilir, bütün bakışları saçlarında toplayabilirsin. Hatta sadece saçlarını yandan ayırarak da sahte kahkül görünümünü elde edebilirsin. 

Kahküllü topuz nasıl yapılır?

Kahküllü topuz nasıl yapılır?

Kahküllü topuz modelinin kusursuz görünmesi için önce saçlarını düzleştirmeni öneriyoruz. Daha sonra saçlarını yukarıda sıkı bir atkuyruğu yap. Atkuyruğunun ucunu döndürerek topuz görünümü ver. Topuzun uç kısmını ense bölümüne doğru değil, alın bölgene doğru getir ve tam alnının üzerine doğru kahkül görünümü ver. Tel tokalarla kahkülünü sabitle. Son olarak saç spreyi sıkarak kahkülünün gün boyu kalıcı olmasını sağlayabilirsin. 

Ancak kullandığın saç spreyinin güçlü tutuşa sahip olmasına dikkat etmelisin. Saçının uç kısımlarının kahkül gibi dağılmadan, düzgün şekilde sabit kalması için L'Oréal Professionnel Tecni Art Fix Design Saç Spreyi gibi yüksek tutuşlu bir sprey kullanmanı öneriyoruz.

Sahte yan kahkül görünümü

Sahte yan kahkül görünümü

Kahküllü görünümü dilersen saçlarını yandan ayırıp tel tokayla sabitleyerek de elde edebilirsin. Saçının sabit kalması için bolca sabitleyici sprey veya şekillendirici jöle uygulamayı ise unutma! Şekillendirici jöle kullanacaksan, saçlarını ağırlaştırmada şekillendirecek türde, hafif yapıda bir şekillendirici kullanmalısın. L'Oréal Professionnel Tecni Art Depolish Kremsi Jel'den yardım almanı öneririz. 

Fake bang nasıl yapılır?

fake bang

İhtiyaç listesi:

-Lastik toka
-Tel tokalar
-Tarak
-Düzleştirici
-Saç bakım yağı
-Sabitleyici sprey

İlk adım: Atkuyruğu

Elektriklenmeyi önlemek için, atkuyruğunu oluşturmadan önce, birkaç damla bakım yağını saçının uç ve boy kısımlarına uygulayıp, nazikçe tara. Ardından yüksek bir atkuyruğu oluşturup lastik toka ile sabitle.

İkinci adım: Sahte kâkül

Atkuyruğunu alt ve üst olarak iki tutama ayır. Üstte kalan tutamı saçının ön kısmına, alnının üstüne getirip kâkül gibi bir şekil almasını sağla. Ardından bu tutamı, lastik tokanın yakınında tel tokalarla sabitle.

Üçüncü adım: Topuz

Aşağıdaki tutamı ise tekrar iki tutama ayırıp, lastik tokanın etrafına sararak topuz oluşmasını sağladıktan sonra tel tokalarla tuttur.

Dördüncü adım: Düz kâküller

Düzleştiriciden yardım alarak, kâküllerine düz bir görünüm verip tara.

Beşinci adım: Final dokunuşu

Son olarak da, yaklaşık 20 cm uzaklıktan, sabitleyici spreyi tüm saçına uygulayıp, saç modelinin gün boyu sabit kalmasını sağlayabilirsin.

İşte gördüğün gibi saçını kestirmeden de kahküllü görünüme kolayca ulaşabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?