Kova burcu kadınlarına özel saç modelleri!

Kova burcu kadınlarına özel saç modelleri!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kova burcu kadınları için saç modellerinde çılgın ve yaratıcı saç modellerinden bahsetmemek olmaz! Kova kadınını klasik ve sıradan saç modeliyle görmemiz neredeyse imkansız. Genellikle orijinal ve farklı saç modellerini deneyen Kova kadınları bu saç modellerini kendilerine yakıştırmayı da çok iyi bilirler. 

Yoksa sen de bir Kova kadını olarak saç modelleri konusunda ilham arayışında mısın? O zaman tam sana göre, orijinla saç modeli önerilerimiz var! Hemen denemeye ne dersin?

Kova kadınının özellikleri

Saç modellerine geçmeden önce Kova kadınlarının özelliklerinden biraz bahsedelim. Kova kadının ne zaman, neyi yapmak isteyeceği pek belli olmaz. Kış ayında beyaz giyip, yaz mevsiminde karalara bile bürünebilir :)

Kova kadını klasik stilini bile farklı aksesuarlarla renklendirerek kendine özgü dokunuşlar eklemekten geri kalmaz. Saç modellerinde kimsede olmayan modelleri tercih eden kova kadını her zaman dikkat çekmeyi ise çok iyi bilir.

Kova kadınlarına hangi saç kesimleri yakışır?

Pixie kesim

Kova burcu saç kesimi denildiğinde yaratıcılıkta sınır tanımayan burçlardandır! Bu nedenle, Kova kadınlarına en çok yakışacağını düşündüğümüz saç kesimlerinin başında pixie kesim geliyor. Kısacık saçlarla hem pratik hem de iddialı görünüm yakalayabilirsin; tıpkı istediğin gibi! Pixie saç modelini sabahları uyandığında sadece iki dakikanı ayırarak şekillendirebilirsin. Yani pratiklik açısından da tam sana göre!

Bob kesim

Kova kadınları modlarına göre şekillendirebilecekleri saç kesimleriyle de çok mutlu olabilirler. Bob saç kesimini dilediğin gibi şekillendirerek istediğin modeli saçlarına verebilirsin. İstersen saç köpüğüyle doğal dalga verebilir, dilersen de düzleştirerek daha klasik bir hava yaratabilirsin. Kova kadınına akıl vermek gibi olmasın ama bob kesiminde dağınık ve salaş saç modeli harika bir görünüm yaratıyor :)

Mikro kakül

2018 yılı kaküllerin yılı olacak gibi görünüyor. Kova kadınları da trendleri yakından takip ettikleri ve farklı saç modellerini sevdikleri için uzun kaküller yerine mikro kakülleri deneyebilirler. Mikro kaküller özellikle dar alna sahip olanlara çok yakışıyor. Ancak eğer geniş alınlı ve oval yüz hatlarına sahipsen perçem modellerine göz atmanı öneririz.

Asimetrik saçlar

Yıllardır modası geçmeyen asimetrik saç kesimi Kova kadınlarının cesur seçimlerine çok yakışacak. Saçın bir kısmının uzun, bir kısmının kısa olduğu bu saç kesimi özellikle saçlarına hareket ve hacim vermek isteyenler için de ideal tercihlerden! Bu saç kesimine biraz daha aydınlık bir dokunuş katmak istersen saçlarını sarı tonlarına boyayabilirsin. Mesela sezonun trend renklerinden küllü sarıyı deneyebilirsin. L'Oréal Paris Excellence Creme 9.1 Sarı Küllü tonuna bir şans verebilirsin! Bu saç rengi, özellikle soğuk alt tona sahip Kova kadınlarına çok yakışacaktır. Onlara çok daha aydınlık bir görünüm verip, daha enerjik görünmelerini sağlayacaktır.

Lob kesim

Bob kesimin daha uzun olan versiyonu long bob’u yani kısaca lob kesimi de deneyebilirsin. Özellikle saçlarını çok kısa kestirmek yerine omuz hizasında bir stil istiyorsan lob kesimi denemelisin. Omuz hizasındaki saçlarını maşayla dalgalandırıp, çeşitli dalgalı saç modelleriyle şekillendirebilirsin.

Editörden öneri: Saçlarını maşayla şekillendirmeden önce ısıdan zarar görmesini engellemek için Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem kullanmayı sakın unutma!

Kova kadınına hangi saç modeli yakışır?

Çift topuz

Kova kadının özgür ve yaratıcı karakterine en çok yakışan saç modellerinden biri de çift topuz modeli. Bu saç modelini renkli saç tokaları veya saç piercingleriyle birleştirerek daha da çılgın bir hale getirebilirsin.

Boğumlu atkuyruğu

Kova burcu saç modellerinde orijinallikten ödün vermez! Kova burcu kadınıysan ve "kimsede olmayan bir saç modeli istiyorum" diyorsan boğumlu atkuyruğu saç modeli tam sana göre! Saçlarını atkuyruğu yaptıktan sonra lastik tokaları kullanarak at kuyruğuna boğumlar yap. Saç diplerine biraz sim ya da pigment dökerek farklı tavrını konuşturabilirsin!

İkili örgü

Kova kadını, klasik saç modelini bile yaratıcı karakteriyle değiştirebilir demiştik. İkili klasik örgü saç modelini farklı örgü stilleriyle deneyerek daha iddialı bir hale getirebilirsin. 

Saç fuları 

Acele hazırlanman gereken günlerde saçlarını şekillendirmek için zamanın yoksa renkli saç fularlarından yardım alabilirsin. Topuzunun etrafına sardığın saç fularlarıyla bambaşka bir görünüme, pratik şekilde bürünmen mümkün. 

Hippi örgüler

Konserlerde veya partilerde hippi stilini andıran saç modellerini denemek istersen doğal görünümlü bohem örgüleri tercih edebilirsin. 

Editörden öneri: Doğal görünümlerden hoşlanan Kova kadınlarına doğal saç renkleri de çok yakışıyor! Eğer sen de doğal görünümlü bir saç rengi istiyorsan  Garnier Doğal Tonlar Koleksiyonu'ndan 6N Doğal Koyu Kumral tonunu deneyebilirsin. Özellikle sıcak alt tona sahip Kova kadınlarına çok yakışacak koyu kumral tonunun doğallığına eminiz ki sen de bayılacaksın!

Kova kadını her haliyle havalı görünmeyi başarıyor! Saçlarını L’Oréal Professionnel Tecni Art Full Volume  şekillendirici köpükle hacimlendirdikten sonra geniş uçlu bir maşayla doğal dalgalar elde ederek iddialı ve havalı bir görünüm yaratabilirsin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?