Anatomik Saç Kesimi Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey!


Sanattan mimariye, güzelliğine kapılıp gittiğimiz pek çok eserin sırrı “altın oran” kuralında saklı. Saç stili yaratmanın da bir nevi sanat olduğunu düşünenlerin eseri olan anatomik saç kesimi de aynı şekilde gücünü altın orandan alıyor. Yüz hatlarına ve duruşuna özel bir saç kesimi fikri seni de heyecanlandırdıysa anlatacaklarımıza kulak ver!

Mimariden insan vücuduna kadar her yerde karşımıza çıkan altın oran, bu kez de saç kesimi trendlerinde boy gösteriyor! Anatomik saç kesimi, çok güçlü ve sana özel bir saç stilinin kapısını aralıyor. Tıpkı o ünlü sanat eserlerini eşsiz kılan ince detaylar gibi bu saç kesimi modeli de gücünü ayrıntılardan alıyor. Anatomik saç kesimi nedir, nasıl yapılır ve dahası işte burada!

Anatomik Saç Kesimi Nedir?

Anatomik Saç Kesimi Nedir?

Anatomik saç kesimi, bireyin yüz hatları ve ifadesine göre özel olarak uygulanan bir saç kesim tekniği. Tıpkı saç tonları gibi saç kesimleri de doğru tercihle kusursuz bir izlenimin kapısını aralıyor. Nitekim yuvarlak yüz tipine sahip bir birey için uygun olan saç kesimi uzun yüzlü bir kişi için uygun olmayabiliyor. Bu kişiye özel saç kesimi stili nasıl ya da kimler tarafından yapılıyor soruları aklına düşmeden okumaya devam!

Anatomik Saç Kesimini Kimler Yapabilir?

Anatomik Saç Kesimini Kimler Yapabilir?

Anatomik saç kesiminin uzman bir saç stilisti veya profesyonel kuaförler tarafından uygulanması gerekiyor. Bu kesim, kişinin yüz hatlarına ve saç tipine özel olarak tasarlanıyor. Dolayısıyla uzman birinin deneyimi ve bilgisinden faydalanılması önem taşıyor. Ayrıca anatomik saç kesimi yaparken kişinin saçının uzunluğu, şekli, dokusu ve kişisel tercihlerinin de dikkate alınması gerekiyor. Profesyonel bir saç stilisti tarafından yürütülen bu süreçle kişinin yüz şekline, cilt tonuna, saçının kalınlığına ve saç rengine en uygun anatomik saç kesimi yapılabiliyor.

Editörün Önerisi: Tam da sana göre bir saç kesimi deneme aşamasındayken bu değişimi daha çarpıcı bir hale getirmeye ne dersin? İlgini çektiyse,  Garnier Nutrisse Yoğun Besleyici Kalıcı Krem Saç Boyası 7 numara kumral renk tonuyla saçlarına göz alıcı bir ışıltı katabilirsin. Şu an saç rengi seçiminde zorluk yaşıyorsan bir sonraki adresin belli: Cilt Alt Tonuna Göre Saç Rengi Seçimi

Anatomik Saç Kesiminin Faydaları Nelerdir?

Anatomik Saç Kesiminin Faydaları Nelerdir?
  • Anatomik saç kesimi, kişiye özgü bir görünüm sağlar ve en doğru saç kesimi sonucunu yakalamaya destek olur. 
  • Yüz hatlarını dengeleyerek yüzünün daha simetrik ve çekici görünmesine imkan tanır.
  • Saçın hacmini ve yoğunluğunu kontrol etmeye yardımcı olarak saçları daha kolay şekillendirme fırsatı ve daha kontrollü bir görünüm sunar.

Anatomik Saç Kesimi Nasıl Yapılır?

Anatomik Saç Kesimi Nasıl Yapılır?
  • Anatomik saç kesiminin ilk adımı kendini ellerine güvenle bırakacağın bir saç stilisti bulmak olmalı.
  • Senin için en doğru kuaför ya da saç stilistiyle buluşmanın ardından saç tipi, yüz şekli, cilt tonu, yaşam tarzı ve saç kesimi tercihleri gibi saç stiline ve sana dair tüm detaylar tek tek incelenmeli. Bu aşamada o çok önemli altın oran kuralları da göz önünde bulunduruluyor. 
  • Kuaför tarafından toplanan veriler ve kişinin istekleri ortak bir paydada buluşuyor ve saç kesimi işlemine başlanıyor.
  • Saç, önce şampuanlanıyor ve kesime hazırlanıyor. Ardından saçın uzunluğu, katları ve şekli yapılan planlamaya uygun hale getirilene kadar saç kesme işlemine devam ediliyor.
  • Saç kesme işlemi tamamlandıktan sonra, saça istenen şeklin verilmesiyle bu yeni saç stiliyle güne mutlu ve çoook havalı şekilde devam edilebiliyor. :)

Editörün Önerisi: Parlak ve yumuşacık bir saç görünümüne ne dersin? Havalı saç kesiminin tadını doyasıya çıkarmak için Kérastase Nutritive Serisi’nin besleyici ve onarıcı gücünden faydalanabilirsin. Ayrıca saçlarına kökten uca bakım yapan bu seri sayesinde saçlarını çok daha kolay şekillendirebilirsin.

Saç stilinde değişim yapma vakti çoktan gelip çattıysa bizce anatomik saç kesimine bir şans vermelisin. Anatomik saç kesimi yorumlarını bizimle de paylaşarak değişim aşamasında cesaret arayan bakımseverlere ilham verebilirsin.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala