Marjinallik nedir? Saç model ve kesimlerinde marjinal olmak isteyenlere!


Marjinal görünümlerin en popüler olduğu yıllardan geçiyoruz. 2017 saç trendlerinde renkli saçlar, marjinal saç modelleri, çılgın saç kesimleri karşımıza çıkıyor ve bu durum 2018'de de devam edecek gibi görüyor. Sokak stilinde de marjinal stiller bir bakanı tekrar dönüp baktırıyorlar! Marjinal stiller hem bu kadar popüler, hem de bu kadar modayken biz de geri kalmak istemedik. Sıra dışı tarzını saçlarına yansıtmak, sokak stiliyle herkesi büyülemek istiyor bu yazıdan öğrenecek çok şeyin var!

Marjinallik nedir?

Marjinal denilince aklımıza ilk olarak görüşleri ve stili nedeniyle uçlarda yaşayan, çizgi dışı, aykırı ve çılgın kişiler geliyor. Marjinal kişiler bize göre kendine güvenen, nasıl göründüğüyle ilgili endişesi olmayan kişilerdir. Bu öz güven ve rahatlık onları olduğundan daha çekici ve cool görünmelerini sağlıyor. Eğer sen de hem giyim, hem de saçınla marjinal olduğunu düşünüyorsan bu saç modellerini en kısa sürede denemek isteyeceksin!

Marjinal saç renkleri

Mavi

Saçlarında marjinal bir görünüm yaratmak istiyorsan mavi rengini mutlaka denemelisin. Her cilt tonuna yakışan mavi rengi sayesinde saçların olduğundan daha canlı, enerjik ve farklı görünecektir. Sokakta bütün dikkatleri üzerine çekmek için mavi saç rengi doğru bir karar olacaktır. Yalnız bir uyarımız var:  saçların eğer koyu tonlardaysa bu saç rengini denemeden önce saç rengini açman gerekir. Saç rengini açtıktan sonra da yalnızca mavi değil, her çılgın saç rengini kolayca deneyebilirsin!

Açık pembe

Marjinal saç renklerinin arasında en sevdiğimiz renklerden biri de kuşkusuz açık pembe tonudur. Sonbahar mevsimine çok yakışan açık pembe tonuyla tam bir çizgi film karakteri gibi görünebilirsin! Saçlarını pembeye boyattıktan sonra örgü modelleri saçlarında harika görünecektir. Marjinal örgü modelleriyle saç rengini ön plana çıkarabilirsin. Ancak az önce de dediğimiz gibi renkli saç görünümünü elde etmek istiyorsan ve saçların koyu tonlardaysa önce saç rengini açmalısın. Amonyak içermeyen L'Oréal Paris Colorista Effects Bleach yardımı ile saç rengini açıp, ardından istediğin renkli görünüme kavuşabilirsin!

Renkleri karıştır

Marjinal olmanın ilk kuralı saç rengini korkusuzca değiştirmektir. Saçlarında tek bir renk yerine mavi, pembe, yeşil gibi marjinal renkleri karıştırarak havalı bir görünüm yaratabilirsin.  Kimsede pek görmediğimiz bu stil sayesinde sokakta bütün gözler senin üzerinde olacaktır. Tabii renkli görünümleri elde etmek için saç rengin koyuysa önce açma işlemi yapman gerektiğini hatırlatalım.

Yoğun kızıl

Saçlarında hem çılgın hem de mevsime uygun bir renk arıyorsan kesinlikle sana tavsiyemiz kızıl tonları olacaktır. Serin sonbahar mevsimine çok yakışan kızıl rengi sayesinde marjinal bir görünüm yakalayabilirsin. Garnier Çarpıcı Renkler Yoğun Koyu Kızıl 4.60 tonu saçlarına parlaklık ve canlılık kazandıracaktır. Saçlarının solgun ve cansız görünmesinden şikayetçiysen bu rengi en kısa sürede denemelisin. 

Pembe

Marjinallerin en sevdiği renklerden biri de pembedir. Saç rengini değiştirmek istiyorsan pembe rengini denemelisin. Saçlarını pembe yaptıktan sonra saç modelini basit bir atkuyruğu veya dağınık topuz bile yapsan saçların göz alıcı görünecektir. L'Oréal Paris Colorista Spray Hot Pink sayesinde istediğin sıcak pembe tonuna kavuşabilirsin.

Daha çok kırmızı

Kızıl saç renginden vazgeçemiyorsan sana oldukça iddialı bir önerimiz olacak.  Garnier Çaprıcı Renkler 5.62 Parlak Lal Kızılı sayesinde daha yoğun kırmızı kızıl elde edebilirsin. Sokaklarda pek görmediğimiz bu renk seni anında diğerlerinden ayıracaktır. 

Marjinal saç kesimleri

Kaküllü bob kesim

Marjinallerin en sık kullandığı saç kesimlerinden biri kaküllü bob kesim! Saçlarını kulak hizasında kestirerek sen de bu görünümü elde edebilirsin. Saçlarını bob kestirdikten sonra nasıl şekillendireceğini hiç düşünme! Sadece saç köpüğüyle saçlarının buklelerini belirginleştir ya da düzleştirici yardımıyla düz bir görünüme ulaş; işte bu kadar!

Mohawk saç kesimi

Marjinallik denilince akla ilk olarak Mohawk saç kesimi geliyor. Bildiğimiz Mohawk saç kesiminin üzerine yeni modeller de eklendi. Klasik Mohawk saç kesiminde sadece saçın yan kısmını kazıtıyorduk. Hala popüler olan bu saç kesimi özellike kısa saçlılara çok yakışıyor. Üstte kalan saçlarını daha hacimli gösterecek bu saç modelini mutlaka denemelisin.

Mohawk saç kesiminin bir başka versiyonu ise desenli olanı. Saçlarını kazıttığın bölgeye asimetrik çizgiler hatta figürler çizdirebilirsin. İtiraf edelim, bu saç modelinin süresi oldukça kısadır ama bizce denemeye değer!

En son karşımıza çıkan mohawk saç modeli bizi bile şaşırttı! Saçlarını kat kat kazıtarak yapılan bu saç modeli oldukça marjinal görünüyor. Saçlarının aralarından ince saç tutamları bırakarak saç modelinin daha farklı görünmesini sağlayabilirsin.

Mikro kakül

Marjinallerin imza saç modellerinden biri de mikro kakül yani kısa kaküllerdir. Hemen hemen her yüz şekline çok yakışan bu saç modelini sen de en kısa sürede denemelisin. 

Pixie saç kesimi

Saçlarını olduğundan daha hacimli göstermek için Pixie saç kesimini denemelisin. Pixie saç kesimiyle hem çekici aynı zamanda da marjinal görünmek mümkün!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!