Omuz hizasında saç nasıl şekillendirilir?


Omuz hizasında saçlar geçtiğimiz sezondan beri çok trend! Long bob dediğimiz uzun bob kesim, omuz hizasında küt kesim derken çoğumuzun tercih ettiği saç uzunluğu omuz hizasında saç modelleri oldu. Saçlarımızı omuz hizasında kestirdik, peki şimdi nasıl şekillendirmeliyiz? Çok fazla seçeneğin olmadığını düşünüyorsan bizce yanılıyorsun! İşte omuz hizasında saçlar için saç modelleri!

Omuz hizası saç modelleri

Doğal dalgalar

Bizce omuz hizasındaki saçlara en çok doğal dalgalı saç modelleri yakışıyor! Saç kesimini net bir şekilde gözler önüne seren bu saç modelini elde etmek için: saçların nemliyken L’Oréal Professionnel Tecni Art Wild Stylers Scruff Me şekillendirici jeli saçlarına uygula. 

Ardından saçlarını tutamlara ayırıp bu tutamları yuvarlak fön fırçasına sararak saçlarını kurutmaya başla. Son olarak da sabitleyici sprey uygula ve hazırsın!

Düz saçlar

Omuz hizası bob kesim saçlar için en ideal saç modellerinden olan düz saç modeli, pratik uygulamasıyla da bizim favorilerimizden! Saçlarının düzleştikten sonra elektriklenmemesi ve gün boyunca sabit kalması için L’Oréal Professionnel Tecni Art Web şekillendirici macundan fındık büyüklüğünde ürünü avucunda ısıtıp saçlarının uç ve boylarına uygulayabilirsin.

Dağınık bukleler

Şimdi sıra geldi omuz hizası saçlar için en kolay saç modeline! Dağınık görünümlü bukleler özellikle omuz hizasında kıvırcık saçlar için süper bir tercih! İster kuru, ister nemli saçlarına L’Oréal Professionnel Tecni Art Full Volume şekillendirici köpüğü uygulayıp ellerinle aşağıdan yukarıya doğru baskılayarak saçlarını şekillendir. Sonuç yukarıdaki gibi hacimli ve dağınık bukleler olacak :)

Şelale örgü

Şelale örgü saç modeli aslında zor gibi görünse de yapılışı oldukça kolay saç modellerinden. Senin de denedikten sonra eminiz ki favorilerinden olacak!

Örgülü yarı toplu saç modeli

Yarı toplu saçlar pratik yapılışlarıyla en kolay saç modellerinden. Omuz hizasındaki saçların için de bu saç modelini tercih edebilirsin. Saçlarının ön kısmından iki tutamı örüp arkada birleştir ve lastik tokayla sabitle. Son olarak da saçlarını tüm gün boyunca sabit kalması için L’Oréal Professionnel Tecni Art Fix Design güçlü tutuşlu spreyi uygulamanı öneririz.

Yarım topuz

En cool saç modellerinden yarım topuz omuz hizasında saçların da sık tercih edebileceği saç modellerinden. Saçlarının üst kısmını toplayıp atkuyruğu yap. Sonrasında bu atkuyruğuna L’Oréal Professionnel Volume Lift spreyi uygulayıp krepe yaparak kabart. Ardından bu atkuyruğuna topuz şekli verip yarım topuzunun tadını çıkart :)

Yarım örgülü topuz

Yarım topuzuna biraz farklı bir yorum getirmek istersen örgülü tarzda denemeni öneririz. Saçının ön kısmını balıksırtı şeklinde örüp örgünün uçlarına topuz şekli vererek bu saç modelini elde edebilirsin.

Taç örgü

Taç örgülü saç modelleri sence de çok sevimli görünmüyor mu? Bu saç modelini elde etmeden önce geniş uçlu bir maşayla saçlarını şekillendirdiğinde ortaya çok daha hoş bir görünüm çıkabilir. Sonrasında da saçını yandan ayırıp ayırdığın kısmın ön tarafından başlayarak geriye doğru saçlarını ör. Kulak hizana geldiğinde tel tokalarla sabitle ve hazırsın!

Photo credit:stock.adobe.com, pinterest.com

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!