90'ların Süper Model Saçları Yeniden Moda!

90'ların Süper Model Saçları Yeniden Moda!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

90’lı yılların ruhu bu sıralar aramızda dolaşıyor! Hem doğal hem de çekici saç modellerine ev sahipliği yapan 90'lı yılların esintisini, dönemin süper modellerini aratmayan bir cazibeyle saçlarına taşımaya ne dersin? Hadi, 90’ların süper model saç stillerini bizimle keşfet!

90'lı yılların süper modelleri bizlere birçok ikonik saç stili kazandırdı. O zamanlar kimimiz gençliğinin baharını yaşıyor, kimimiz ise hayata daha ilk adımlarını atıyordu. Ama herkes o dönemleri bir şekilde gayet iyi biliyor. 90'lı yılların saç trendleri rahatlık, doğallık ve minimalizm üzerine odaklanırken aynı zamanda son derece çekici ve özgün bir görünüm sunuyordu. Yıllar içinde unutulup giden 90'ların saç modelleri şimdilerde ise yeniden kapımızı çalıyor. Defilelerden sokaklara kadar her ortama uyum sağlayan 90'lar saç kesimi ve 90’lar saç modellerini birlikte keşfetmeye ne dersin? Hazırsan başlayalım!

90'ların Süper Model Saç Stilleri Nelerdir?

90'ların Süper Model Saç Stilleri Neler?

90’lı yılların süper model saç stilleri dönemin ünlü mankenlerinin kullandığı saç modellerini kapsıyor. Bunun yanı sıra 90’lı yıllara damgasını vuran diziler, filmler ve müzik gruplarındaki ünlülere ait saç stillerinin de 90’lı yılları etkisi altına aldığı bilinen bir gerçek. 90'lar saçı olarak U, bob ve katlı kesimler ön plana çıkıyor. Ayrıca grunge saç stili ve perçemler de dönemin önemli modelleri arasında yer alıyor.

90’lı Yılların Çoklu Kat Saç Stili

90’lı Yılların Çoklu Kat Saç Stili

Çoklu kat saç stili, ikonikleşen 90'lar süper model saçlarından biri. Saçların kademeli bir şekilde kesildiği bu modelde aralarda kat kat görünümler oluşturuluyor. Çok katlı saç kesimi dönemin süper modelleri tarafından uzun süre boyunca kullanılmıştı. Bu saç stili sayesinde saçlar her zamankinden daha dolgun ve hacimli bir görünüme ulaşıyor. Günümüzde de yeniden moda olan katlı saç kesimi özellikle uzun saçlara çok yakışıyor.

Editörün önerisi: Saçlarının her zaman dolgun görünmesini istiyorsan Elseve Hydra [Hyaluronic] Nem ile Dolgunlaştıran Serum ile saçının nem dengesini korumak için bir adım atabilirsin. Islak ve kuru saçta kullanılabilen bu serum her bir saç telini nemle dolgunlaştırarak saçların daha canlı, parlak ve hacimli görünmesini sağlıyor.

90’lı Yılların U Kesim Saç Stili

90’lı Yılların U Kesim Saç Stili

U saç kesimi, saçın arka tarafında U harfi silüeti oluşturan bir saç modeli. Yani anlayacağın, 90'lar U saç kesiminde saçların arka-alt kısmı küt, yanları ise daha yuvarlak görünecek şekilde kesiliyor. U saç kesimi uzun ve orta boy saçlara uygulanıyor. Bu kesim de saçı olduğundan daha dolgun göstermeyi başarıyor.

90’lı Yılların Grunge Saç Stili

90’lı Yılların Grunge Saç Stili

Grunge saç stili, 90'ların grunge müzik ve kültür hareketinin bir parçası olarak popüler olmuştu. Dönemin ünlü isimleri tarafından da benimsenen grunge saç stilinin aslında wolf cut saç kesimi olduğunu söylemek mümkün. 90'lar katlı saç kesimleri arasında yer alan wolf cut, saçlara kat atıldıktan sonra saç uçlarının inceltildiği; saçın üst kısmının ise daha kabarık bırakıldığı bir saç modeli.

90’lı Yılların Bob Kesim Saç Stili

90’lı Yılların Bob Kesim Saç Stili

90'lar süper model saçları arasında bir hayli popüler olan uzun bob kesim, çoğu zaman kakülle birlikte tercih ediliyor. Uzun bob kesimde saçlar omuz hizasında kesiliyor. Saçın yüz şekline uyum sağlaması için genellikle ön kısmı 1-2 cm daha uzun bırakılıyor. Uzun bob kesim, günümüzde genellikle düz olarak kullanılsa da 90'lı yıllarda dalgalı olarak tercih ediliyordu.

Editörün önerisi: Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem ile saçlarını elektriklendirmeden dalgalı bir görünüme kavuşturabilirsin. Durulama gerektirmeyen ve 230 dereceye kadar ısı koruması sunan bu bakım kremini saç uçlarına ve gövdesine sürdükten sonra saçlarını dilediğin gibi şekillendirebilirsin.

90’lı Yılların Perçem Stili

90’lı yılların perçem saç stili, dağınık ve bir o kadar modern bir görünüm sunuyor. Yüze düşen uzun perçemler hem romantik hem de dramatik bir etki yansıtıyor. Kavisli perçem stili kısadan uzana tüm saç modellerine çok yakışıyor.

90’lı Yılların İtalyan Lob Saç Stili

90’lı Yılların İtalyan Lob Saç Stili

Günümüzde nasıl ki moda ve saç stillerinde bir geçmişe dönüş varsa 90’lı yıllarda da bu aynı şekilde sürüp gidiyordu. İtalyan lob saç kesimi, ilhamını 50’li yıllardan alıyor. Hollywood'un ikonik saç stilleri arasında yer alan İtalyan lob saç stili, katlı ve hacimli bir saç modeli. Bu modelde saçlar genellikle omuz hizasında oluyor. Saç katları bigudiye sarılarak daha dalgalı ve hacimli bir görünüm oluşturuluyor.

90'ların süper model saçlarına el birliğiyle dönüş yapma zamanı sence de gelmedi mi? Efsanevi stilleri deneyimlemek ve kendi tarzını yeniden keşfetmek için sen en iyisi adımını hemen şimdi at!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?