Plajda Deneyebileceğin 5 Bandana Stili ve Yapımı

Plajda Deneyebileceğin 5 Bandana Stili ve Yapımı

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Tatil sezonu yavaş yavaş açılırken yeni trendler kendini göstermeye başladı. Biz de boş durmadık, tüm bu yenilikleri senin için araştırdık. Gördüğümüz kadarıyla, bu yaz plajlarda festival havası eserken saçlara da bandanalar hakim olacak. Işıl ışıl renkleri, göz alıcı desenleri ve yaratıcılığın sınırlarını zorlayan bağlama teknikleriyle çocukluğunun da vazgeçilmezi bandanaların geri dönüşü ile rengarenk bir yaz seni bekliyor. 

Bandana trendi

Bandana trendi

Bandanaların en güzel yanı; tamamen senin yaratıcılığına kalmış bağlama teknikleriyle herkesten farklı bir stile sahip olmanı sağlarken aynı zamanda da başına güneş geçmesini engellemesi ve saçını güneşin negatif etkilerinden bir nebze koruyor olması.

Bandana stillerine geçmeden tüm güneşli havalarda seni aşırı mutlu edecek bir saç bakım önerimiz var. İster tatilde, ister günlük yaşamında, kısacası güneş neredeyse orada, saçın için Kérastase'ın Soleil serisi ile tanışmayı unutma! Soleil serisinin Kerastase Soleil Huile Sirene Etkili Durulanmayan Sprey ise plaj çantanın vazgeçilmezlerine mutlaka ekle. 

Deniz kenarında, saçlarının güneşin zararlarından korunduğunu bilmek, aynı zamanda da doğal ve bakımlı bir saç görünümüne sahip olmak gibisi yok! Eminiz ki, renkli bandanaların da bakımlı saçlarınla buluşmayı sabırsızlıkla bekliyor. ;)

E daha ne olsun! Hazırsan, başlıyoruz.

1) Atkuyruğunun Bandana ile Muhteşem Uyumu

Atkuyruğu, yarım atkuyruğu, hacimli örgüler ile bandana uyumun ile bohem bir tarz yakalayabilirsin. Atkuyruğun ile kullanmak için taç gibi hazır lastikli bandanaları tercih edebilir, yapacağın farklı atkuyruğu modelinde lastik bandananı direkt saçına takıp hazır olabilirsin.

Bir diğer stilde ise; atkuyruğu yaptıktan sonra saçlarını örmek. Örgülerinin arasından fularını çıkararak plajda ve denizde çok daha havalı görünebilirsin. Yaz mevsiminde daha açık renkli saçlara sahip olmak istiyorsan L'Oreal Paris Casting Sunkiss Renk Açıcı Jeli kullanabilirsin. Aşamalı olarak saç rengini açan bu jel sayesinde saçlarında güneş ışığı etkisi görebilirsin. İpeksi yumuşaklık ve parlaklık sağlayan saç açıcı jelini tatil valizine eklemelisin. 

2)Açık Bıraktığın Saçlarına Bandananı Gelişi Güzel Bağla ve Çık

2)Açık Bıraktığın Saçlarına Bandananı Gelişi Güzel Bağla ve Çık

Sen de stilini bandananın en kolay ve çabuk bağlanan şekliyle bütünleştirmeye ne dersin?

Tek yapman gereken, bandananı katlayarak dikdörtgen formuna getirmek ve açık bıraktığın saçına gelişi güzel bir şekilde bağlamak. Böylece en basit plaj kombinini bile dikkat çekici kılabilirsin.

Bu modeli uygularken unutmaman gereken şey; saçın açık olacağı için bakımsız olmamalı. Plajda da olsan çantana saçının kurumasını engelleyecek, parlaklığına parlaklık katacak ve besleyecek ürününü koymayı unutma! Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum, saçlarına mükemmel pürüzlük ve parlaklık sağlıyor. Keratin ve kakao yağı içeren Dream Long Serum, saçlarını beslerken aynı zamanda daha yumuşak görünmesine ve kolay düzleşmesine yardımcı oluyor. 

3)Sıcakların Vazgeçilmezi Dağınık Saç Modeli

3)Sıcakların Vazgeçilmezi Dağınık Saç Modeli

Plajda ve denizde saçlarını hızlıca toplamak ve tabii ki de havalı görünmek için saç bandanalarından yardım alabilirsin. Dilersen ensede atkuyruğu veya dağınık saçlarını kontrol altına almak için yarım atkuyruğu yapabilirsin. Saçlarının daha havalı görünmesi için açık kalan kısımlarını dalgalandırabilirsin. Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi buklelerinin belirginleşmesine ve dalgalarının daha düzenli görünmesine yardımcı oluyor. Amla özü içeren bu saç şekillendiricisi, 48 saate kadar saçlarını nemlendirdiği için kabarmasına ve elektriklenmesine de engel oluyor. 

4)Çocukluğun En Tatlı Hatırası Fiyonk ve Bandana

Dikdörtgen ya da üçgen formuna getirdiğin bandananı istediğin kalınlığa ayarlayarak arkadan öne doğru getir ve bandananın iki ucunu fiyonk yaparak bağla! Fiyonk bağlama şeklini hem açık bıraktığın saçında hem toplu saçında hem de bohem örgülerinde tercih edebilirsin.

5)Afro Bandana Stili

5)Afro Bandana Stili

Yaratıcılığının sınırlarını zorlamaya ve benzersiz bir saç stiline hazırsan; Afro tam sana göre! 

Büyük bir bandana seç ve üçgen formunda katla. Üçgen formundaki bandananı uçları öne gelecek ve saçının büyük çoğunluğunu kapatacak şekilde arkadan öne doğru özgürce bağla. Bağladıktan sonra önde kalan uç kısımlar ile büyük fiyonklar, burgular, çiçek görünümleri gibi eşsiz şekiller elde edebilir ve özgün bir stil sahibi olabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?