Prenses Dalgaları: Isı Kullanmadan Su Dalgası Yapımı

Prenses Dalgaları: Isı Kullanmadan Su Dalgası Yapımı

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Aklına gelen en romantik saç modeli hangisi? Bizim aklımıza uzun iri dalgalardan başka bir şey gelmiyor! Hazırladığımız rehberle hem prenses gibi görünecek hem de bu saç stilini ısı kullanmadan elde edeceksin.

Isı-serbest tekniklerle saçlarını şekillendirmeye ne dersin? Cevabın evetse seni hazırladığımız ipuçlarına alalım!

Bezlerden yardım al

19. yüzyılda kullanılan bezle şekillendirme tekniği şu sıralar çok da popüler olmasa da saç maşaları ve bigudilere harika birer alternatif. Eski bir kumaş parçası veya t-shirtunden 6-12 parça kes. Aslında keseceğin parça sayısı elde etmek istediğin buklelerin sıkılığı ile doğru orantılı.


Mükemmel bukleler


Pürüzsüz ve güzel görünen dalgalı saçlar için, banyodan sonra nemli saçlarını difüzör kullanarak kurutmak yerine havluya sarmayı deneyebilirsin. Hatta havlu yerine pamuklu bir tişörte saçlarını sarıp, kuruyana kadar bekle. Bazıları için bekleme süresi yarım saat, bazıları içinse bir gece olabilir. Saçlarının uzunluğuna ve gürlüğüne göre bu süre değişebilir. Daha belirgin bukleler oluşması için, sarmadan önce saçlarına şekillendirici köpük uygulayabilirsin.


Serbest su dalgaları

Aslında düz saçlara biraz hareket katmanın en iyi yollarından biri, saçlarının kendiliğinden kurumasını sağlamak. Tüm saçına hacim veren saç spreyini uygulayıp, gevşek bir topuz oluştur ve kurumasını bekle. Topuzu oluştururken çok fazla gergin şekilde toplamamaya özen göstermelisin, çünkü çok sıkı bir topuzla saçların kurumayabilir.


Kabarmayı önle

Nem düzeyi biraz fazla yüksek olduğunda, saçların kendiliğinden kurursa elektriklenme olasılığı çok yüksek. Bunu da çeşitli ürünler kullanarak önleyebilirsin. Islak saçlarına birkaç damla bakım yağını uygulayıp, kökten uca tara ve öndeki saçlarını kulağının arkasına at. Kuruyana kadar bekleyip, şekillendirici jöleyi uygula. Hem ıslak bir görünüm elde etmiş, hem de saçlarının kabarmasını önlemiş olursun.


Sıra sende

Birinci adım:

Saçlarını yıka, havlu ile durula ve tüm saçına bukle belirginleştirici saç köpüğü uygula.

İkinci adım:

Saçlarını kurumaya bırak. Eğer zamanın yoksa saçlarının büyük bir kısmını kurutma makinası ile de kurutabilirsin.

Üçüncü adım:

Saçlarını eşit parçalara ayır. Saç uçlarından başlayarak saçlarını beze sarmaya başla. Eğer istersen 50lerin Retro dalgaları için kulak hizanda durabilir ya da daha yoğun dalgalar için en üst kısma kadar çıkabilirsin.

Dördüncü adım:

İstediğin noktaya geldiğinde bezi bağlayarak saçlarını şekillenmeye bırak.

Beşinci adım:

Bezleri saçında en az birkaç saat tutmalısın ama gece bu şekilde uyursan çok daha etkili sonuçlar elde edeceksin. Ardından bezleri aç, buklelerini serbest bırak ve saç fırçası ile saçlarını fırçala.

Altıncı adım:

Buklelerinin kalıcı olması için tutucu saç spreyini uygula.

Artık hazırsın!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?