​Yengeç burcuna özel saç modelleri

​Yengeç burcuna özel saç modelleri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

12 burç arasında duygusallığı en yüksek burçlardan olarak bilinen Yengeç kadınları saçlarına çok değer verir. Yengeç kadınları her daim saçlarının parlak ve canlı görünmesini ister, onları bakımsız görmek neredeyse imkânsızdır. 

Bu burcun kadınları saçlarında her ne kadar doğal görünümleri tercih etse de bu onları salaş görebileceğimiz anlamına gelmez! İşte Yengeç kadınlarına en çok yakışacak saç modellerini görmek için okumaya devam et!

Yengeç burcu kadınlarının özellikleri

Yengeç burcu kadınlarının özellikleri

Yengeç kadınları yaratıcılıkları ile ünlüdür. Klasik stillerine bile farklı aksesuarlarla değişik bir hava katabilirler. Yengeç kadınları saç modellerinde de kendilerine özgü stilleri tercih ederler. Herkeste olan saç modelleri yerine, yeni ve farklı modellere açıktırlar. 

Yengeç burcu aynı zamanda tam bir yaz sevdalısıdır. Su kenarından uzaklaşmak istemez, hep sıcak havaları tercih eder. Bu nedenle Yengeç burçları yaz aylarında kullanabilecekleri yeni ve pratik saç modellerini deneyimlemeye açıktır.

Yengeç kadınlarına hangi saç kesimleri yakışır?

Bob saç kesimi

bob saç kesimi

Yengeç kadınlarının en çok tercih ettiği ve de onlara en çok yakışan saç kesimlerinin başında bob saç kesimi geliyor. Özgür ve pratik saç modellerini seven Yengeçler kısa saç modellerini kendilerine çok yakıştırıyorlar. Yaz ayında pratik ve aynı zamanda etkileyici bir saç modeli arıyorsan ve bob saç kesimini deneyebilirsin.

Kimlere yakışıyor: Bob saç kesimi, çene hizasında biten bir saç kesimi olduğu için köşeli yüz hatlarına sahip olanlara uygun bir saç kesimi değil. Ancak oval, yuvarlak yüz hatlarına sahip olanlara çok yakıştığını söylemeliyiz.

Kakül stili

Kakül stili

Yengeç kadınları hayatlarında en az bir kere kakül kestirmeyi denemiştir. Hiçbir yenilikten eksik kalmayan Yengeç kadınları genellikle uzun kakül modellerini tercih ediyor. Kaküllü saç modellerini şekillendirmek her zaman daha kolaydır çünkü kaküllerin zaten göz alıcı göründüğü için saçlarınla uğraşmaya gerek kalmayacak. Dışarı çıkmadan önce saç uçlarına ve boylarına Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi'ni sürmeyi unutmamalısın.

Kimlere yakışıyor: Kaküllü saç modelleri uzun, oval yüz hatlarına ve geniş alna sahip olanlara çok yakışıyor. Ancak eğer yüz şeklin yuvarlaksa ve de dar bir alnın varsa tercih etmeni önermiyoruz çünkü kaküller yüzünün daha küçük, yüz hatlarının daha da yuvarlak görünmesine neden olabilir. 

Lob saç kesimi

Lob saç kesimi

Bob saç kesiminden biraz daha uzun olan lob saç kesimi 2018 yılında çok popüler! Bu saç kesimi özellikle gür ve kalın telli Yengeç kadınlarına çok yakışacak. Lob saç kesimini Garnier Color Naturals 5.52 Çikolata Kahve ile renklendirerek canlı ve modern bir görünüme kavuşabilirsin. Özellikle buğday ten rengine sahipsen, bu saç rengi sana çok yakışacaktır!

Kimlere yakışıyor: Orta uzunluktaki, long bob denilen uzun bob saç modeli oval yüz şekline çok yakışıyor. Eğer sen de oval yüz şekline sahipsen tercih edebilirsin. Hatta geniş bir alına sahipsen, kaküllerle de görünümünü destekleyebilirsin.

Katlı uzun saç kesimi

katlı uzun saç kesimi

Yengeç kadını saçlarının sönük görünmesine dayanamaz! İnce telli saçların varsa dolgun görünüme kavuşmak için katlı saç modellerini tercih edebilirsin. Uzun saçlarını katlı kestirerek hayalindeki hacimli saçlara kavuşacaksın.

Editörün önerisi: Yengeç kadını doğal saç renklerini çok seviyor. Sen de doğal görünen bir saç rengi arıyorsan, buğday veya esmer ten rengine sahipsen sana çok yakışacak Garnier Color Naturals 5 Açık Kahve'yi mutlaka denemelisin.

Kimlere yakışıyor: Katlı, uzun saç kesimi her yüz şekline yakışıyor. Ancak köşeli yüz hatlarına sahipsen katların çene hizasından değil, göğüs hizasından başlamasına özen göstermelisin. Aksi takdirde köşeli çene hatların çok daha belirgin olur. 

Pixie saç kesimi

Farklı saç modellerini seven Yengeç kadınları Pixie saç modelleriyle bambaşka bir havaya bürünüyor. Saçlarını kısa kestirmeye cesaretin varsa Pixie saç modeli denemen gereken ilk modellerden biri!

Kimlere yakışıyor: Pixie saç kesiminde perçemler tepe noktasından başlıyor ve tüm alın bölgesine dağılıyor. Bu nedenle geniş alınlıların tercih etmesi gereken bir saç kesimi. Ancak dar bir alına sahipsen, perçemsiz bir pixie saç kesimi tercih ederek de bu saç kesimini kullanabilirsin. 

Yengeç kadınlarına hangi saç modelleri yakışır?

XXL örgü

XXL örgü

Yengeç kadınları saçlarının her daim göz alıcı görünmesini sever. Dolgun ve hacimli saç modeli denilince aklımıza ilk olarak XXL örgüler geliyor. Yengeç kadınlarının da tercih ettiği büyük örgüler sayesinde ince telli saçlarını olduğundan daha dolgun gösterebilirsin.

İkili topuz

İkili topuz

Yengeç kadınının içindeki çocuk saç modellerine de yansıyor. İkili topuz saç modeliyle genç ve dinamik görüneceksin. Bu saç modelinin önlerinden ince tutamlar bırakarak daha doğal görünmelerini sağlayabilirsin.

Saç aksesuarı kullan

Saç aksesuarı kullan

Yengeç kadınlarının gizli silahlarından biri saç aksesuarlarıdır. Klasik bir saç modelini bile havalı bir görünüme sokan saç aksesuarları bu sene çok popüler. Atkuyruğunun etrafına bandananı sararak yaza uygun bir stil yaratabilirsin.

Pratik atkuyruğu

Pratik atkuyruğu

Saçlarını şekillendirmek için çok fazla zamanın yoksa klasik atkuyruğu yapabilirsin. Zamansız saç modellerinin başında gelen atkuyruğu modeli uzun saçlı Yengeç kadınlarına çok yakışıyor. Bu saç modelini hem günlük stilinde hem de özel davetlerde kullanabilirsin.

Romantik topuz

Pratik atkuyruğu

Yengeç kadınları romantik buluşmalara çok önem verir. Romantik buluşmalara giderken saçlarını hacimli topuz yaparak kusursuz görünebilirsin. Bu saç modelinin daha canlı ve gece boyu ışıl ışıl görünmesi için Kérastase Elixir Ultime Çift Fazlı bakım yağı uygulamayı unutma.

İkili örgü

ikili örgü

Yengeç kadınlarının imza saç modellerinden biri ikili örgü modelidir. Bu saç modeli için yapman gereken çok basit. Saçlarını iki eşit parçaya ayır ve ör! Renkli saç modellerini seviyorsan ikili örgünü eğlenceli tokalarla sabitleyebilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?