Yüz şekline göre kâkül modelleri

Yüz şekline göre kâkül modelleri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kâküllü saç modelleri bu sezon da çok popüler! Özellikle saçlarının uzunluğundan vazgeçmeden, görünümünde farklılık isteyenler için kâkül ideal! Ancak görünümüne farklılık katayım derken, yanlış kâkül seçimi nedeniyle istemediğin bir görünümle karşılaşmanı istemeyiz. Bu nedenle seçeceğin kâkül kesiminin mutlaka yüz şekline uygun olmasına özen göstermelisin. Sacsirlari editörleri bu senenin en güzel kâhkül modellerini senin için sıraladı! Aşağıdaki kahkül modellerinden ilham alarak saçlarında yenilik yapabilirsin. 

En güzel perçem & kahkül modelleri

1. Takma kahkül

Kakül hangi yüz tipine uygundur? Her yüz şekline uygun kakül modeli kesilebilir. Saçlarını kestirmeye cesaret edemiyorsan takma kakül kullanarak saçlarında yenilik yapabilirsin. Perçem modellerini denemek için takma perçem kullanmak çok basit! Eminiz kaküle alıştıktan sonra internetten kahkül kesimlerini araştırmaya başlayacaksın. 

2. Kıvırcık kahkül

Kıvırcık saç kahkül modelleri harika görünüyor. Kıvırcık kakülün kabarmasından veya elektriklenmesinden korkma. Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi kullanarak kıvırcık kaküllerini kontrol altına alabilirsin. Durulanmayan bakım kremi kullanmak hem dalgalarını belirginleştirir hem de elektriklenmeyi azaltır. 

3. Perçem kahkül saç modeli

Perçem kesimleri bu sene çok popüler! Saçlarında yenilik arıyorsan perçemli saç modellerine göz atmalısın. Perçemlerinin gün boyu kusursuz görünmesi için sana L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi'ni öneririz. Saçları güzelleştiren ve daha kolay şekil almasını sağlayan bu bakım kremini çantandan çıkarmamalısın. 

4. Yan kahkül

Kaküllünün alnını kapatmasını istemeyenler için yandan kahkül stili yapmanı öneririz. Kaküllerini dilersen yandan veya ortadan ayırarak alnının açılmasını sağlayabilirsin. Yan kahkul stilini özellikle yuvarlak yüz hatlarına öneriyoruz. 

Saçlarını kakül kestirdikten sonra kahküllü saçlara uygun saç modellerine ihtiyacın olacak. 

5. İnce kahkül

Kahkül saç modelleri arasında ince kahkül stili ön plana çıkıyor. İnce kakül için, kakülünü çok geriden değil, alnına daha yakın bir noktadan kestirmelisin. Unutma, kakülün ne kadar geriden başlarsa kaküllerin o kadar kalın görünecek. 

6. Kısa / mikro kahkül kesimi 

Kahküllü kısa saç modelleri çok karizmatik görünüyor! Kısa saçlarına farklı bir görünüm kazandırmak için kısa kahküllü saç modellerini deneyebilirsin. 

7. Katlı perçem saç modeli 

Son dönemde kahkül modellerinde en beğendiğimiz stil katlı kakül kesimleri oldu. Katlı kesimler daha modern ve dinamik göründüğü için tercih ediliyor. Tabii katlı perçemleri şekillendirmek de çok kolay! 

8. Kore kahkül 

Kahkül çeşitleri arasında seni şaşırtacak modeller olabilir, Kore kakül gibi! Kore kakül modeli, ortası açık perçem modeline benziyor. Yanların daha yoğun olduğu, alın ortasında sadece birkaç kakül tutamının olduğu saç modellerine Kore stili kahkül deniliyor. 

9. Uzun kahkül 

Kahkül kesiminden hoşlanmıyorsan uzun kahkül veya perde kahkül modelini deneyebilirsin. Kaküllerini düzenli kestirmene gerek kalmadan uzun kaküllerini kullanabilirsin. Kahküllerinin gözünün önüne gelmesinden şikayetçi olursan yanlara doğru sabitleyici sprey ile sabitlemeyi dene. 

Editör önerisi: Kahküllü saçlara çikolata kahve saç renkleri çok yakışıyor. Sen de Garnier Color Naturals 5.52 Çikolata Kahve rengini tercih ederek doğal ve parlak bir saç rengine kavuşabilirsin.

10. Perde kahkül / Curtain Bangs

Alnı dar olanlar için kahkül modelleri arıyorsan perde kahkül senin için doğru bir tercih olacak. Perde kahkül modelinde saçların genellikle sağ ve solda toplanır, kakülün orta kısmı boş görünür. Perde kahkül stilini dilersen ortadan veya yandan ayırabilirsin. 

11. Üçgen kahkül kesimi

2000'li yılların başında moda olan üçgen kahkül modeli yeniden aramızda! Farklı ve çılgın saç modellerini denemek isteyenleri üçgen kakül modelini denemeye davet ediyoruz. Bu saç modeli özellikle küçük alınlılara yakışıyor.

12. Düz kahkül kesimi

Kahkül kesiminin düz ve kusursuz olması sana oldukça karizmatik bir görünüm katar. Düz kakül modeli aynı şekilde uzayacağı için düzeltme yaptırmana gerek kalmaz. Saçlarının düz ve pürüzsüz görünmesi için sana Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum'u öneriyoruz. Saçların daha düz görünmesine yardımcı olan bu durulanmayan saç serumu, saçlarına ekstra parlaklık sağlıyor ve 230 dereceye kadar saçlarını ısıya karşı koruyor. Kaküllerini şekillendirirken fön veya düzleştirici kullanıyorsan öncesinde mutlaka Elseve serumu uygulamalısın. 

13. Pixie kahkül

Kısa kahkül modellerini seviyorsan Pixie modeline bayılacaksın. Pixie kakülü kısa saçlı kadınlara öneririz.

14. Dalgalı kahkül saç modeli 

Dalgalı saçlarını kontrol altına almak için kakül kestirebilirsin. Dalgalı kakülün kabarıp şekil almamasından endişe ediyorsan şekillendirici kullanabilirsin. Saçlarının gün boyu kusursuz görünmesini sağlayan bu saç ürününü kakül kullananlara şiddetle öneririz. 

Yüz Şekline Göre Kahkül Modelleri

$1

Öncelikle hangi yüz şekline, hangi kahkül stilin yakıştığıyla işe başlayalım. Eğer kare yüz şekline sahipsen, tepe noktasından başlayan, uzun ve sık kahkülleri tercih etmelisin. Oval yüz şeklin varsa tüm kahkükl stillerini deneyebilirsin ancak sana en çok yandan ayrılmış kahküller yakışacaktır.  

Üçgen yüz şekline sahipsen, yan kahkülleri ve ortada uzun perçemleri tercih edebilirsin. Yuvarlak yüz hatlarına sahipsen, yüz hatlarının daha da dar görünmesine neden olabileceği için kahkülleri tercih etmemeni söylemeliyiz. 

1. Alnı dar olanlar için kahkül modelleri 

Alnının dar olmasından şikayetçiysen senin için mikro kakül, üçgen kakül ve ince kakül modellerini öneririz. Düz kakül modelleri alnının daha geniş görünmesine yardımcı olur. Alnının daha dar görünmesini engellemek için uzun kaküllerden uzak durmalısın. 

2. Yuvarlak yüze kahkül modelleri 

Yuvarlak bir yüz şekline sahipsen yapman gereken yüz hatlarını daha kesin hatlı ve köşeli gibiymiş göstermektir. Bunun için de parçalı şekilde ya da yan kısımlara doğru ayrılan kakülleri tercih edebilirsin. Ünlü yıldızlar da bu kakül kesimini kullandığına göre cool görünmemen imkansız demektir!

3. Oval yüze kahkül modelleri 

Her zamanki gibi konu saç kesimi, saç modelleri olduğunda oval yüzlüler çok şanslı çünkü her saç kesimi onlara çok yakışıyor! Kakülleri de istediğin tarzda kullanarak düzgün yüz hatlarınla dikkat çekebilirsin.

4. Uzun  yüze uygun kahkül modelleri

Uzun yüzüne perçem, perdeli perçem modelleri çok yakışacak. Yüzünü dengelemek için alın bölgesini kapatan perçem modellerini deneyebilirsin. Uzun yüze kakül yakışır mı? Katlı kakül modelleri de uzun yüze çok yakışır. 

5. Köşeli yüz şekline uygun kahkül modelleri

Eğer köşeli yüz hatlarına sahipsen keskin hatlarını yumuşatacak saç kesimleri tercih etmelisin. Mesela yüzünün köşeli kısımlarını daha yuvarlak gösterecek uzun ve sık kâküllü bir saç kesimi tercih edebilirsin. Özellikle alnının geniş olmasından şikâyetçiysen, tepe noktasından başlayan uzun kâküller senin için ideal!

6. Kalp şeklinde yüze uygun kahkül modelleri

$1

Geniş bir alnın ve küçük bir çene yapın varsa, yüzünün kalp şeklinde olması muhtemel. Böyle bir yüz şekline ise yan kâküllü bir saç kesimi deneyebilirsin. Bu şekilde alnının daha dar görünmesini sağlayabilirsin. Kakülllerini yana doğru şekillendirirken de, yuvarlak bir fön fırçası yardımıyla yan kısma doğru fön çekmen yeterli olur.

Kare yüze kakül yakışır mı?

Kare yüz şeklini daha yuvarlak göstermek için oval kakül modellerini deneyebilirsin. Kakülün ortası daha kısa, kenarlarını daha uzun tutmalısın. Eğer uzun saçlara sahipsen perde perçem modelleri de sana çok yakışacaktır. 

Kahkül nasıl kesilir?

Kahkül kesmek için önce saçının ön kısmından üçgen şeklinde bir tutam belirle. Kahkül keseceğin bu tutamı ıslatabilir veya su spreyi ile nemlendirebilirsin. Kahkül kesmek için sık dişli bir tarağa ihtiyacın olacak. Kakül tutamını dikkatlice taradıktan sonra saç tutamını burarak ince bir çizgi haline getir. Saç kesme makasıyla burduğun tutamı dikkatlice kes. Kahkülünün daha doğal durması için kakül uçlarını dikini doğru inceltebilirsin. Küt kahkül kesmek işte bu kadar kolay! 

Kahkül kestirmeli miyim sorusunun cevabı için seni bu yazımıza alalım! 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?