Yeni uzamaya başlayan bebek saçlar nasıl kontrol altına alınır?

Yeni uzamaya başlayan bebek saçlar nasıl kontrol altına alınır?

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saçına güzel bir fön çekersin ya da toplarsın, sonra bir bakarsın alnında, şakaklarında, saçının çevresinde minik minik saç telleri çıkmış, elektriklenmiş! İşte bu saçlar yeni uzamaya başlayan bebek saçların. İyi, hoş ama görünümümüzü bozup, bizi sinir ettikleri de bir gerçek!

Tabii ki bu kısacık, minicik saçlar kusursuz görünmemize asla engel olamaz. Biz de bebek saçları kontrol altına almanın birkaç yolunu bulduk. İşte önerilerimiz!

Bebek saçlarını kesme

Her şeyden önce bebek saçların seni ne kadar rahatsız ederse etsin, onların büyümekte olan saçların olduğunu unutmamalısın. Uzamaya yeni başlayan bu saçlarını daha minikken kesmek, tıraş etmek bir daha uzamalarına engel olabilir. Hatta bu tarz uygulamalarla saçların daha yanlış şekilde uzayabilir ve görünümün çok daha fazla bozulabilir. Bunun olmasını istemezsin değil mi?

Diş fırçası hilesi

Evet, yanlış duymadın diş fırçası hilesinden bahsediyoruz! :) Temiz, kullanılmamış bir diş fırçasını al ve fırçanın üzerine güçlü tutuşa sahip bir sabitleyici sprey uygula. Sabitleyici spreyin güçlü tutuşa sahip olması oldukça önemli çünkü tutuculuğu düşük bir saç spreyiyle bebek saçlarını kontrol altına alamayabilirsin.

Bu nedenle L’Oréal Paris Studio Pro Lock It Sabitleyici Sprey’den yardım almanı öneriyoruz. Spreyi diş fırçasının üzerine bolca uygulayıp bebek saçlarının olduğu bölgeleri minik minik hareketlerle tara. Nazik hareketlerle uyguladığından emin olduktan sonra son dokunuşta da bu bölgelerin üzerine yeniden sprey uygula ve hazırsın! :)

Şekillendirici jelden yardım al

Topuz, atkuyruğu gibi gergin bir saç modeli elde etmek istediğin zamanlarda diş fırçası hilesi yeterli olmuyorsa şekillendirici jelden de yardım alabilirsin. Saçta kalıntı bırakmayan ve saça doğal bir görünüm sağlayan jöleleri kullanman ise oldukça önemli. L'Oréal Paris Studio Line Invisifix Eriyen Tüp Jöle bu konudaki favorilerimizden! Saçlarını toplayıp şekil verdikten sonra saçını hafifçe ıslattıktan sonra şekillendirici jöleden az bir miktar parmağına alıp, bebek saçlarının üzerine uygulayabilirsin. Bu şekilde bebek saçların kabarmasını da engellemiş olursun.

Hatta şekillendirici jöleyi diş fırçasına ya da doğal kıllara sahip silindir saç fırçalarına da uygulayıp bebek saçlarını tarayabilirsin. 

Fön çek

Saçlarını kuruturken ya da fön çekerken ilk önce işe bebek saçlarından başla. İki parmağınla bu saçları geriye doğru kaldır ve fön makinesini bu tutamın üzerine doğru uygula. Ancak çok fazla yakın tutmamaya çalış çünkü hem saçına zarar verebilirsin, hem de saç derini tahriş edebilirsin. Az miktarda ısı verip fön makinesini çek, 1 dakika kadar soğumasını bekleyip yeniden uygula. Son olarak da fön makinesinin soğuk ısısını uygula sabitlemek için.

Editör önerisi: Saçlarını ısının etkilerinden korumak için şekillendirmeden önce daima ısıdan koruyan bakım ürünleri uygulamanı öneririz. Matrix Style Link Heat Buffer gibi kuaförlerin de sık sık kullandığı profesyonel bir ısı koruyucu spreyi saçlarını kurutmadan, fön çekmeden önce uygulayarak saçlarının ısıdan dolayı zarar görmesine engel olabilirsin.

BONUS:

Eğer bebek saçlarınla barışıksan, onların daha havalı görünebilmesi için de bir önerimiz var! Moda Haftaları'ndan da öğrendiğimiz kadarıyla bebek saçlar serbest bırakılıyor, hatta şekillendiriliyor. Böylece ortaya trendy stiller çıkıyor! Yukarıdaki gibi sen de saçlarını topladıktan sonra bebek saçlarını yapıştırmadan, kendi haline bırakabilirsin. Sence de çok tarz görünmüyor mu? :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?