Saç Gürleştiren Yağlar Nelerdir?

Saç Gürleştiren Yağlar Nelerdir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Seyrek saçların sebebiyle istediğin hacimli ve dolgun görünümü bir türlü yakalayamıyor, sönük ve cansız saçlarınla özgüvenini de yitiriyorsun değil mi? Seni çok iyi anlıyoruz. Gür saçların verdiği haz başka hiçbir şeyde yok. Peki ama saçları gürleştirmek için ne yapmalı dersin?

Aslında bunun için başvurabileceğin yöntemler var. Ve bizce en etkilisi de saç gürleştiren yağ ürünlerine yönelmek. Senin için araştırıp, etkilerini tek tek ele aldığımız bu makalede, saç gürleştiren yağlar neler öğrenecek ve bize teşekkür edeceksin!

Hindistan Cevizi Yağı'nın Saça Faydaları

Hindistan Cevizi Yağı'nın Saça Faydaları

Saç gürleştirme yöntemleri arasında en etkilisi olan doğal bakım yağlarından ilk önerimiz, Hindistan Cevizi yağı. Bu yağı, cildi yoğun şekilde nemlendirmesi ile biliyoruz. Ancak yapılan araştırmalar, hindistancevizinin saç ve saç derisi için de faydalı bir içerik olduğunu söylüyor. Cansız ve mat görünen saçlara nem kazandırdığı, elektriklenme ve yıpranmaların önüne geçtiği bilinen Hindistan Cevizi yağı, aynı zamanda saç dökülmesinde de oldukça etkili. Bu sayede saçların gürleşmesine de yardımcı olan bu yağı sen de saçların için tercih edebilir, dökülmelerini azaltabilirsin.

Badem Yağı

Badem yağı

Saçları beslemesi ile bilinen badem yağını da saç gürleştirme bakımında kullanmanı öneriyoruz. Peki badem yağı ne işe yarar? Bu muhteşem yağ, saçların köklerine çok daha sağlam tutunmasına yardımcı oluyor ve saç dökülmelerini önlüyor. Diğer taraftan saç elastikiyetini de artıran badem yağı ile güçlü saçlara kavuşman mümkün. Dolgun, parlak ve dökülmeyen bir saç görünümü için badem yağına bir şans vermelisin.

Editörün önerisi: Saç dökülmesinde etkili olduğunu bildiğimiz biotin içeren şampuanlara yönelmen de saç sağlığın için etkili olabilir. Elseve Komple Direnç serisinde yer alan şampuan da bunlardan biri. Arginine, biotin ve vitamin B5 ile zenginleştirilen formülü sayesinde saçları kökten uca güçlendiren bu şampuan, saçları koparak dökülmelere karşı da koruyor. Biotin içeren en sevdiğimiz şampuanlar arasında yer alan bu ürünü sen de denemelisin.

Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Şampuan’ı aşağıda bulabilirsin:

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?