Saç için Karanfil Kürü Ne İşe Yarar? Saç Dökülmesine İyi Gelir mi?

Saç için Karanfil Kürü Ne İşe Yarar? Saç Dökülmesine İyi Gelir mi?

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saçlarını gürleştirmek isteyen ve saç dökülmesini kontrol altına almak isteyenlerin ilk denediği doğal karışımların başında karanfil kürü geliyor. Saç için karanfil kürünün saçları dolgunlaştırdığı ve saç dökülmesini azalttığı söyleniyor. Peki karanfil kürü deneyenler ne diyor? Karanfil kürü gerçekten saç dökülmesini azaltıyor mu?

Karanfil kürünün saç çıkarıp çıkarmadığını ve ne işe yaradığını anlatıyoruz. Evde karanfil kürü yapmak isteyenler aşağıdaki önerileri deneyerek daha gür ve sağlıklı saçlara kavuşabilirler. 

Karanfil kürü ne işe yarar?

Karanfil kürü ne işe yarar?

Saç için karanfil kürünün faydalarını sıralıyoruz. 

- Saçların daha gür ve dolgun görünmesine yardımcı olur

- Saç tellerinin güçlenmesine yardımcı olur

- Saç tellerinin koparak dökülmesini engelleyebilir

- Karanfilin antibakteriyel özelliği saç foliküllerinin hava almasını sağlıyor ve yeni saç oluşumuna destek oluyor

- Karanfil bakımı yapanlar saçlarının daha hızlı uzadğını söylüyor

- Saçlar daha parlak görünür

- Saçlardaki kabarıklık ve elektriklenme azalır

- Kırılan saç tellerinin onarılmasını destekler

- Saçların daha yumuşak görünmesini sağlar ve saçların kolay şekil almasına yardımcı olur

Karanfil kürü saç çıkarır mı?

Karanfil kürü saç çıkarır mı?

Karanfil kürü yapmak isteyenlerin en çok merak ettiği soru karanfil kürünün yeni saç çıkarıp çıkarmadığı oluyor. Maalesef karanfil kürü gibi doğal karışımlar yeni saç çıkarma konusunda yetersiz kalıyor. Karanfil kürü kullanmak, saç tellerinin daha güçlü uzamasına yardımcı olabilir ama yeni saç çıkarması konusunda umutlu olmamalısın. 

Karanfil kürü saç dökülmesine iyi gelir mi?

Karanfil kürü saç dökülmesine iyi gelir mi?

Karanfil kürü deneyenler saç dökülmesine iyi geldiğini söylüyorlar. Karanfil, saç derisindeki gözeneklerin arınmasını sağladığı için saç tellerinin daha sağlıklı uzamasına yardımcı olabilir. Yıpranan ve koparak dökülen saç tellerin, karanfil kürü sonrası güçlenerek daha az dökülmeye başlar. Karanfil kürü, saç dökülmesi sorunu tamamen çözmez. Saçlarını güçlendirerek saç dökülmesini kontorol altına almana yardımcı olur.

Karanfil kürü gibi doğal karışımları özellikle hassas cilde sahip olanlar için tavsiye etmiyoruz. Karanfil bakımı, saç derisinde hassasiyet, kaşıntı ve kızarıklık yaratabilir. Saç kepeklenmesi, saç derisi kaşıntısı gibi sorunlar saç tellerine de atlayarak alerjik reaksiyona neden olabilir. Bu nedenle aktar karışımları yapmak yerine içeriğine güvendiğin saç bakım ürünlerini kullanmalısın. 

Karanfil kürü nasıl yapılır?

Karanfil kürü nasıl yapılır?

Karanfil kürü yapmak için 15 tane karantil ve bir bardak sıcak suya ihtiyacın olacak. Karanfilleri sıcak suyun içinde 10 dakika demlemeye bırak. Karanfil suyunu saç diplerine masaj yaparak uygulayabilirsin. Saç dökülmesi için karanfil kürü yaparken mutlaka durulama yapmalısın. Karanfilli suyu saçlarında bırakmak saç derisinde hassasiyet yaratabilir.

Editörün önerisi: Saç için karanfil kürünü haftada 1-2 kere yapabilirsin. Karanfil kürü yaparken başka doğal karışımları saçlarına uygulamamalısın. 

Saç dökülmesine karşı bakım önerisi

Saç dökülmesine karşı bakım önerisi

Saç dökülmesine karşı önlem almak istiyorsan doğal karışımlar yerine güvendiğimiz bakım ürünlerini tavsiye ederiz. Arginine, biotin ve Vitamin B5 içeren L'Oréal Paris Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Bakım serisi, dökülmeye ve kırılmaya karşı dirençli, 2 kat daha güçlü* saçlara kavuşmayı sağlıyor. Mevsim geçişleri, stres, düzensiz beslenme ve hormonal değişimler gibi sebeplerden saçların dökülüyor olabilir. Bu gibi dönemlerde saç tellerini güçlendirerek daha gür ve sağlıklı görünmelerini sağlayabilirsin. Saçı kökten uca güçlendiren bu şampuan serisi ile saçlarımız eskisine oranla çok daha güçlü ve dirençli bir hale geldi. Eğer sen de "Saçlarımın gücü karşısında hiçbir şey duramaz!" diyorsan, Komple Direnç serisini mutlaka denemelisin.

*Instrumental test, şampuan ve saç kreminin birlikte kullanılması sonucunda.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?