Saç Masajı Tarağı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Saç Masajı Tarağı Nedir, Nasıl Kullanılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saç masajı tarağı ile hem saçlarına canlılık ve güç kazandırabilir hem de dinlenmenin tadını çıkarabilirsin. Nasıl mı? Hadi birlikte bakalım!

Gelişen saç bakım trendlerinin yeni gözdelerinden biri de saç yıkama tarakları. Yumuşak materyallerden hazırlanan bu taraklar, lüks kuaför salonlarındaki uzmanların şifa veren parmaklarını aratmayacak bir masaj deneyimi sunuyor. Üstelik saç masaj tarağının alametifarikaları bundan ibaret de değil. Pek çok kullanıcı saç derisinde kan dolaşımını artırdığı için bu aparatların saç derisi bakımına katkı sağladığını ifade ediyor. Biz de “Madem bu kadar popüler, yakından bakalım!” dedik ve işte saç masajı tarağı dosyamız hazır!

Saç Masajı Tarağı Nedir?

saç masaj tarağı nedir

Saç masajı tarağı, kısaca kalın ve yumuşak dişlerden oluşan bir saç bakım aleti olarak tanımlanabilir. Ergonomik bir yapıya sahip olan bu taraklar, elle kolayca kavranarak saç derisine nazik ve etkili bir şekilde masaj yapmaya imkan tanıyor. Saç masajı tarakları duşta ıslak saçta kullanılabildiği gibi kuru saçlar için de tercih edilebiliyor.

Saç Masaj Tarağı Ne İşe Yarar?

Yumuşak dişleri ile banyodan günlük yaşama kadar masaja ihtiyaç duyduğun her anda kullanabileceğin saç masaj tarağı, pek çok işleve sahip. Kafa derisine masaj yapan ve bu bölgedeki kalıntıları gideren bu tarağın daha onlarca fonksiyonu var. Saçlarda gözle görülür değişikler elde etmeye de yardımcı olan bu aparatın, en başta rahatlama sağladığını söylesek abartmış olmayız.

Saç Masaj Tarağının Faydaları Nelerdir?

saç masaj tarağı faydaları nelerdir

Şimdi sıra, sayfanın başından beri gizemini koruduğumuz saç masajı tarağının faydalarında! Tahmin etmen zor olmamıştır elbette. Ama bir de bizden duy isteriz.

1.Saç Tellerinin Güçlenmesine Katkı Sağlar

Sen de yorgun ve stresli bir günün ardından duşa girerken hem bedenini hem de saçlarını güçlendirmek için yanına banyo saç masajı tarağını almayı unutma! Saç köklerindeki dolaşımı artırması sayesinde saçların zamanla daha güçlü çıkmasına yardımcı olan bu tarak, saç bakım ürünlerinin derine daha iyi nüfuz etmesine de olacak sağlayacak. Özellikle duşta saç kremi, maske veya serum uygularken de saç masajı tarağından destek alabilirsin.

2.Saçların Daha İyi Temizlenmesine Yardımcı Olur

Saçları kirlerden arındırmak çok önemli. Özellikle de çevre kirliliğinin doruklara tırmandığı günümüzde. Çünkü temiz saçlar nefes alarak daha canlı ve parlak bir görünüm kazanabiliyor. Saç masajı tarağı da saç temizliğinde ve bakımında kullanılan şampuan, maske ve serum gibi ürünlerin nüfuzunu artırıyor. 

Editörün Favorisi: Saçlarını temizlerken elinin altında Elseve Hydra (Hyaluronic) Nem Dolduran Şampuan da olmalı! Bu şampuan saçlarının her bir telini pırıl pırıl hale getirmenin yanı sıra onlara canlılık da kazandırıyor. Ayrıca Elseve Hydra (Hyaluronic) Şampuan saçlarını nemlendirerek dolgunluk sağlıyor. Yıkama sonrası saçlarını kuruturken köklerin adeta yeniden nefes aldığını hissedeceksin!

3.Saç Uzamasını Destekler

Yukarıdaki etkilerini okurken, “Peki ya saç masaj tarağı saç uzamasına yardım eder mi?” dediğini duymadık sanma. Büyüklerin bir bildiği var! Nitekim saç taramak hakkında uzamaya katkı sağladığından tut da parlaklığı artırmaya kadar pek çok etki duymuşsundur. Özellikle banyoda saç tarama işlemi temiz, parlak görünümlü ve uzun saçların anahtarı!

Saç derisine masaj yapan ürünler, deride hareketlenme sağlayıp kan dolaşımının artmasına yardımcı olduğu için uzamanın daha çabuk gerçekleşmesine katkı sunuyor. Ayrıca saç masajı tarakları saçlarının uzaması için kullandığın ürünlerin daha iyi etki etmesi için de iyi bir destekçi. Kendi küçük, etkisi büyük saç yıkama taraklarının marifetleri seni de şaşırttı; değil mi?

Saç Masaj Tarağı Nasıl Kullanılır?

saç masaj tarağı nasıl kullanılır

Saç masaj tarağını kullananlar, ürünün dinlendirici ve kullanışlı olduğundan bahsediyor. Tamam, bu küçük icadın işlevselliği konusunda hemfikiriz. Birer saç masajı tarağı edindik diyelim. Peki, nasıl kullanacağız? 

  • Islak Kullanım: Saç yıkama tarağını duşta kullanacaksan tek yapman gereken şampuan ile yıkama esnasında tarağı saçında gezdirmek. Dilersen durularken de bu taraktan faydalanabilirsin. 
  • Kuru Kullanım: Saç masaj tarakları kuru olarak da kullanılabiliyor. Özellikle uykuya geçmeden önce bu taraklarla saç derine masaj yapmanı öneririz. Nasıl dinlendirici bir etki yarattığına inanamayacaksın!
  • Çocuklarda Kullanım: Saç masajı tarağı çocuklar için de uygun. Yumuşak silikon dişler miniklerin cildini tahriş etmiyor. Sen de miniklerin saçlarını şekillendirirken bu nazik tarağı klasik bir tarak gibi kullanabilirsin. Saçların ıslak veya kuru olması fark etmez!

Saç Masajı Tarağı Kimler için Uygundur?

Saç masajı tarakları, saç bakımında her biri farklı önceliklere sahip hanımlar ve beyler için gönül rahatlığıyla kullanılabilecek ürünler. Saçları temizlemeye yardımcı olan, güçlendiren ve uzamayı destekleyen bu ürünleri ister saç dökülmesine ister kepeklenmeye karşı destekleyici bir bakım aleti olarak, istersen de sadece rahatlamak amacıyla tercih edebilirsin.

Saç Masajı Tarağı Ne Sıklıkta Kullanılır?

Saç Masajı Tarağı Ne Sıklıkta Kullanılır?

Saç masajı tarağını saç ve saç derisi bakım rutininde her gün kullanabilirsin. Bu ürünler yumuşak dişlere sahip oldukları ve saça sadece fiziksel olarak etki ettiği için günlük kullanım söz konusu olduğunda herhangi yan etki riski taşımıyor. Ancak elbette her şeyin bir ölçüsü olmalı, değil mi? Saç masajı tarağını gereğinden sık ve uzun süre boyunca kullandığında saç köklerinde hassasiyete yol açabilirsin. Bu doğrultuda tarağı günde bir veya iki kez, sadece 3 ila 5 dakika kadar kullanman yeterli olacaktır.

Saç Masajı Tarağı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç masajı tarağı seçerken güvenilir markaların ürettiği sağlam yapılı ürünlere yönelmelisin. Fark edilir ölçüde plastik veya boya kokan, dişleri çabuk yamulmaya müsait ve diş uçlarında pürüzler bulunan ürünlerden kaçınmalısın. Kaliteli saç masajı tarakları bu özellikleri taşımadığı için hem konforlu ve uzun ömürlü bir kullanım sunuyor hem de ciltle etkileşime girmediği için tüm bireylerde sağlıklı bir uygulamayı mümkün kılıyor.

Artık saç masaj tarağının işlevini biliyorsun! Şimdi ise deneme zamanı! Hadi sen de bu işlevsel ve eğlenceli ürünü kullanarak saç bakımını bir adım öteye taşı!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?