Saç kurutma makinesini temizliyor musun?

Saç kurutma makinesini temizliyor musun?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Evet, yanlış okumadın. Saç kurutma makinesini düzenli aralıklarla mutlaka temizlemeni öneriyoruz. Yıllardır kullandığın saç kurutma makinesinden eski verimi alamıyorsan sebebi içinde biriken tozlar olabilir. Makinenin arkasında biriken tozlar, hem motor hızını yavaşlatır hem de saçlarını daha uzun sürede kurutmana neden olabilir. Şimdi sana saç kurutma makinesini nasıl temizleyeceğine dair bütün detayları açıklıyoruz.

Saç kurutma makinesi nasıl temizlenir?

$1

Saç kurutma makinesi eskisi gibi saçlarını dakikalar içinde kurutmuyorsa makineyi elden geçirmenin zamanı gelmiş demektir. Şimdi makinenin arkasındaki hava girişini aç. Bu kısım bazı makinelerde döndürülerek, bazı makinelerde ise çekerek açılır. Bu kapağı açtığında içinde biriken toz yumağını görünce şaşırma! Bu her makinede olabilen bir durumdur. Makineyi toz yumağından iyice arındır.

Motorun arasındaki saç tellerini ve toz yumaklarını da bir tarak yardımıyla temizleyebilirsin. Saç kurutma makinesinin iyice temizlendiğine emin olduktan sonra kapağı kapat ve kullanmaya başla.

Ne sıklıkla temizlemeliyim?

$1

Saç kurutma makinesinin gereğinden fazla ses çıkardığı, yavaş çalıştığı durumlarda temizlik işlemi için doğru zaman gelmiş demektir. Ortalama olarak ayda bir kere makineyi temizlediğinde hem saç kurutma makinesinin ömrünü uzatmış olacaksın, hem de saçlarının daha sağlıklı kurumasına yardım edeceksin. Yavaş çalışan saç kurutma makinesi, saçlarını olduğundan daha uzun sürede kurutacağından dolayı, saçların ısıya daha fazla maruz kalacaktır.

Bu nedenle, düzenli temizlenmemiş saç kurutma makinesi saçlarının yıpranmasına ve soluk görünmesine neden olabilir. Saç kurutma makinesini ayda bir kere temizleyerek saçlarının hayatını kurtarabilirsin.

Photo Credit: iStock

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?