Saçı dipten uca nemlendirecek hile: Buhar maskesi tekniği


Saç bakımında farklı teknikleri denemeyi seviyorsan bu yazımız tam sana göre! Saç bakımında uzmanlaşmak için sana harika bir önerimiz var. Buhar maskesi tekniği, saç bakımında adeta yeni bir akım yaratacak. Saç bakımından aldığın verimi iki kat daha arttıracak. Saçlarına yumuşacık bir doku verecek buhar maskesi tekniğini hemen öğrenmelisin! 

Pazar günü saç bakımın için keyifli ve verimli bir zaman dilimi seni bekliyor!

Buhar maskesi tekniği nedir?

Eminiz ki sen de cilt maskelerinin, özellikle de kağıt maskelerin ne kadar trend olduğunu biliyorsundur. İşte bu trend şimdi saç bakımına da sıçradı! Saçlarımız için de artık buhar maskesi yapıyoruz!

Buhar maskesi tekniği, saç maskesinden aldığın verimi tamamen arttıracak bir yöntem. Saçlarına saç maskesi uyguladıktan sonra, sıcak kendi kendine ısınan bir bone takıyorsun ve uygulama sonrasında saçların çok daha yumuşak ve sağlıklı görünüyor. Ayrıca tüm saç tipleri için de uygun bir bakım yöntemidir.

Buhar maskesinin saça faydaları nelerdir?

1.Saç maskesinden alacağımız etkiyi arttırır.

2.Yoğun şekilde saç beslenir.

3.Saçlar onarılır ve dipten uca güçlenir.

4.Saç uygulama sonrasında yumuşacık olur.

5.Saç maskesinin etkileri arttığı için saçlar ışıl ışıl parıldar.

6.Özellikle çeşitli yağlarla ve vitaminlerle zenginleştirilmiş saç maskeleriyle beraber uygulanınca saçtaki kırıklar da onarılır ve saç daha sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Buhar maskesi hangi saç bakım ürünleriyle yapılmalı?

Buhar maskesi tekniğinden başarılı bir sonuç almak için doğru saç maskesini kullanmalısın. Saç sorununa uygun saç maskesini bulduktan sonra buhar maskesi tekniğine başlayabilirsin. Saç maskesini saçlarında ne kadar tutacağını öğrenmek için ise mutlaka ambalajın üzerini okumalısın çünkü her saç maskesinin uygulama süresi farklı olabiliyor.

Bizim saç maskesi olarak sana önerimiz Elseve Dream Long Buhar Maskesi. Dream Long ailesinin en yeni üyesi olan bu buhar maskesi, bizce son dönemin en dikkat çeken ürünlerinden!

Bitkisel kaynaklı keratin, hint yağı ve vitaminler içeren yoğun besleyici balsamı, bakım losyonu içeren kendi kendine ısınan kâğıt bonesi ile saçın onarılmasını sağlıyor. Böylece buhar maskesi tekniği ile saçlarına bakım yapmak istiyorsan havluları ısıtmakla hiç uğraşmıyorsun. Boneyi takıyorsun ve ısınan bone sayesinde saçlarına dipten uca bakım yapmış oluyorsun. İşte bu kadar! :)

Buhar maskesi nasıl yapılır?

Gelelim buhar maskesi tekniğinin nasıl yapıldığına. Buhar maskesi tekniğini temiz, taranmış saçlarına uygulamanı öneriyoruz. Saçlarını şampuanladıktan sonra hafifçe ıslaklığını alıp uygulayabilirsin.

İlk adım: İlk önce Elseve Dream Long Buhar Maskesi’nin üstteki kısmını sağ üst ucundan çekerek çıkart. Bu besleyici yoğun balsamı şampuanlanmış, nemli ve taranmış saçlarının uç ve boylarına uygula.

İkinci adım: Saçlarını tepede topuz yap. Ardından paketin alt kısmını sağ alt ucundan çekerek aç. Buradan da boneyi çıkart ve başına güzelce yerleştir. Bonenin üzerinden saç derine nazikçe masaj yapmayı unutma!

Üçüncü adım: 10 dakika boyunca bone takılı şekilde bekledikten sonra bol suyla durulayabilirsin. Saçlarındaki yumuşaklığı hemen hissedebilirsin! :)

Hangi saç tipi, hangi saç maskesini kullanmalı?

Kuru saçlar hangi maskeyi kullanmalı?

Kuru saçlara sahipsen saçlarını dipten uca canlandıracak saç maskelerini mutlaka denemelisin. Eğer son dönemde saçlarında kuruluk, cansızlık ve sert bir dokudan şikâyetlerin olduysa nemlendirici etkili maskeleri çok seveceksin!

Yıpranmış saçlar hangi maskeyi kullanmalı?

Saç uçlarında kırıklar, çatallanma ve zayıflama görüyorsan hemen doğru saç maskesiyle tanışmalısın. Hava kirliliğinden, çevresel faktörlerden, ısının etkisinden yıpranan saçlarına tekrar eski canlılığını kazandırmak için vitaminler içeren maskeleri tercih edebilirsin. Sıcak havlu tekniği ve vitamin içeren maske ile birleştirdiğinde yıpranmış olan saçlarının güçlendiğini göreceksin.

Zayıf saçlar hangi maskeyi kullanmalı?

Saçların son zamanlarda zayıflamaya, hatta kırılmaya mı başladı? O zaman tercihin keratin içeren sahip saç maskelerinden yana olmalı. Kırılan ve zayıflayan saç telleri için keratin, saçlarını kökten uca güçlendirecek, böylece saçlarındaki kırılmanın azalmasına destek olacaktır.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala