En İyi Kepek Karşıtı Şampuan Çeşitleri


Çoğumuz, hayatımızın bir döneminde kepek sorunuyla karşı karşıya kalabiliyoruz. En iyi kepek karşıtı şampuanı bile kullansan, saçlarının gerçek ihtiyacına uygun değilse maalesef sorunu çözemeyebilirsin. Peki saç derine uygun, kepeğe karşı şampuan hangisi? Bizimle beraber keşfetmeye var mısın?

Kepek nedir? Nedenleri nelerdir?

Kepek nedir?

Kepeğe karşı en iyi şampuanlara geçmeden önce kepeğin ne olduğunu açıklamak isteriz. Kepek, saç derisinin pul pul dökülmesidir. Kaşıntıyı, tahrişi de beraberinde getirebilir. Kepeğin birçok nedeni olabilir. Stres, hormonsal bozukluklar, çeşitli iç hastalıkları, genetik faktörler ana nedenlerindendir. Vücutta bulunan mantar, yeterli hijyenin sağlanmaması, düzenli bakımın aksatılması, sık yağlı yiyecek tüketimi gibi nedenleri de vardır.

Eğer yoğun ve aşırı kepek sorunu yaşıyorsan ve bu durum sürekli tekrarlıyorsa en iyi çözüm bir doktora danışmaktır. Dermatoloğun saçların için en iyi kepek ürünlerini önerir ve onun tavsiyeleriyle beraber kepek sorununa çözüm bulabilirsin.

Tabii dermatoloğunun önerileriyle beraber saç bakımına da özen gösterip, kepek sorununa etki edecek ürünleri kullanarak, beslenmene dikkat ederek kepeği hayatından çıkartabilirsin.

Kepeğe karşı etkili şampuanlar

Kepeğe karşı etkili şampuanlar

Gelelim en iyi kepek şampuanı önerilerimize. Kepek sorununa sahip saçların bakımında, kullanılan ürünün saçın ihtiyacına uygun olması oldukça önemlidir. Eğer saç derisindeki kuruluğa bağlı olarak kepek sorunu ortaya çıktıysa bu soruna yönelik, saç derisine yağlı kepek varsa buna yönelik şampuanlar tercih etmeli.

Yağlı ve inatçı kepek için: Vichy Dercos Micro Peel Şampuan

Kepek bazen kendini yağlı ve en inatçı haliyle gösteriyor… İşte bu durumda saç derisini derinlemesine arındırmak, yağlı kepek pullarını tamamen temizlemek gerekiyor. Vichy Dercos Micro Peel Şampuan, peeling etkisiyle saç derisini derinlemesine temizliyor. Hem erkekler, hem de kadınlar için uygun olan bu şampuan ilk kullanımdan itibaren etki ediyor.

Nasıl kullanılır: Şampuan, uç kısmında bulunan ince tüp yardımı ile saç diplerine uygulanıyor. Saç derisine nazikçe masaj yaparak saç uçlarına kadar yayıldıktan sonra 3 dakika bekleyip bol su ile durulanıyor.

Tekrarlayan kepek için: La Roche-Posay Kerium DS Şampuan

La Roche-Posay Kerium DS Şampuan

Kaşıntıyla gelen tekrarlayan kepeğe karşı atman gereken en önemli adım saç derisinin rahatlamasına, kaşıntının azalmasına destek olan ürünler kullanmaktır. Kepeğe kökünden etki etmek, yeniden oluşmasını engellemek için saç derisinin arınmasını sağlayan La Roche-Posay Kerium DS Şampuan, tekrarlayan kepek için en iyi şampuanlardan.

Nasıl kullanılır: Bir miktar şampuanı nazikçe masaj yaparak uygulayıp saçlarını durula. 4 haftalık kür halinde haftada 2 kere uygulayabilirsin.

Kuru, kaşınan saç derisine özel: Vichy Dercos Kepek Karşıtı Şampuan

Omuzlarına düşen pul pul, beyaz kepekler, saç derinin kurumasından kaynaklanıyor olabilir. Vichy Dercos Kepek Karşıtı Şampuan’ın kuru saç derisine uygun çeşidi, tekrarlayan kepeğe karşı etkili olmasının yanında saç derisinde kuruluğa bağlı oluşan kepeği, kaşıntıyı önlemeye destek oluyor.

Nasıl kullanılır: Haftada 2-3 kez, saç derine masaj yaparak uygulayabilirsin. Sonrasında da iyice durulayabilirsin. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!