Saça Pudra Dökmek Ne İşe Yarar? Yağlı Saça Pudra İyi Gelir Mi?


Saça pudra dökmek özellikle yağlı saç tipi olanlar için vazgeçilmez bir alışkanlık haline geliyor. Ancak saçlardaki yağı emen ve daha temiz gösteren yağlı saça pudra uygulaması düşündüğün kadar masum olmayabilir. Saça bebek pudrası dökenler saçlarının daha hacimli vee dolgun göründüğünü düşünüyorlar. Peki saça pudra dökmek ne işe yarar? Saça pudra dökmek zararlı mı? Saç bakımında pudranın faydalarını ve zararlarını seninle paylaşıyoruz. Bakalım saça talk pudra, bebek pudrası gibi ürünler dökmek ne gibi sonuçlar ortaya çıkarıyor?

Saça pudra dökmek ne işe yarar? 

Saça pudra dökmek ne işe yarar?

Saça pudra dökmek saç diplerindeki yağlanmayı emerek saç diplerine daha kuru bir görünüm kazandırır. Talk pudra, bebek pudrası gibi ürünler fazla sebumu emerek saçlarındaki yağlı görünümü yok eder ve yeni yıkanmış gibi saçlarının daha dolgun görünmesine yardımcı olabilir. 

Saça pudra dökenler saçlarının daha dolgun, hacimli ve kabarık göründüğünü de ekliyorlar. Özellikle ince telli saçları olanlar, pudra sonrası saçlarının ilk şeklini uzun süre koruduğunu söylüyorlar. Tabii pudranın saçlarda ne işe yaradığını araştırırken aynı zamanda 'pudra saça zarar verir mi?' sorusunu da düşünmek gerekiyor. 

Bebek pudrasıyla saç pudrası arasındaki fark nedir?Bebek pudrasıyla saç pudrası arasındaki fark nedir?

Bebek pudrası, bebek cildine uygun üretilen ve cilt tahrişini önlemek amacıyla kullanılan bir ürün. Saç pudrası denilen kuru şampuan ise saçlı deriye uygun olarak üretilen ve saçlardaki fazla yağı dengeleyerek saçların daha temiz, fresh ve hacimli görünmesine yardımcı olan üründür. 

Bebek pudrası, talk pudra gibi ürünler saçlarda kullandığında aşırı kuruluk, cilt hassasiyeti gibi sonuçlar ortaya çıkarabilir. Kuru şampuan ise saçlarda beyaz iz bırakmadan yağlı saç derisini arındırır, saçlara doğal bir hacim kazandırır. Saç derisiyle uyumlu olan kuru şampuan, deride hassasiyet yaratmıyor ve kaşıntı, kuruluk gibi sorunlara sebep olmuyor. 

Saça bebek pudrası dökmenin zararları nelerdir?

Saça bebek pudrası dökmenin zararları nelerdir?

Saça pudra dökmenin faydalarından çok zararlarının olduğunu söylesek şaşırabilirsin. Evet, saça bebek pudra, talk pudra gibi ürünler dökmek saç derisinin tahrişine sebep olabilir. Saç derisini kurutan ve kaşıntıya sebep olan pudra uygulaması uzun vadede saç dökülmesine bile yol açabiliyor. 

Bebek veya talk pudrasının içeriğindeki kimyasallar saç derisindeki gözenekleri tıkadığı için saçların hava almasına engel olur. Kepeklenme sorunu yaratabilir ve saçların sağlıklı uzamasını yavaşlatır. Saça pudra dökmenin zararlarından birisi de saçlarda beyaz iz bırakması. Saçlarında beyaz/gri bir iz kaldığı için çevrendekiler saçlarına pudra döktüğünü fark edebilir, rahatsız edici bir görünüm yaşayabilirsin. Yağlı saça pudra uygulamak istersen mutlaka saç pudrası veya kuru şampuan gibi saç derisine uygun ürünler kullanmalısın. Her pudra uygulama sonrası saçlarını temizlemeli ve pudrayı arındırmanı öneririz. 

Yağlı saça pudra nasıl uygulanır?

Yağlı saça pudra nasıl uygulanır?

Saçlarına pudra dökmek için ilk önce başını öne doğru eğ. Ense kısmından başlayarak pudrayı direkt saç diplerine uygula. Parmaklarınla pudranın tüm saç derisine eşit olarak dağıt. Saçlarına pudra uygularken arkadan öne doğru ilerlemelisin. Yağlı saçlarına hacim kazandırmak için saçlarını ellerinle kabartmayı dene. 

Biz saçlarımıza bebek pudra, talk pudra kullanmak yerine saç pudrası sürmeyi daha doğru buluyoruz. Kuru şampuanlar, saçlardaki yağlı görünümü hızlı bir şekilde yok ediyor ve saçları tam istediğimiz gibi dolgun, hacimli gösteriyorlar. Kuru şampuanı direkt saç diplerine sıkman yeterli! Dağıtmana veya parmaklarınla saçlarını kabartmana gerek yok. En iyi kuru şampuanlar ilk uygulamadan sonra saçlarını fresh ve daha temiz göstermeyi başarıyorlar. Spor sonrası, iş çıkışı veya acele çıkan bir buluşmaya giderken kuru şampuanı saç diplerine uygula ve hacimli, temiz saçların keyfini çıkar. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala