Daha Sağlıklı Saçlar İçin Saç Nemlendirici Önerileri

Daha Sağlıklı Saçlar İçin Saç Nemlendirici Önerileri

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saçların her zaman olduğundan daha hacimsiz, cansız mı görünüyor? Mat, kolay karışan ve sürekli elektriklenen saçlarından da şikâyet etmeye başladıysan saçların yoğun şekilde nemlendirilmeye ihtiyacı var, hem de acilen!

Sadece vücudun neme ihtiyaç duymaz, saçların da yeterince beslenemezse kurur. Saçlarına ihtiyacı olan nemi geri kazandırmak için hangi saç nemlendirici ürünleri kullanacağını, ne yapman gerektiğini bilemiyorsan biz sana yardımcı olmak için buradayız! İşte sana özel ipuçlarımız! :)

Saçlarına ihtiyacı olan nemi geri kazandırmak için neler yapmalısın?

Saçlarına ihtiyacı olan nemi geri kazandırmak için neler yapmalısın

Saçlarının cansızlaştığını, dolgunluğunu kaybettiğini fark ediyorsan hemen bir aksiyon almanı öneriyoruz. Saçlarının nem dengesini arttırmak için öncelikle bol su içmeli, nem destekli saç bakım ürünleri kullanmalısın.

Saç nemlendirici yağlar, saç nemlendirici maske ve saç nemlendirici spreyler sayesinde saçların neme doyacaktır. Bunların yanı sıra banyo sonrası saç nemlendiricisi kullanmak da saçlarına iyi gelecek. Bu süreçte saçlarını ısıdan korumalı, kimyasal işlemlerle saçlarının yıpranmasını önlemelisin. Hatta tararken bile nazik olmalı, çok fazla sıcak suyla saçlarını yıkamamaya özen göstermelisin.

Saç nemlendirici nedir?

Saç nemlendirici nedir

Saç nemlendiricisi, saçın nem dengesini sağlayan saç bakım ürünleridir. Canlılığını yitirmiş, eskisi gibi dolgun görünmeyen saçların saç nemlendiricisine ihtiyacı vardır. Saçtaki nem azaldığında ortaya matlık, hacimsizlik çıkar. İşte bu duruma da saç nemlendiren ürünlerle engel olabilirsin. 

Hatta bazı durumlarda saç derisinde de kuruluk olabiliyor. Eğer saç derinde de kuruluk sorunu varsa saç derisi nemlendirici de kullanmanı öneririz. 

Saç nemlendirici çeşitleri nelerdir?

1.Saç kremi

Saç kremi

Birisi mat görünen, kolay karışan saçlar mı dedi? Saçlarını besleyip, bakım yapacak saç kremleri bu sorunun için var! Ancak saçlarının tüm ihtiyaçlarına cevap olabilecek bir şampuan ve saç bakım kremi kullanmaya dikkat etmelisin. Hatta mümkünse Hyaluronik Asit gibi saça yoğun nem sağlayan, canlı bir görünüm kazandıran içeriklere sahip ürünlere yönelmelisin.

2.Saç maskesi

Saç maskesi

Neme ihtiyaç duyan açların için yapabileceğin en iyi şeylerden biri de saç maskesi kullanmak. İster banyoda saçlarını şampuanladıktan sonra, istersen de banyodan önce, saçının kaybettiği nemi kazanması ve beslenmesi için saç bakım maskesi uygulamanı öneririz.

3.Durulanmayan bakımlar

Durulanmayan bakımlar

Saçları nemlendiren, bakım yapan, şekillendiren durulanmayan bakım ürünleri de en sevdiğimiz saç nemlendirici çeşitlerinden! İster ıslak ister kuru saçlara uygulanabilen bu durulanmayan bakım ürünleri, saçlarımızın ihtiyaçlarına cevap verirken aynı zamanda hayallerimizdeki saçlara ulaşabilmemizi sağlıyor! :)

En iyi saç nemlendirici ürünleri

Elseve Hydra [Hyaluronic] serisi:

Elseve Hydra [Hyaluronic]

Hacimsiz, cansız, kolayca karışan, elektriklenen saçlar neme ihtiyaç duyar. Nem ile dolgunlaşan canlı, hacimli saçlar için de son dönemde en beğendiğimiz, yeni saç bakım serilerinden olan Elseve Hydra [Hyaluronic] serisini öneriyoruz!

Şampuan, saç kremi, saç maskesi ve saç serumu içeren bu bakım, adından da anlaşıldığı üzere Hyaluronik Asit içeriyor. Saça ağırlaştırmadan bakım yaparak saçı nem ile dolduruyor. Böylece saçın ihtiyacı olan nemi saça hapsediyor. Tüm seriyi incelediğimiz yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsin.

Bonus: Daha Bakımlı Saçlar için Ürün Önerileri

Sana bir de bonus önerilerle geldik! Aşağıdaki ürünler de bizim bakımlı saçlara ulaşırken en büyük yardımcılarımızdan! Sen de bu önerilere şans vererek bakımlı saçlara ulaşabilirsin.

Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem

L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Normal Saçlar

Geçmişten beri kadınların saç bakım sırrı olan yağlar, modernleştirilmiş halleriyle emrine amade! Saçlarının bakıma ihtiyacı olduğunu düşünüyorsan, besleyici yağ içeren kremleri kullanabilirsin. Özellikle saçlarının ısıdan, şekillendirmeden, taramadan dolayı çok fazla zarar gördüğünü düşünüyorsan yağ içeren durulanmayan kremler senin için ideal.

Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem, saçlarını 230 derece ısıya kadar koruyor, saçı derinlemesine besliyor ve saçlarının çok daha sağlıklı görünmesini sağlıyor.

Ünlü vlogger Merve Özkaynak'ın bu durulanmayan kremi kullanarak saçlarını nasıl şekillendirdiğini merak edenleri yukarıdaki videomuza alalım! :)

Elseve Dream Long Bye Bye Makas Saç Bakım Kremi

Elseve Dream Long Bye Bye Makas Saç Bakım Kremi

Upuzun saçlara sen de bizim gibi bayılıyorsan, saçlarının uzunluğunu korumak, sağlıklı uzamalarını sağlamak için sana önerimiz  Elseve Dream Long Bye Bye Makas Saç Bakım Kremi! Kırık uçları onaran, saç boylarını güçlendirip saça parlaklık kazandıran bu durulanmayan bakım kremi aynı zamanda harika kokuyor! :)

Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi

elseve amla

Belki de en çok neme ihtiyaç duyan saç tiplerinden biri kıvırcık saçlar! Kıvırcık saçları besleyen, 48 saate kadar belirgin bukleler sağlayan Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Bakım Kremi, saçlarımızı şekillendiriyor, besliyor! 

Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Güçlendirici Bakım Kremi

Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Güçlendirici Bakım Kremi

Saçların koparak, kırılarak dökülmeye başladıysa güçlendirmenin zamanı gelmiş demektir! Saçlarının kolayca taranmasını, kırılmalara, koparak dökülmelere karşı dirençli olmasını sağlayan Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Güçlendirici Bakım Kremi ile saçlarının gücüne güç katabilirsin. İçerisinde Arginine proteini, Biotin ve B5 vitamini bulunan bu durulanmayan bakımı eminiz ki çok seveceksin. :)

Elseve 6 Mucizevi Yağ Besleyici Bakım Serisi

Elseve 6 Mucizevi Yağ Besleyici Bakım Serisi

Yağların nemlendirici etkisinden faydalanmak yukarıda da bahsettiğimiz gibi oldukça önemli. Çiçek yağları içeren Elseve 6 Mucizevi Yağ Besleyici Bakım serisi, şampuanı, saç kremi ve saç maskesiyle saçlarını derinlemesine besliyor. Kurumaya eğilimli, neme ihtiyaç duyan saçlarının yumuşacık olmasını, ışıldamasını sağlar. Mis gibi çiçek kokusu ise cabası! :)

Saç nemlendirici Elseve şampuanlar, saç kremleri ve saç maskeleri gibi saç nemlendirici ürünler sayesinde saçların artık neme doyacak! 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?