Yağlı saç derisi olanlar ne yapmalı?

Yağlı saç derisi olanlar ne yapmalı?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saçların gün sonuna doğru ağırlaşıyorsa, hatta sabah yıkadığın saçların daha akşam olmadan yağlanıp parlamaya başlıyorsa kulübe hoş geldin! Yağlı saç derisi olanlar, saç bakımına iki kere dikkat edip, özen göstermelidir, yoksa yağlı saçlar için çok sinir bozucu bir duruma gelebilir. Saçlarının duştan çıkıp saçlarını kuruttuğun ilk an gibi hacimli, dolgun ve göz alıcı görünmesini istiyorsan doğru adımları atmalısın. 

Yağlı saç derisi için kullandığın yanlış saç ürünleri saçlarının daha hızlı yağlanmasına ve sönük görünmesine neden olabilir. Paniğe gerek yok! Sacsirlari.com imdadına yetişiyor ve yağlı saç derisine özel bakım önerilerini açıklıyor.

Şimdi, ağırlaşmayan saçlarına merhaba demeye hazır ol!

Kuru şampuan kullan!

Yağlı saç derisine sahip olanların eminiz ki en sık kullandığı ürünlerin başında kuru şampuanlar geliyor. Ancak senin de bildiğin gibi kuru şampuanlar saçta beyaz bir kalıntı bırakıyor ve bu pek de hoşumuza gitmiyor... Neyse ki yeni keşfettiğimiz bir kuru şampuan var: L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan! Peki bu kuru şampuan ne işe yarar? Bu kuru şampuan saçta beyaz kalıntı bırakmıyor ve duştan yeni çıkmış gibi ferah bir his veriyor. 5 farklı kokusuyla saçta parfüm etkisi yaratarak harika kokan saçlara ulaşmamızı sağlıyor! :) Magic Shampoo kuru şampuan kullananlardan olarak çok beğendiğimizi de söylemeliyiz! 

Sen de L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan'ı buraya tıklayarak keşfetmeye ne dersin?

Saçlarına sürekli dokunma

Özellikle saçlarımıza fön çektikten sonra sürekli dokunmak isteriz. Ellerimizle, yumuşacık saçlarımızı tarayarak hacimli ve kusursuz saçlarımızın tadını uzun uzun çıkarırız. Peki, saçlarına dokundukça onları yağlandırdığının farkında mısın? Ellerimizde bulunan ter, yağ ve kir saçlarımızın normalden daha hızlı yağlanmasına sebep olur. Unutma, saçlarına ne kadar az dokunursan, yağlanmasını o kadar erteleyebilirsin. 

Doğru şampuan kullan

Yağlı saç derisine sahip olanlar doğru şampuanı kullanarak saçlarındaki yağ oranını dengeleyebilirler. Gün içinde ağırlaşmayan, kuş kadar hafif saçlara ulaşmak için sana harika bir önerimiz var. Yağlanma karşıtı Elseve şampuanlarından biri olan 3 Mucizevi Kil Ağırlaştırmayan Bakım Şampuanı yağlı saçların için ideal bir şampuan!

İçeriğindeki 3 farklı kil sayesinde saçlarındaki yağı temizler, dolgunluk kazandırır ve saçlarını ferahlatır. Daha ne olsun? Saç diplerine masaj yaparak uygulayacağın bu şampuan, düzenli kullanım sonrasında saçlarında gözle görülür bir etki bırakacaktır. Yağlı saçlara çözüm arayanlar bu şampuanı denemeli!

Editörün önerisi: Yağlı saç derisine sahip olanların en sık yaptığı hatalardan biri kremli şampuan kullanmaktır. Kremli şampuanlar saçlarını ağırlaştırarak, kısa sürede yağlı görünmelerine neden olacaktır. Bu nedenle şampuan ve saç kremini ayrı olarak kullanmalısın. Nasıl kullanılır?:  Şampuandan önce, saç diplerine uygula ve 5 dakika boyunca bekletip saçlarındaki tüm yağı ve kiri almasını sağla. Daha sonra saç diplerine masaj yaparak ürünü arındır. 

Dalgalı saç modellerini tercih et

Yağlı saç derisine sahip olanlar düz saç modellerinden uzak durmalılardır. Saçlarını düzleştirmek yerine dalgalı saç modellerini tercih ederek hem saçlarını daha dolgun gösterebilir, hem de saçlarının yağlanmasını geciktirebilirsin. Düz saçlar, saç derisine daha yakın olduğu için ısıyla saçlarının daha çabuk yağlanmasına neden olur. Saçlarını düzleştirmek yerine saç köpüğüyle dalgalandırabilirsin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?