Parabensiz şampuanlar hakkında bilmen gereken her şey!

Parabensiz şampuanlar hakkında bilmen gereken her şey!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Artık kullandığımız ürünler gittikçe gelişiyor ve her ihtiyacımız için bir ürün bulabiliyoruz. Ancak bazılarımız, kullandığımız ürünlerin içeriklerine oldukça dikkat ediyoruz. Özellikle de paraben konusunda hassas olanlar parabensiz şampuanlara yöneliyorlar.

Sen de parabenin ne olduğunu, parabensiz şampuanların saça nasıl etkileri olduğunu merak ediyorsan, seni yazımızın devamına alalım!

Paraben nedir?

Paraben, kullandığımız duş jellerinden, el sabununa, yüz temizleme jelinden, kremlere kadar kozmetik ürünlerin çoğunda bulunan bir maddedir. Aslında bu madde, ürünlerin bakterilerden arınmasını sağlıyor. Ayrıca ürünlerin içeriklerinin uzun süre etkili olmasını da sağlıyor.

Ancak kullandığı ürünlerin tamamen doğal olmasını isteyenler ve hassas saçlara, cilde sahip olanlar ise parabensiz şampuan markalarını tercih ediyorlar.

Parabensiz şampuanların saça etkileri nelerdir?

Parabensiz şampuan denildiğinde aklımıza doğal içeriklere sahip ürünler geliyor. Doğal ve botanik bitkilerin yağlarını, özlerini içeren doğal saç bakım ürünlerinin çoğu parabensiz oluyor. Hatta parabensiz şampuanlar saça hassas davrandığı için sülfat ve renklendirici gibi maddeleri de içermiyor.

Parabensiz, sülfatsız, silikonsuz şampuanlarla beraber saçlar daha nazikçe temizleniyor. Özellikle de bu şampuanlar, saçın ihtiyacına uygun bitkilerin özlerini de içeriyorsa hem saçlar güzelce temizleniyor, hem de beslenip sağlığına kavuşuyor.

Parabensiz şampuan önerisi:

Parabensiz şampuanlar konusunda bizim favori markalarımızdan biri olan Botanicals Fresh Care’in parabensiz şampuanlarına güvenebilirsin! %98 doğal kaynaklı içeriklere sahip olan Botanicals Fresh Care, paraben, silikon ve renklendirici içermeyen bir bakım serisi. Dolayısıyla da doğal saç bakımına önem veriyorsan, saçlarının bakımı konusunda hassas ürünler arıyorsan Botanicals Fresh Care tam sana göre diyebiliriz!

Hangi parabensiz şampuan sana göre?

Eğer saçların güçten düştüyse, dökülmeye başladıysa Zencefil ve Kişniş Güçlendirici serisinin parabensiz şampuanını kullanmanı öneriyoruz. Zencefil ve kişnişin güçlü etkisiyle saçların çabucak kuvvetlenir ve bakımlı görünüme kavuşur.

Saçların kuruduysa ve matlık, sertlik gibi sorunlar yaşıyorsan Botanicals Fresh Care Argan ve Aspir Besleyici serisinin parabensiz şampuanını deneyebilirsin. Saçın ihtiyacı olan nemi ve besini sağlayan argan yağı, aspir özleriyle saçların hayalindeki yumuşaklığa, parlaklığa kavuşur.

Hassas saç derisi sorunun için parabensiz, sülfatsız şampuan arıyorsan da sana önerimiz Lavanta Yatıştırıcı Şampuan! Saç derisine zarar vermeden, saçlara nazik bir dokunuş yaparak temizleyen bu şampuanın büyüleyici lavanta kokusuna ise bayılacağından eminiz! :)

Parabensiz şampuanları nerede bulabilirsin?

Botanicals Fresh Care parabensiz şampuan Gratis, Watsons gibi kozmetik marketlerde ve süpermarketlerde bulunuyor.


Photo Credit: Photo by Nuchy Lee on Reshot, Photo by Jamie Ongus on Reshot, Photo by minettedelrosario on Reshot, Photo by De Jager Booysen on Reshot

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?