Saçtaki turunculuk nasıl giderilir?

Saçtaki turunculuk nasıl giderilir?

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

O hayalindeki sarı saç rengini denemeye karar verdin ve saçlarını boyattın. Ama sonuç tam bir hayal kırıklığı oldu; saç rengin turunculaştı! Turunculaşan saç renginden kurtulmak için eminiz ki araştırmalara başlamışsındır. Tabii merak ettiğin de şeyler de vardır! Turuncu saç rengi nasıl kapatılır, bu renk nasıl giderilir; aradığın tüm bu soruların cevapları yazımızın devamında saklı!

Sana yakışacak saç rengini keşfetmek ister misin? Buraya hemen tıkla ve keşfet!

Sarı saç rengi neden turunculaşır?

Sarı saç rengi neden turunculaşır?

Her şeyden önce saç renginin neden turunculaştığını öğrenmekle işe başlayalım. Aslında saçlarımız tek bir renge sahip değildir. Sahip olduğun doğal saç rengini oluşturmak için birçok renk bir araya gelir. Örneğin saç rengin koyu ise, bu renge derinliği veren kırmızı ve turuncu alt tonlardır. Boya ve oksidanla saç rengi açıldığında bu baz tonlar ortaya çıkar.

Sarı saç rengi neden turunculaşır?

Eğer saç rengi açıldıktan sonra turunculaşma ortaya çıktıysa, bunun nedeni baz saç rengindeki turuncu ve kırmızı alt tonların yeterli şekilde açılmamasından kaynaklanır. Koyu saç renklerinin açık sarı saç rengine ulaşması için 2 aşamadan geçmesi gerekir. İlk aşama kırmızı pigmentlerin açılması, ikinci aşama ise turuncu pigmentlerin açılması. Bu aşamalar sonrasında saçlar istenilen renge ulaşabilir.

Sarı saç rengi neden turunculaşır?

Saç renginin turunculaşmasının bir diğer nedeni ise saç rengi açma işlemi yapılırken, saç açıcı oksidanın saçta yeterince bekletilmemesidir. Oksidan saçta yeterince kalmazsa, saç tellerine etki edemez ve örtücü etkide bulunamaz. Sonuç ise turuncu saçlar olur…

Turuncu saç nasıl sarı olur?

Turuncu saç nasıl sarı olur?

Gelelim turuncu saçın nasıl giderileceğine, hayalindeki sarışınlığa nasıl ulaşabileceğine! Turuncu saçı sarıya çevirmek için öncelikle saç renginin nötralize edilmesi gerekir. Eğer çok koyu saç rengine sahipsen ve saç rengin açıldıktan sonra tamamen turuncuya döndüyse yeniden açma işlemi yapılmalı sonrasında da mor şampuan içeren bakımlarla desteklenmeli.

Eğer saç rengin çok koyu bir tonda değilse ve saç renginde turuncuya dönük yansımalar varsa bu rengi nötralize etmek, küllü yansımalara sahip olmak için mor şampuanları içeren bakımları kullanman senin için yeterli olacaktır. Bu şampuanların içerisindeki mor pigmentler, saç rengindeki sıcak yansımaları nötrleyip, daha küllü, soğuk yansımalara dönüşmelerini sağlar. Böylece tam istediğin sarı tonunu elde edebilirsin.

Saçtaki turunculuk nasıl giderilir?

Saçtaki turunculuk nasıl giderilir?

Saçtaki turunculuğu gidermek için renk skalasından faydalanmayız. Bu nedenle saçtaki turunculuk için mavi boya önerileri karşına çıkabilir. Sıcak sarı saçı nötrlemek için mor şampuan, mavi saç boyası, cila ve doğal yöntemler tercih ediliyor. Turuncu saç sarı olur mu? Deneyimlerimize göre turuncu saçı küllü yapmak için en iyi yol mor şampuan kullanmak! Mor şampuan kullanarak, saçlarındaki sıcak yansımaları risk almadan nötrleyebilir ve saçlarını daha küllü yapabilirsin. 

Mavi boyayla saç cilası yapmak gibi yöntemler saçlarında kalıcı mavi yansımalara sebep olabiliyor. Açık sarı saçlarının üzerine mavi boya sürdüğünde ve boyayı birkaç dakika fazla tuttuğunda saç rengin tamamen değişebilir! 

Hangi bakımını kullanarak saçtaki turunculuğu giderebilirsin?

Kérastase Blond Absolu serisi

Kérastase Blond Absolu

Saçtaki turunculuk için cila gibi riskli işlemlerden seni olabildiğinde uzak tutmak istiyoruz! Saç renginde istenmeyen sıcak yansımalar oluştuysa mor şampuanları, mor pigment içeren bakım ürünlerini saç bakım rutinine kesinlikle eklemelisin. Son dönemde bizim bu konudaki favorimiz, yeni Kérastase Blond Absolu serisi. Renk koruyucu mor şampuan, parlaklık şampuanı, besleyici bakım sütü, mor maske ve koruyucu serum içeren bu seri, sarı saçlara özel.

Kérastase Blond Absolu serisine ulaşmak isteyenler aşağıya tıklayabilir!

Kérastase Blond Absolu

Bu bakımın içeriğinde Hyaluronik asit, Edelweiss çiçeği ve güçlü Ultra-Violet pigmentler bulunuyor. Bu içerikler sayesinde hem saçtaki istenmeyen sıcak yansımaları nötralize ediyor, hem de çok işlem görmüş saçı onarıp parlaklığını artırabiliyor. Ultra-Violet pigmentleriyle saç rengi mükemmelleşiyor, Hyaluronik asit ile saç güçleniyor, Edelweiss çiçeği özleriyle de nemleniyor ve besleniyor.

Saç açma işleminden zarar görmüş saçlarını nasıl onarabilirsin?

sarı saç bakımı

Özellikle saçlarına birkaç kere açma işlemi yapıldığı için saçların kimyasallardan dolayı zarar görmüş olabilir. Hassaslaşma, saç tellerinde yıpranma, matlık gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilirsin. Yeni Kérastase Blond Absolu CicaExtreme serisini kullanarak zarar gören saçlarını onarmaya destek olabilir, hem yumuşacık, ışıl ışıl parlak, hem de tam istediğin gibi süper bir sarı saç rengine sahip olabilirsin!

CicaExtreme serisi, ikili hyaluronik asitle zenginleştirilmiş formülüyle saçı derinlemesine nemlendiriyor, yumuşatıyor, besliyor ve saça parlaklık kazandırıyor. Saç açma işleminden sonra kuaför salonunda başlayan kişiselleştirilmiş Blond Absolu Cicaextreme bakımı, evde de devam ediyor. Böylece saç rengi açma uygulaması sonrasında evde de saçlarını onarmaya devam ederek daha sağlıklı sarı saçlara kavuşabiliyorsun.

Gece bakımıyla da saçlarını onarmaya, beslemeye devam edebilirsin. Hyaluronik Asit içeren Blond Absolu Sérum Cicanuit ile gece boyunca saçlarını yoğun şekilde onarabilir, nemlendirebilir, kırılmaların azalmasını sağlayabilirsin. Aynı zamanda da saçlarını bir sonraki güne hazırlamış, elektriklenmeye karşı önlem almış olursun.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?