Saç pudrası nedir, nasıl kullanılır?

Saç pudrası nedir, nasıl kullanılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yeni saç ürünleri çıktıkça merakımıza yenik düşüp hemen denemek istiyoruz. En yeni saç bakım ve renklendirme ürünlerinin başında da saç pudrası geliyor. Tıpkı yüz pudrası gibi, saç pudrası da saçların daha kusursuz ve pürüzsüz görünmesini sağlıyor. 

Güzellik marketlerinde ve sosyal medyada saç pudrasını gördüğümüz andan itibaren 'saç pudrası nedir?, saç pudrası ne işe yarar?' sorularının cevabını araştırıyoruz. Saç pudrasını ilk deneyenlerden biri olarak sana en iyi saç pudrasını ve nasıl kullanıldığını anlatalım. Bakalım, saç pudrası senin de işine yarayacak mı?

Saç pudrası nedir?

Saç pudrası nedir?

Saç pudrası, saçlardaki fazla yağı alan ve saçların daha dokulu görünmesine yardımcı olan saç bakım ürünleridir. Vücuda sürdüğümüz pudralar gibi, anında nemi ve yağlı görünümü dengeleyen saç pudraları, saçlarda hızlı bir kusursuz hacimli görünüm sağlar. 

Saç pudralarının yeni çeşitlerini incelediğimizde saç şekillendirme pudrası ve saç renklendirme pudrası gibi ürünler de karşımıza çıkıyor. Pudra formdaki saç ürünleri daha hızlı etki ettiği için saç bakımında hızla yükselişe geçti. Saçları daha hacimli gösteren saç pudralarını sen ne zaman deneyeceksin?

Saç pudrası ne işe yarar?

Saç pudrası ne işe yarar?

Gün içinde saçların sönüyor ve bakımsız görünüyorsa saç pudrası tam sana göre bir saç bakım ürünü olacak! Saç pudrası kadınlardaki sönük ve cansız saç görünümünü ortadan kaldırıyor ve saçlara yoğun hacim kazandırıyor. Saç pudrası erkek saç tipi için de uygun! Saç pudrası, saç derisindeki yağı alarak saçların arınmış görünmesini sağlar ve ferahlık kazandırır. Saç pudrasıyla saçları renklendirmek de mümkün! Renkli saç pudraları, saç diplerine yoğunluk kazandırarak beyazları gizler ve saç renginde hızlı bir değişim sağlar. 

Editörün önerisi: Saç diplerinde hızlı bir arınma ve ferahlama hissi duymak istiyorsan kuru şampuan kullanmanı öneririz. L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan, saç diplerindeki istenmeyen yağlı görünümü alır ve yerine tazelenmiş, ferahlamış bir sonuç bırakır. Tatlı bahar etkileri taşıyan kuru şampuan, pembe şakayık ve elma şekerinin birleşimiyle saçta tatlı bir koku bırakarak saç parfümü etkisi gösterir.

Saç pudrası nasıl kullanılır?

Saç pudrası nasıl kullanılır?

Saç pudrasını kullanmak ilk bakışta sana zor gelse de birkaç deneme sonrasında alışacaksın. Pudra formundaki saç pudralarını saç diplerine dökerek saçlarını arındırabilirsin. Pudra formundaki ürünler saçlarda beyaz iz bıraktığı ve saç diplerine uygulanması zor olduğu için sprey formundaki saç pudraları daha çok tercih ediliyor. 

Kuru şampuan olarak bulabileceğin bu ürünleri çok pratik bir şekilde saç diplerine sıkarak anında ferahlık ve arındırma hissi yakalayabilirsin. Kuru şampuanı saçlarına 30 cm. uzaktan sık ve parmaklarınla masaj yaparak ürünü saç diplerine dağıt. Beyaz iz bırakmayan ve saçlarında hızlı bir hafiflik etkisi gösteren kuru şampuanları yanından ayırmamalısın.  

Editörün önerisi: Saçlarının hızlı yağlanmasından şikayetçiysen senin için Kérastase Fresh Affair Kuru Şampuan doğru bir tercih olacak. E vitamini ve pirinç nişastası içeren formülü saç köklerini tazeliyor, anında fazla yağı emiyor ve saçlarda temiz bir his bırakıyor. 

Saç pudrası zararlı mı?

Saç pudrası zararlı mı?

İnternette saç pudrası kullananların yorumlarını okurken saç dökülmesi, saç kuruluğu gibi problemlerle sebep olabileceğini okuduk. Pudra formundaki ürünleri kontrolsüz bir şekilde kullanmak saç derisinin pH dengesini bozabilir ve gözeneklerin tıkanmasına yol açabilir. Bu nedenle saç pudrası kullanımından sonra mutlaka saçlarını yıkamalısın. Pudra formundaki ürünler yerine kuru şampuan gibi sprey saç bakım ürünleri kullanmak saçlarının daha bakımlı görünmesini sağlar. 

L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan, suya ihtiyaç duymadan saçların temizlenmesini sağlıyor ve saç diplerini arındırıyor. Loreal kuru şampuan, saçlarda kalıntı bırakmıyor ve adeta görünmez bir sonuç sağlıyor. Saç diplerindeki yağlanmayı hızlı bir şekilde gizler ve saçlara hacim kazandırır. Loreal kuru şampuan ferah esinti, bergamot ve vanilyanın karışımıyla saçta ferah bir koku bırakarak saç parfümü etkisi gösterir.

Bonus: Saç pudrası önerisi

Saç pudrası sadece saç diplerine hacim kazandırmakla kalmıyor, saç diplerine renk kazandırarak geçici dip boyası etkisi de sağlıyor. L'Oreal Magic Retouch Beyazlar İçin Kapatıcı Sprey, pudralı bitişi sayesinde saç diplerindeki beyazları gizliyor ve saç rengiyle mükemmel bir uyum sağlıyor. 

Magic Retouch spreyin en çok sevilen özelliği hızlı kuruması ve bulaşmaması. Özel bir gece için hazırlanırken hızlı bir şekilde beyazlarını kapatabilir ve gece boyu saçlarını düşünmeden eğlenmene bakabilirsin:)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?