Saç Sırları.com inceliyor: L’Oréal Professionnel Pro Fiber bakımı

Saç Sırları.com inceliyor: L’Oréal Professionnel Pro Fiber bakımı

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saçlarımızla tam bir sevgi-nefret ilişkimiz var! Bazen harika görünüyorlar, bazen de korkunç! Özellikle şu son dönemde, yaz tatilinden dönüşte birazcık kuru görünmeye, kırılmaya, yıpranmaya başladılar.

Tatil boyunca güneş, deniz, havuz derken saçlarımız yıprandı. Tabii soluğu kuaförde aldık :) Önerdiği saç bakımı sayesinde saçlarımızdaki bakımın etkisi hala devam ediyor. Haydi, bu bakımı beraber keşfedelim!

Pro Fiber bakımı

Kuaförümüzün önerdiği bakım L’Oréal Professionnel Pro Fiber bakımı oldu. Pro Fiber’ın 2 çeşidi bulunuyor: yıpranmış ve hassaslaşmış saçlar için Güçlendirici Onarıcı Bakım, aşırı yıpranmış saçlar için ise Yeniden Yapılandırıcı Onarıcı Bakım. Tabii uygun bakımı yalnızca uzman kuaför belirleyebiliyor.

Öncelikle kuaförümüz, saçlarımızdaki yıpranmanın seviyesini belirledi ve saçlarımıza uygun olan bakımın hangisi olduğuna karar verdi. Salonda Pro Fiber Yenileyici bakımı ile yıpranmış saçları kurtarmanın ilk adımını attık. Sonrasında ev bakım ürünleriyle bakım etkisini devam ettirdik.

Pro Fiber bakımının saça faydaları neler?

Pro Fiber bakımı, Aptyl 100 denilen bir madde içeriyor. Bu madde, saçın hem iç, hem de dış yapısında derinlemesine onarım sağlıyor. Saçı içten onarıp, saç tellerinin içine nüfuz ediyor ve saç yapısını güçlendiriyor. Aynı zamanda da dıştan onararak saç dokusuna yumuşaklık ve ipeksi bir görünüm sağlıyor.

Tam da tatil dönüşünde yıpranan saçlar için ideal bir bakım olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca saçlarındaki onarım etkisini 6 hafta boyunca hissedebiliyorsun. E böylece bize de sağlıklı saçlarımızın tadını çıkartmak düşüyor!

Kimler için uygun?

Pro Fiber Güçlendirici Onarıcı Bakım, yıpranmış ve hassaslaşmış saçlara uygun. Aynı zamanda doğal röfleli, açıcı uygulanmış, boyalı saçlar için de uygun.

Yeniden Yapılandırıcı Onarıcı Bakım ise aşırı yıpranmış saçlara uygun. Röfleli, güneşten açılmış, boya ve açıcı olarak çift işlem görmüş saçlar da kullanarak saçlarını onarabiliyor.

Seride hangi ürünler var?

Her 2 bakım serisinde de şampuan ve saç maskesi bulunuyor. Yani sadece 2 adımda yıpranmış saçlarını hayata döndürebiliyorsun.

Ürünlerin bir harika koktuğunu da söylemeden geçmeyelim. :)

Nasıl kullanılır?

Pro Fiber bakımı önce kuaför salonunda başlıyor. Ardından ev bakım ürünleri ile salon bakımının etkisi 6 hafta boyunca devam ettiriliyor.

Şampuan:

İlk önce saçlar Pro Fiber Şampuan ile temizleniyor. Bu temizleme sırasında da şampuanın içeriği sayesinde saçlar besleniyor, onarılıyor.

Maske:

Maske ise yoğun kıvamı ile tam bir onarıcı! Maske, saçların uç ve boylarına uygulanıyor, ardından da birkaç dakika saçta bekletip durulanıyor, Bu maskenin onarım etkisini saçlarımıza uygulandığı anda hissettiğimizi söyleyebiliriz.

Sonuç:

Pro Fiber

Şampuan ve saç maskesinden oluşan Pro Fiber bakım rutinine evde de devam ettik ve uzun süren onarım etkisini hala hissediyoruz! :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?