Saç çıkaran mavi su hakkında tüm gerçekler burada!

Saç çıkaran mavi su hakkında tüm gerçekler burada!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saçları dökülen herkesin son günlerden konuştuğu bir bakım ürünü var: Mavi serum. Saç çıkartıcı olduğu iddia edilen mavi su, saç dökülmesini durdurduğunu ve saçların daha gür çıkardığı söyleniyor. Özellikle erkeklerde kellik sorununa çözüm olduğu sanılan mavi su gerçekten de saç çıkartıyor mu? 

Mavi su saç spreyi, artık bitkisel ürünler satan her yerde karşımıza çıkıyor. Mavi su saç losyonu bu kadar popüler olmuşken biz de sacsirlari.com editörleri olarak bu ürünü incelemeden geri kalmadık ve yakın markajımıza aldık. Mavi su saç bakım ürünü gerçekten de denildiği kadar etkili mi? Görelim bakalım…

Saç çıkaran mavi su nedir?

Mavi su saç serumu, bitkisel karışımlar satan yerlerde bulunan, bazı bitki karışımından meydana gelen saç ürünüdür. Mavi suyun içinde saç dökülmesini engellediği var sayılan bazı içerikler yer alır. Bu içeriklerin başında atkuyruğu bitki, beyaz bakla, çentiyan kökü gibi içerikler gelir. Ancak mavi su içerisinde bulunan bu maddelerin ne kadar doğal olduğu, hatta bu maddelerin gerçekten içerisinde olup olmadığı belirsiz...

Mavi suyun asıl görevinin, saç köklerini güçlendirerek saçların daha sağlıklı ve güçlü çıkmasını desteklemek olduğu söyleniyor. Saçları zayıf çıkan, seyrek olan, saçlarında bölgesel olarak boşluklar olan kişiler mavi su spreyinin işe yarayacağını düşünerek satın alıyorlar. 

Sacsirlari.com editörlerinin notu: Aktarlarda satılan mavi su serumunun içeriğini tam olarak bilmemiz mümkün değildir. Saç derisine direkt olarak uygulanan bu ürün, vücudun en hassas bölgelerinden olan saç derisine hasar verebilir, saç sağlığın için tehlike oluşturabilir. Daha da kötüsü saç derin tahriş olabilir, çeşitli saç derisi hastalıklarına davetiye çıkartabilir. 

Saç çıkaran mavi su ne işe yarıyor?

Saç çıkaran mavi su ne işe yarıyor?

Normalde kan dolaşımı arttıkça saç telleri daha hızlı uzar, gürleşir ve parlak görünür. Mavi su orijinalinde de saçı beslediği ve kan dolaşımını arttırdığı söyleniyor. Mavi su satanlar aynı zamanda bu ürünün saç derisindeki gözeneklerde biriken sebumu temizlediğini, böylece saç köklerinin daha sağlıklı uzadığını söylüyorlar. Ancak her sağlıklı insan vücudu sebum üretir. Bu sebum saç derisinde de üretilir ve aslında sabum saçlar için faydalıdır. Saçlarını düzenli temizleyen ve doğru şampuan kullanan kişilerde saç köklerinin sebumdan dolayı tıkanması mümkün değildir.

Editör önerisi: Eğer çok yağlı saç derisine sahipsen haftada bir saç derisine uygulanan saç maskelerinden yaparak saç derisindeki sebumu kontrol altına alabilirsin.

Mavi su saç çıkartıyor mu?

Mavi su saç çıkartıyor mu?

Mavi su yorumlarına baktığımızda bazı kişilerde saç derisine hasar verdiğini, cildin alerjik reaksiyonlar gösterdiğini görüyoruz. Mavi su orijinal olsa da olmasa da içerisindeki maddeler saç derisinde hassasiyet, kaşıntı, kızarıklık, pul pul dökülmeler gibi reaksiyonlara neden olabiliyor.

Mavi su ile ilgili unutmaman gereken önemli bir nokta var. Her kişideki saç dökülmesinin sebebi farklı olabilir. Hormon problemi, genetik, çevresel faktörler, yanlış şampuan kullanımı veya ilaç kullanımı gibi farklı farklı etkenler saç dökülmesini tetikler. Bu nedenle mavi su gibi saç çıkartıcı spreylerin içeriğinden tam olarak emin olmadan saç dökülmesi için bu ürünü kullanmanı tavsiye etmiyoruz.

Mavi su kullanmalı mı?

Mavi su kullanmalı mı?

Mavi su saç spreyi bahsettiğimiz gibi bitkisel ürünler satan yerlerde bulunan bir karışım. Bu karışımın içinde tam olarak ne olduğunu bilmiyoruz. Marketlerde farklı farklı markaların altında birçok mavi su karşımıza çıkıyor ama Saç Sırları.com editörleri olarak biz saç dökülmesi sorunu için mavi su kullanımını önermiyoruz. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı’nın da uyardığı saç çıkarıcı mavi su, 40 yaşın üzerindeki insanlarda kalp krizine tehlikesi yaratabiliyor.

Saç çıkarmak için erkek tipi saç dökülmesine uygun olacak saç bakım ürünlerini kullanmalı, güvendiğin markalardan şaşmamalısın. Güzellik marketlerinde satılan saç bakım ürünleri, hem içerik olarak daha güvenli, hem de sağlığın için risksiz ürünlerdir.

Saç dökülmesi nasıl önlenir ve saç nasıl uzar?

Saç dökülmesi nasıl önlenir ve saç nasıl uzar?

Saç dökülmesini önlemek için ilk olarak içeriğini bilmediğin saç çıkarıcı mavi su spreyi gibi ürünleri hayatından çıkarmalısın. Saç derisine zarar vermeden doğru bakımı yaparak saç dökülmesini önleyebilirsin. Saçlarını uzatmak için günlük hayatında yapacağın birkaç değişiklik yeterli olacaktır. Aşağıdaki adımaları takip ederek daha sağlıklı ve gür saçlara kavuşabilirsin.

1.Doktora danış

Doktora danış

Saç dökülmesi tedavisine başlamadan önce saçlarının neden döküldüğünü bulman gerekir. Saç dökülmesinin önüne geçmek için doktora danışmalı ve saçlarının neden döküldüğünü araştırmalısın. Doktorun önerdiği şampuan, bakım kremleri ve ilaçları kullandıktan sonra saç dökülmesini durdurabilirsin.

2.Doğru beslen

Doğru beslen

Saç uzatmak için doğru besinleri tüketmelisin. Yeşil sebzeler, protein ve demir içerikli ürünleri beslenme rutinine almalısın. Bu ürünler sayesinde hem vücudun hem de saçların daha sağlıklı uzayacaklar.

3.Düzenli saç bakımı yap

Saç bakımı yap

Saç derine bakım yaparak saçlarının daha hızlı uzamasını sağlayabilirsin. Saç derine uygun bakım ürünleri kullanmalı ve haftada bir defa saç maskesi yapmalısın.

Saç bakımı yaparken sıcak sudan uzak durmayı ve saçlarını yüksek ısıyla kurutmayı hayatından çıkarsan iyi edersin.

4.Stresten uzak dur

Stresten uzak dur

Stres, vücudundaki her sorunun sebebi olduğu gibi saç dökülmesinin de en önemli sebeplerinden biri. Saçlarını hızlı uzatmak istiyorsan stresten uzak durmalı ve uzun yürüyüşlere çıkmalısın. Saçların uzadıkça daha mutlu olacağının garantisini veriyoruz.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?