Platin ombre hakkında tüm bilmen gerekenler burada!

Platin ombre hakkında tüm bilmen gerekenler burada!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saçlarında cesur ve yeni bir renk görmek isteyenler için önerdiğimiz ilk saç renklerinden biri platin ombre oluyor. Platin rengi ombre saçlar, saçlara boyut kazandırarak daha parlak görünmesini sağlıyor. Sen de bizim gibi cansız ve mat görünen saçlardan sıkıldıysan bu cesur rengi denemenin tam zamanı!

Evde platin ombre saç modellerini denemek istiyorsan ihtiyacın olan tek şey yazının devamında seni bekliyor.

Platin ombre nedir?

Platin ombre saç rengi, saç boylarına ve saç uçlarına yapılan platin sarısı renklendirme tekniğine verilen isimdir. Son yıllarda artan ombre modası son olarak karşımıza platin rengiyle çıktı. Platin rengi ombre tekniğinde iddialı platin sarısı tercih ediliyor. Ombre yönteminde saçların ortasından uçlarına doğru açılan renklendirme yapılır. Böylece saç uçlarında canlı ve çarpıcı renkler ede edilebiliyor.

Platin sarısı ombre kendi saç renginin üzerine yapılacağı için diplerine kadar ilerlemeyecek saçlarına uçlarına ve boylarına yapılacaktır. Saçlarımın diplerini boyatmak istemiyorum diyenler için platin ombre harika bir seçenek olacak!

Platin ombre kimlere yakışır?

Platin ombre saçları biz en çok açık tenlilere ve buğday tenlilere yakıştırıyoruz. Ten renginle uyumlu platin rengi için platin ombre saçlar mükemmel bir seçim olacak. Küllü platin tonları açık ve buğday tenlileri daha genç ve dinamik gösterecektir.

Esmer tenliler platin rengi ombre modelini denemek isterlerse, kendi saç renginde küllü kumral, koyu sarı gibi renkleri tercih edebilirler. Saçların baz rengini daha açık yaptıktan sonra sen de platin ombre saç modasını deneyebilirsin.

Platin ombre hangi saç rengine uygulanır?

Platin ombre saçlar, küllü kumral, açık kahve, mocha kahve, koyu sarı, sarı, açık sarı gibi saç renklerinin üzerinde doğal bir görünüm yaratacaktır. Eğer kestane, koyu kahve gibi koyu saç rengin varsa platin ombre için önce saç rengini biraz açtırmanı öneririz. Sonrasında platin ombreyi sen de deneyebilirsin.

Platin ombre saç rengi nasıl elde edilir?

Platin ombre yapımını merak ediyorsan ilk önce ombre boyasına ihtiyacın olduğunu söylemeliyiz. Bizim en sevdiğimiz ombre ürünü L'Oréal Paris Colorista Effects Ombré. Boya kutusunun içinden çıkan ombre tarağına ürünü al ve saç boylarından başlayarak aşağı doğru taramaya başla.

L'Oréal Paris Colorista Effects Ombré sayesinde platin saç rengi, saç uçlarına doğru kademeli olarak açılacak ve ortaya çok doğal bir görünüm çıkacak. 30 dakika sonra saçlarını kontrol ederek renk değişimini izlemelisin. Sürenin sonunda saçlarını yıka ve platin ombre saçlarına ‘merhaba’ de.

Platin ombre saç renginin bakımı nasıl olmalı?

Platin ombre saç modeli, boyalı saçlar kategorisine girdiği için boyalı saç bakım rutinleriniuygulamalısın. Saçlarını yüksek ısı ile şekillendirmek yerine saç köpüğü, saç spreyi gibi ürünlerle şekillendirmen yeterli olacak.

Platin ombreli saçlar zaten çok dikkat çekici olduğu için saç modellerinde abartmana gerek yok! Ombre boyasından sonra saçlarını yıkayıp, bakım kremini sürmen yeterli olacak.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?