Yeni trend çöl kumu saç rengini merak edenler buraya!

Yeni trend çöl kumu saç rengini merak edenler buraya!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yepyeni bir saç rengi trendinden bahsedeceğiz bugün! :) Son dönemin yükselen trendlerinden çöl kumu saç rengi, göz alıcı duruşuyla dikkat çekiyor! Sen de bu yeni saç rengi trendine bir şans vermeye ne dersin? Eğer denemek istiyorsan çöl kumu saç rengi hakkında bilmen gerekenleri derledik. Hadi başlayalım! :)

Çöl kumu saç rengi nasıl bir renk?

Açık kahve ya da açık kumral saç rengi üzerine, hem altın hem de bakır yansımalara sahip tona çöl kumu saç rengi deniyor.

Her ne kadar çöl kumu deyince aklımıza sarı saç renkleri gelse de, aslında çöl kumunun rengi bakıra dönük bir renktir. Bu saç rengi de ilhamını çöllerdeki kumların altın ve bakır rengindeki ışıltılarından alıyor. Bizce saç rengiyle fark edilmek isteyenler için en ideal saç renklerinden!

Çöl kumu saç rengi kimlere yakışır?

Çöl kumu saç rengi, bakır saç rengine yakın bir ton olduğu için açık ten rengine sahip olanlara çok yakışıyor. Özellikle hem açık tenli hem de renkli gözlüysen tam sana göre diyebiliriz!

Aynı zamanda içerisinde altın rengi, sıcak tonda yansımalar olduğu için buğday ten rengine sahip olanlara da çok yakıştırıyoruz. Eğer altın yansımaların daha yoğun olduğu bir saç rengi hayal ediyorsan sana önerimiz içerisinde bakır yansımaların yer aldığı sıcak sarı saç rengi.

Sıcak sarı saç rengini denemek istersen L’Oréal Paris Excellence Intense 8.34 Zengin Sıcak Sarı rengini bir denemeni öneririz. Sarı saç renklerinde saç renginin yoğun ışıltılı ve zengin görünmesi oldukça önemli. Bu saç rengi de yoğun ışıltı veren özelliği ile dikkat çekiyor.

Çöl kumu saç rengi nasıl elde edilir?

Çöl kumu saç rengine ulaşmak istersen içerisinde altın yansımalar olan bakır tonlarını tercih etmelisin. L’Oréal Paris Excellence Creme 7.43 Sultan Bakırı saç rengiyle bu görünüme ulaşabilirsin. %100 beyaz kapama sağlayan bu krem boyanın yanında artık pH dengeli bakım şampuanı ve besleyici saç maskesi de bulunuyor. Boya sonrasında şampuan ve saç maskesini uygulayarak saç renginin ışıltılı bir parlaklığa kavuşmasını sağlayabilirsin.

Eğer saç rengin koyu bir tondaysa, koyu saçlarda bile görülebilir yoğun renkler sunan Excellence Intense 7.43 Tarçın Bakırı saç rengini tercih edebilirsin. Bu saç rengi yoğun görünümüyle dikkat çekiyor ve saçlara zengin bir parlaklık kazandırıyor.

Çöl kumu saç renginin bakımı nasıl olmalı?

Çöl kumu saç renginin parlaklığını koruman çok zor olmayacaktır çünkü L’Oréal Paris Excellence saç boyalarıyla saç rengin ışıltılı bir parlaklığa kavuşacaktır. Ancak saç renginin dış etkenlerden etkilenmemesi için de dikkat etmen gereken bazı noktalar var.

Saçlarını boyadıktan sonra saç renginin zarar görmesine engel olmak için maşa, düzleştirici, fön makinesi gibi ısıyla şekillendiren aletleri kullanım sıklığına dikkat etmelisin. Sık sık bu şekillendiricileri kullanıyorsan bu sıklığı azaltmanı öneririz.

Aynı şekilde saçlarını yıkadığın suyun sıcaklığına da dikkat etmelisin. Aşırı sıcak suyla saç yıkamak saç rengine zarar verebileceği için mümkün olduğunca ılık suyla saçlarını yıkamaya özen göstermelisin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?