​ Küllü gri saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!

​  Küllü gri saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Son yıllarda hayatımıza giren ve çıkmamakta direnen en iddialı saç renklerinden biri  gri tonları! Açık saç renklerine alternatif olarak gösterilen küllü gri saç rengi ise saçlara bambaşka bir hava katıyor. Soğuk alt tonlu olan bu renk, yüze cool bir görünüm katıyor. 

Sen de saçlarında yeni bir saç rengi görmek istiyorsan küllü gri saç rengine göz atmalısın. Küllü gri saç kimlere yakışıyor, küllü gri saç rengi nasıl bir renk gibi en çok sorulan soruları şimdi cevaplıyoruz!

Küllü gri saç rengi nasıl bir renk?

Gri saç rengi, aslında saçları beyazlamaya başlayan kişilerin saç rengi olarak düşünülüyordu. Hatta bu gri saçlar belirdiğinde kadınlar saçlarını boyayarak beyazları gizliyor. Ama artık günümüzde insanlar saçlarını griye boyatarak daha modern ve havalı görünmek istiyorlar! Gri saç renginin soğuk alt tonlu, küllü göründüğü küllü gri saç rengi, gençler tarafından artık saç modasının simgesi haline getirildi.  

Küllü gri saçlar, küllü, yani mat yansımalara sahip. Gri saçlarda gümüş tonda parlak yansımalar olurken küllü gri saçlarda daha mat yansımalar vardır. 

Küllü gri saç rengi kimlere yakışır?

Tonlarına göre değişmekle beraber, küllü gri saç rengi her ten rengine yakışıyor. Eğer açık tenliysen metalik küllü grigümüş tonlarındaki gri saç rengini denemeni öneriyoruz. Ten rengin esmerse veya buğdaysa koyu gri, küllü gri ombre ve küllü gri balyaj modellerine göz atmanı öneriyoruz. Merak etme, her saç rengine göre küllü gri saç rengi var!

Küllü gri saç renkleri

Gümüş gri saç rengi

Gri saç renkleri arasında en parlak görünen gümüş saç rengi oluyor. Silver saç rengi olarak da geçen gümüş tonlarındaki saçlar sosyal medyanın da gözdesi haline gelmiş durumda!

Gümüş küllü gri rengi bizce en çok buğday tenlilere yakışıyor. Saçlarını açtıracak cesareti kendinde bulamıyorsan ve saç rengin koyu tonlardaysa L’Oréal Paris Colorista Hair Makeup Silver Grey Hair rengini mutlaka denemelisin.

Küllü gri ombre

Küllü gri ombre

Saçlarının tamamını boyatmak yerine sadece uçlarını boyatmak istiyorsan küllü gri saç rengini ombre olarak saçlarına uygulayabilirsin. Kalıcı ombre yerine L’Oréal Paris Colorista Spray Grey ile geçici ombre modeli yapabilirsin. Spreyi saç uçlarına sık ve hazırsın!

Metalik küllü gri

Metalik saç modasını seviyorsan saçlarında metalik küllü gri rengini denemelisin. Oldukça parlak göründüğü için çok dikkat çeken bu renge çevrendekiler bayılacak!

Editörün önerisi: Açık saç renklerine uygun L’Oréal Paris Colorista Hair Makeup Metallic Grey Hair rengi bizce bu renge ulaşırkenki en önemli yardımcın! :) Saç makyajı Colorista Hair Makeup’ın formülü kuruduktan sonra kıyafetlere bulaşmıyor, saçı sertleştirmiyor ve ilk şampuanlamada temizleniyor. Bizce açık renk saçlara sahipsen bu renge bir şans vermelisin. :)

Koyu küllü gri

Esmer tenliler koyu gri saç rengiyle kusursuz görünecek. Koyu ten rengine yakışacak bir saç rengi arıyor ama klasik saç renklerinden uzak durmak istiyorsan aradığın renk koyu gri olabilir.

Bu saç rengine sahip olmak için kullanabileceğin gri saç boyaları ve saç boyama yöntemleri hakkında bilgi almak için bu içeriğimizi okuyabilirsin.

Küllü balyaj

Saçının tamamını boyamak istemiyorsan küllü balyaja da bir şans verebilirsin. Saçlarına küllü gri balyaj yapmak istersen kendi saç renginin üzerine yapmanı öneriyoruz.

Küllü gri saç rengine yakışacak saç modelleri

Atkuyruğu

Her saç rengine yakıştığı gibi atkuyruğu modeli küllü gri saçlara da çok yakışıyor. Saçlarının daha doğal görünmesi için önlerden iki üç saç tutamı bırakmanı öneriyoruz.

Yarım topuz

Küllü gri saç rengi ve yarım topuz saçlar mükemmel görünüyor! Özellikle küt kesimle birleşince ortaya çok havalı bir görünüm çıkmış.

Örgü

Salaş saç modellerini beğeniyorsan bu doğal örgü modelleri tam senin stiline uygun olacak.

Küllü gri saç renginin bakımı nasıl olmalı?

Küllü gri saç rengini korumak diğer saç renklerinden birazcık daha zor olabilir. Rengin ilk günkü parlaklığını korumak, saç renginde istenmeyen yansımaların oluşmasını engellemek için mutlaka mor şampuan kullanmanı öneririz. Bizim bu konudaki favorilerimizden biri olan Elseve Color Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan’ı deneyebilirsin. Mor şampuan saçlardaki kızıllığı alır, saçlara daha küllü bir görünüm katar. 

Aynı zamanda saçlarına haftada bir saç rengini korumak için maske yapmanı, günlük saç bakım rutininde saç bakım yağı kullanmanı da öneriyoruz. 

Photo credit: unsplash.com, pinterest.com

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?