Siyah saça ombre nasıl yapılır? Hangi tonlar yakışır?

Siyah saça ombre nasıl yapılır? Hangi tonlar yakışır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

“Siyah saça ombre olur mu?” dediğini duyar gibiyim. Tabii ki yapılır ve çok da güzel olur! Yoksa sen de siyah saçlarına ombre yaptırmayı mı düşünüyordun? O zaman şimdi ihtiyacın olan birazcık ilham! Aradığın ilhamı da aşağıdaki önerilerimde bulabilirsin!

Siyah saça ombre nasıl yapılır?

Aslında siyah saç, ombreleri en iyi taşıyan saç renklerindendir çünkü koyu bir ton olduğu için uygulanan ombre çok daha belirgin olur. Siyah saça ombre yapılırken mutlaka oksidanla saç rengini açmak gerekir. Ombre, saçın uç ve boy kısımlarına uygulandığı için saç renginin tamamının açılmasına gerek yok.

Ardından saç renginin belirlenen kısımları açıldıktan sonra istenilen renkteki ombre bu kısımlara uygulanabilir ya da istenirse saç bu renkte de kalabilir. Yani seçim senin :)

Siyah üzerine ombre yapabilmek için uygulanan oksidanın kaliteli ve profeyonel olması gerekir. Bu nedenle saçların siyahsa uzman bir kuaförden yardım alsan iyi edersin. Özellikle ilk kez ombre yaptıracaksan güvendiğin bir kuaför salonunda yaptırmanı öneririm. En iyi sonuçlar için bence bu şart!

Siyah saça yakışan ombre tonları

Siyah saça çok fazla açık renkler yerine koyu ve yoğun tonda ombre uygulamak gerekir. Siyah saç üzerine uygulanan açık tondaki ombre görünümde kontrast oluşturacağı için hoş görünmeyebilir. İşte siyah saça en çok yakışan ombre modelleri:

Küllü tonda ombre

Küllü koyu kumral ombre siyah saça en çok yakışan ombre modellerinden. Doğal bir ombre görünümü isteyenler için ise ideal!

Siyah saç gri ombre

Son dönemde popülerliğini arttıran gri ombre, bence en çok siyah saçlara yakışıyor. Aslında makyajda nasıl dumanlı göz makyajı oluyorsa, siyah saçlar için de dumanlı ombre diyebiliriz :)

Koyu mavi ombre

Beyaz bir ten, siyah saçlar, koyu mavi ombre… İşte havalı görünümün sırrı!

Koyu sarı ombre

Yukarıda da bahsettiğim gibi siyah saç üzerine açık yerine koyu tonlar uygulanmalı. Sarı gibi açık bir rengi denemek istiyorsan koyu sarı ombreye bir şans verebilirsin.

Pembe ombre

Renkli saçların çok trend olduğu bu dönemde siyah saçlarına pembe ombre yaptırmaya ne dersin? Bence süper bir fikir! Hatta, "Ben ombremi kendim de yaparım!" diyorsan buraya tıklayıp nasıl yapman gerektiğini öğrenebilirsin. 

Kızıl ombre

Koyu kızıl bir ombre siyah saçlarına oldukça gizemli bir hava verecektir. Ancak seni uyarıyorum; çevrendekiler saçlarını nereye yaptırdığını sorup duracaklar!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?