Nötr Cilt Alt Tonu Nasıl Olur, En Çok Yakışan Renkler Nelerdir?

Nötr Cilt Alt Tonu Nasıl Olur, En Çok Yakışan Renkler Nelerdir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Cilt alt tonu rengi nötr olanlar buraya! Cilt alt tonuna uygun renkleri seninle paylaşarak doğru makyaj ve kıyafet renklerini denemeye başlayabilirsin. Cilt alt tonu rengini bulmak isteyenler de makalemize mutlaka göz atmalılar. 

Nötr cilt alt tonu olanlar, ciltlerinin daha aydınlık ve canlı görünmesini isterler. Nötr alt tonun seni soluk gösterdiğinden şilayetçiysen ve cilt alt tonuna uygun makyaj renklerini öğrenmek istiyorsan seni yazımızın devamına alalım. 

Cilt alt tonu nedir?

Cilt alt tonu nedir?

Cilt alt tonu, cildin hemen altındaki doğal rengi ifade eder. Cilt tonu tam olarak ten rengini açıklarken, cilt alt tonu ise o cilt tonunun içindeki gölge tonu tanımlar. 

Üç tane cilt alt tonu bulunur. Sıcak, soğuk ve nötr cilt alt tonu. Aynı cilt tonuna sahip kişiler, birbirinden farklı alt tona sahip olabilirler. Ayrıca cilt tonun dış etkenlere göre değişse de cilt alt tonun hiç bir zaman değişmez. Bu nedenle cilt alt tonuna uygun makyaj yapmak ve kıyafet seçimi yapmak daha güvenli bir tercihtir. Nötr alt tonuna yakışan renkleri keşfettikten sonra 'bu renk sana çok yakışmış' iltifatlarını duymaya başlayacaksın. 

Nötr cilt alt tonu nedir?

Nötr cilt alt tonu nedir?

Nötr cilt alt tonu, sıcak ve soğuk cilt alt tonlarının birleşiminden meydana gelir. İçinde hem sıcak, hem de soğuk tonlar bulunan nötr cilt tonuna makyaj yapmak daha kolaydır. Nötr alt tona sahip olanlar, diğer tonları kombinleyerek kendilerine yakışan ideal makyaj tonunu keşfedebilirler. 

Nötr cilt alt tonuna makyaj yaparken daha doğal ve kusursuz görünmesi için cildini makyaja hazırlamayı unutmamalısın. Günlük nemlendiricini uygulayarak cildini nemlendirmek ve daha sağlıklı görünmesini sağlamak çok önemlidir. En az doğru fondöteni bulmak kadar doğru nemlendiriciyi seçmek de zordur. Her cilt tipine uygun Kiehl's Ultra Facial Nemlendirici'ni makyaj öncesi cildine uygulayarak kadifemsi yumuşaklığa ulaşabilirsin. Ultra hafif dokusuyla hızlı emilen ve 24 saat boyunca yüzde nemli bir etki bırakan bu nemlendiriciyi kullandıktan sonra makyajın çok daha fresh görünecek. 

Nötr cilt alt tonu nasıl olur?

Nötr cilt alt tonuna sahip olanlar hem sıcak hem de soğuk renkleri iyi bir şekilde taşırlar. Nötr alt tonda sıcak, soğuk gölgeler bir arada görüldüğü için her rengi deneyerek sana yakışıp yakışmadığını kontrol edebilirsin. 

Nötr cilt alt tonuna uygun kıyafet ve makyaj renklerine karar verirken sıcak ve soğuk renkleri karıştırmamaya dikkat etmelisin. Ya sıcak, ya da soğuk tonları birleştirerek kendi cilt alt tonuna uygun görünümler yaratabilirsin.

Editörün önerisi: Yüzündeki ince kırışıklıklar ve sarkmalar varsa makyaj yaptıktan sonra istediğin pürüzsüz görünümü yakalamakta zorlanabilirsin. Bu nedenle cildine dolgunluk kazandıracak cilt bakım serumlarını kullanmakya fayda var. L'Oréal Paris Revitalift Filler %1.5 Saf Hyaluronik Asit Kırışıklık Karşıtı Serum, cildini yoğun bir şekilde nemlendirerek dolgunluk kazandırıyor. Cildin daha esnek bir hale geliyor böylece nötr cilt alt tonuna uygun renklerde yaptığın makyaj daha kusursuz görünüyor! 

Cilt alt tonu nasıl bulunur?

Cilt alt tonu nasıl bulunur?

Cilt alt tonu damar rengi bakılarak bulunabiliyor. Cilt alt tonunu bulmak için güneş ışığını bol alan bir yere geçmelisin. Bileğinin iç kısmındaki damarlar güneş ışığında yeşil görünüyorsa cilt alt tonun sıcak demektir. Bileğindeki damarlar mavi ise cilt alt tonun soğuk demektir. Eğer damarların hem yeşil, hem de mavi tonlarında ise cilt alt tonuna nötr denilebilir. 

Cilt alt tonunu bulmak için beyaz kağıt testi de yapabilirsin. Güneş ışığının yoğun olduğu bir yere geç. Beyaz kağıdı tam cildinin yanına doğru tut. Eğer beyaz kağıt karşısında cildin pembemsi bir ton alıyorsa soğuk alt tonlusun demektir. Eğer cildin sarımtırak görünüyorsa sıcak alt tonlusun demektir. Yüzüne beyaz kağıt yaklaştırdığında cilt renginde herhangi bir değişim görmüyorsan nötr tonlusun demektir. 

Nötr alt tona yakışan renkler nelerdir?

Takı renkleri

Eğer altın renklerinin sana daha çok yakıştığını düşünüyorsan sıcak alt tonlusun demektir. Soğuk cilt alt tonuna yakışan takı renkleri daha çok gümüş tonlarında oluyor. Nötr cilt alt tonuna her ikisi de çok yakışır. 

Kıyafetler

Nötr cilt alt tonu olanlara hardal rengi, buz mavisi, turuncu tonları yakışıyor. Turuncu ile kırmızı arasındaki mercan tonları nötr cilt alt tonunu ortaya çıkarmana yardımcı olur. 

Yaz aylarında nötr cilt alt tonuna yakışan renklerin başında toz pembe, aşık şeftali tonları ve zümrüt yeşili renkleri geliyor. Bronz teninde bu renkler harika görünecek. 

Makyaj renkleri

Konu makyaj olunca nötr alt tona yakışan renkler çok merak ediliyor. Açık şeftali rengindeki allıklar nötr cilt tonuna en çok yakışan renklerdir. Toprak renkleri, bej, kahverengi alt tonlu kızıl renkleri nötr cilt alt tonuna sahip olanlarda kusursuz görünür. 

Cilt alt tonu nötr olanların uzak durması gereken renklerin başında ise koyu pembe, canlı kırmızı ve neon yeşil gibi çok canlı renkler geliyor. Nötr alt tonu olanlar makyajda çok parlak renklerden uzak durmalılar. 

Saç renkleri

Nötr cilt alt tonuna sahip olanlar için en ideal saç renkleri çilek sarısı, bej alt tonlu sarı ve küllü kahve tonlarıdır. Platin rengini nötr cilt alt tonu olanlara önermiyoruz. Küllü ve bej alt tonlu saç renkleri nötr alt tona çok yakışacaktır. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?