Sıcak Cilt Alt Tonuna Uygun Makyaj Nasıl Olmalı?


Ten rengine göre makyaj yapıyor ve bir türlü istediğin kusursuz sonuca ulaşamıyorsan, renkleri cilt alt tonuna göre seçmiyor olabilirsin. Ten rengin kadar cilt alt tonun da makyaj yaparken önemli.

Cilt alt tonu sıcak olanlar hangi rengi kullanmalılar? Sıcak alt tonlu cilt nasıl makyaj yapmalı ve hangi renkleri tercih etmeli? Sıcak alt tona yakışan renkleri ve tonları açıklıyoruz. Bu renkleri makyajında kullandığında 'şimdi harika oldu!' diyeceğini tahmin ediyoruz.

Sıcak Cilt Alt Tonu Nedir?

Sıcak Cilt Alt Tonu Nedir?

Sıcak cilt alt tonu, derinin altındaki gölge tonların yeşil gibi daha sıcak renklerden meydana gelmesidir. Sıcak cilt alt tonu olanlar kıyafetlerinde ve makyajında sıcak tona yakışan renkleri tercih ederek daha uyumlu görünebilirler.

Sıcak cilt alt tonu olanlar için oldukça farklı renk opsiyonları bulunabiliyor. Fondöten seçiminde veya allık seçiminde sıcak cilt alt tonuna uygun renklerle daha doğal görünümler yakalabilirsin. Artık fondötenlerde sıcak, soğuk veya nötr olmak üzere 3 farklı renk grubunda seçenekler mevcut. Sen de cilt alt tonu rengini öğrenerek sana en uygun makyaj malzemelerini keşfedebilirsin.

Sıcak Cilt Alt Tonuna Uygun Makyaj Nasıl Olmalı ?

Sıcak Cilt Alt Tonuna Uygun Makyaj Nasıl Olmalı ?

Sıcak cilt alt tonuna sahip olanlar bronz, altın ve parlak pembe gibi tonları gönül rahatlığıyla kullanabilirler. Mercan rengi, kahve tonları ve koyu kırmızı renkleri makyajında harika görünür. Sıcak alt tonlu cilt için makyaj yaparken birbiri ile uyumlu sıcak renkleri rercih etmelisin. Dudaklarında tercih ettiğin rengin birkaç ton açığı veya koyusu göz makyajında kullanabilirsin.

Bronzer ve aydınlatıcı seçiminde altın ışıltılı olan ürünleri tercih edebilirsin. İnci yansımalı aydınlatıcı yerine altın ışıltılı highlighter senin cildine daha çok yakışacaktır.

Sıcak cilt alt tonuna uygun göz makyajına gelirsek, kesinlikle parlak bitişli farlar tam sana göre! İkonik ışıltılı farlardan olan Maybelline Color Tattoo 24 Saat Kalıcı Far On and On Bronze rengi senin ten rengine çok yakışır. 24 saat boyunca ışıltısını koruyan bu farı tek başına göz kapağının üzerine yoğun bir şekilde uygulayabilirsin.

Sıcak Cilt Alt Tonuna Sahip Kişiler Hangi Renk Ruj Tercih Etmeli?

Sıcak Cilt Alt Tonuna Sahip Kişiler Hangi Renk Ruj Tercih Etmeli ?

Sıcak cilt alt tonuna uygun dudak makyajı çok merak ediliyor. Sıcak cilt alt tonun varsa kahve alt tonlu nude rujlar, koyu pembe tonları, koyu kırmızı, bordo ve mürdüm tonlarını dudaklarında kullanabilirsin.

Sıcak cilt alt tonlu cilt için Maybelline Matte Ink Likit Mat Rujlardan Caramel Collector rengini öneririz. Sıcak alt tonlu kahverengi mat ruj senin cilt alt tonuna çok yakışır. 115 Founder mürdüm rengi de sıcak cilt alt tonuna yakışan canlı renklerden biridir. 16 saat boyunca dayanıklı olan Maybelline mat rujlar, yeme içmeye dayanıklı formülleri sayesinde seni yarı yolda bırakmazlar.

Sıcak cilt alt tonuna sahip olanlar pudra pembesi, toz pembe, açık kırmızı ruj, pembe alt tonlu nude rujlardan uzak durmamalılar. Bu renkler seni daha cansız ve soluk gösterebilir.

Sıcak Cilt Alt Tonuna Sahip Kişilerin Fondöten Seçimi Nasıl Olmalı?

Sıcak Cilt Alt Tonuna Sahip Kişilerin Fondöten Seçimi Nasıl Olmalı?

Cilt alt tonuna göre makyaj yaparken fondöten ve kapatıcı seçimine çok dikkat etmelisin. Sıcak cilt alt tonu fondöten seçimi için Maybelline Fit Me Fondöten'i öneririz. 20 farklı renk seçeneği sayesinde cilt alt tonuna uygun rengi bulabileceğin Fit Me fondötenler, cilt dokusuyla kusursuz bir şekilde bütünleşerek doğal bir sonuç yaratıyorlar. Fit Me fondöten renklerinden 119 Golden Beige veya 220 Natural Beige tonları sıcak cilt alt tonuyla kusursuz uyum sağlar. Bej alt tonlu fondötenler genel olarak sıcak alt tonlu ciltlerde doğal bir kapatıcılık sağlıyor.

Sıcak cilt alt tonuna kapatıcı seçiminde de Fit Me kapatıcı doğru bir tercih olacak. Maybelline Fit Me kapatıcıların 5 farklı renginden senin ten rengine en uygun olanı seç ve gizlemek istediğin noktaların üzerine uygula. Kapatıcını makyaj süngeriyle yayarak daha doğal bir sonuca ulaşabilirsin. Yağ içermeyen formülü sayesinde bu kapatıcının cildinde bıraktığı doğal etkiyi çok seveceksin.

Sıcak Cilt Alt Tonuna Sahip Kişilerin Allık Seçimi Nasıl Olmalı?

Sıcak Cilt Alt Tonuna Sahip Kişilerin Allık Seçimi Nasıl Olmalı?

Sıcak cilt alt tonuna mercan, fuşya rengi allıklar çok yakışıyor. Maybelline Fit Me allıklardan Plum rengi tam sıcak cilt alt tonuna göre! Farklı cilt tonları ile uyumlu olan Fit Me allık, hafif dokuya sahiptir. Yüzünde ağırlık yapmaz ve parlama oluşturmaz.

Allık seçiminde bronz tonlara yönelebilir ve sıcak cilt alt tonuna uygun bronzerlar kullanarak yüzünü renklendirebilirsin. Maybelline City Bronzer, sıcak cilt alt tonuna sahip olanlar favori bronzerlarından biridir. Doğal bronz görünüm sağlar ve yüzüne doğal kontür yapmana izin verir. Sıcak tonları sayesinde cildinde naturel bir bronzluk görebilirsin. Bronzerını yüzünün yüksek yerlerine açılı bir fırçayla uygulamanı öneririz.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala