Bir Profesyonel Gibi Ten Makyajı Yapmanın Sırlarını Açıklıyoruz!

Bir Profesyonel Gibi Ten Makyajı Yapmanın Sırlarını Açıklıyoruz!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Makyajında profesyonel dokunuşlar yapmaya ne dersin? Bu önerilerimizi makyaj rutinine dahil ettiğinde, bir profesyonel gibi ten makyajı yapman çok kolay olacak!

Hepimiz, makyajımızda profesyonel dokunuşları severiz. Boş vakitlerimizde, ünlü makyaj artistlerinin videolarını izleyerek onlardan makyaj ipuçları kapmaya çalışır, kusursuz ten makyajı için kendimizi geliştiririz. İşte biz de makyaj artistlerinden öğrendiğimiz tüyoları bir araya getirerek, bir profesyonel gibi ten makyajı yapmanın sırlarını açıklıyoruz!

Cildini nemlendirerek başla

Bir Profesyonel Gibi Ten Makyajı Yapmanın Sırlarını Açıklıyoruz!_1

Makyaj artistlerinin en önem verdikleri adım, makyaja başlamadan önce cildi nemlendirmek. Fondötenin cildinde doğal durması ve sağlıklı bir görünüm elde etmek için, yoğun etkili bir nemlendirici uygulayarak başla. Lancôme’un stresin etkileriyle başarılı bir şekilde savaşan Hydra Zen Anti-Stress kremi, hem cildi çok kısa bir sürede nemlendiriyor hem de içeriğindeki SPF 15 ile güneşin zararlı etkilerinden koruyor.

Makyaj bazı olmazsa olmaz!

Bir Profesyonel Gibi Ten Makyajı Yapmanın Sırlarını Açıklıyoruz!_2

Makyaj bazlarının ten makyajında ne kadar çok şeyi değiştirdiğini hepimiz artık çok iyi biliyoruz. Cildinde uzun süre kalıcı bir matlık elde etmek, gözenek görünümünü gizlemek ve fondötenin gün boyu kalıcılığını artırmak istiyorsan, mutlaka makyaj bazı uygulamalısın. Lancôme’un hayatın her anına dayanıklı makyaj serisindeki Prep & Matte makyaj bazı, hem gün içindeki parlamaları kontrol altına alacak, hem de cildini fondöten adımına kusursuz bir şekilde hazırlayacak.

Eğer cildindeki ince çizgi ve gözenek görünümüne ekstra eğilmek istiyorsan, bu endişeye özel bir uygulama da yapabilirsin. Gözenek ve çizgilerin üzerine uygulayabileceğin Lancôme Blur & Go stick makyaj bazı, pürüzsüz bir sonuç elde etmeni sağlayacak. Stick formdaki bu ürünün en sevdiğimiz kısmı, gün içinde makyaj üzerine rötüş yapmak için de kullanılabiliyor olması.

Kadife etkili bir fondöten tercih et

Bir Profesyonel Gibi Ten Makyajı Yapmanın Sırlarını Açıklıyoruz!_3

Ten makyajında profesyonel bir dokunuş için, fondöten seçimin çok önemli. Cildinle birebir uyum sağlayan bir fondöten uyguladığında, cildin çok doğal ve sağlıklı görünecek. Aynı zamanda cildindeki kusurlardan da kurtulmanı sağlayacak bu fondöteni seçerken, boynun ile aynı renkte olmasına dikkat etmelisin. Fondöteni nemlendirilmiş ve makyaj bazı uygulanmış cildine eşit bir şekilde dağıt. Lancôme’un Teint Idole Ultra Wear fondöteni, hem kadife gibi bitişiyle hem de yüksek kapatıcılığıyla aradığın o profesyonel dokunuşu elde etmeni sağlayacak.

Göz altı morluklarını tamamen gizle

Bir Profesyonel Gibi Ten Makyajı Yapmanın Sırlarını Açıklıyoruz!_4

Profesyonel ve kusursuz görünen ten makyajında, göz altı morlukları senin için bir engelse, bu bölgeyi olabildiğince doğal ve yüksek örtücü bir kapatıcı ile gizlemelisin. Göz altında kullanacağın kalın yapılı ürünler kapatıcılık vaad etse de yoğun bir görüm verecekleri için seni doğallıktan uzaklaştırabilir. Bu yüzden, Lancôme’un Teint Idole Ultra Wear Camouflage kapatıcısı ihtiyacın olan tek şey. Yoğun kapatıcı özelliğine rağmen göz altlarında asla ağırlık yapmayan ve çizgilere dolmayan bu kapatıcıyla profesyonel bir etki elde edebilirsin.

Doğal kontür ile yüzünü boyutlandır

Bir Profesyonel Gibi Ten Makyajı Yapmanın Sırlarını Açıklıyoruz!_5

Ten makyajında profesyonel bir etki elde etmek için, doğal bitişli ürünlerle kontür yapabilirsin. Kontür yaparken dikkat etmen gereken tek şey, doğal bir etki yakalamak olmalı. Bunun için kremsi kontür ürünlerinden yardım alabilirsin. Lancôme’un Teint Idole Ultra Wear stick fondötenlerin koyu tonlarını kontür yapmak için kullanabilirsin. Ciltte kayıp giden ve çok kolay dağılan bu stick fondöten, doğal bir bitiş elde etmek için birebir.

Parlamaları bloke et!

Bir Profesyonel Gibi Ten Makyajı Yapmanın Sırlarını Açıklıyoruz!_6

Ten makyajına bu kadar emek vermişken, daha pürüzsüz bir bitiş elde etmek ve aynı zamanda gün içinde de parlamalara engel olmak atabileceğin en güvenli adım. Göz altlarına, kontür bölgesinin altına ve T bölgene uygulayacağın ince yapılı bir transparan pudra ile ten makyajını tam profesyonel bir hale getirebilirsin. Lancôme’un Long Time No Shine transparan pudra, yağlanma önleyici özelliği ve incecik yapısıyla ciltte kadife gibi bir etki bırakıyor.

Makyajını yüzüne kilitle

Bir Profesyonel Gibi Ten Makyajı Yapmanın Sırlarını Açıklıyoruz!_7

Ten makyajının son adımında, makyaj artistlerinin atlamadan uyguladıkları makyaj sabitleme spreyleri, makyajın kalıcılığını ekstra artırıyor ve toz ürünlerin yüzde daha doğal durmasını sağlıyor. Lancôme’un Fix It & Forget It makyaj sabitleme spreyi, yüze uygulandıktan sonra makyajı unutturacak kadar doğal bir hale getiriyor ve bozulmasına engel oluyor. Gün içinde makyaj tazelemeye ihtiyaç bırakmayan bu spreyi makyajının son adımında mutlaka uygulamalısın.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?