Bu 5 Snapchat ve Instagram hilesiyle makyajın kusursuz görünecek!

Bu 5 Snapchat ve Instagram hilesiyle makyajın kusursuz görünecek!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Instagram, Snapchat çıktığından beri selfie çekmediğimiz tek bir gün kalmadı! Her anı ölümsüzleştirmeye, arkadaşlarımızla paylaşmaya çalışıyoruz fakat bu iş bazen saatlerimizi alabiliyor. Doğru ışık, doğru poz derken nerede nasıl duracağımızı, nereye bakacağımızı bilemiyoruz. Bazı fotoğraflarda arkadaşın daha güzel çıkıyor, bazısında ise güzel çıkıyorsun ama arkadaşın kendini beğenmiyor. İşte sizin gibi selfie canavalarını mutluluktan havalara uçuracak 5 taktiğimiz var! Bir de böyle fotoğraf çekmeyi deneyin bakalım...

Gün ışığını kullan

Kendi fotoğrafını çekerken mutlaka gün ışığını değerlendirmelisin. Çünkü parlak güneş ışığı seni olduğundan daha kusursuz gösterecek, cildindeki bütün kusurların gizlenmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca, gün ışığında çektiğin fotoğrafların renkleri daha canlı ve çarpıcı görünür. Evin veya arabanın içinde selfie çekiyorsan güneş alan bir cam kenarına gitmeni tavsiye ediyoruz. Sen de güneşin en tepede olduğu saatleri tercih ederek fotoğraflarının kusursuz görünmesini sağlayabilrsin.

Dik açıyla çek 

Selfie çekerken cep telefonunu dik açı ile tutmanı tavsiye ediyoruz. Eğik veya aşağıdan çektiğin fotoğraflar seni olduğunedan faha kilolu gösterebilirler. Eğer kilo problemin varsa telefonunu daha yukarıdan tutarak ince görünebilirsin. Kylie Jenner'in selfilerinde bu kadar kusursuz görünmesinin sırrı da bu taktiklerde gizli!

Doğru yere bak

Selfie çekerken en dikkat etmen gereken konu ise nereye baktığın! Kamera lensinin biraz üzerine bakmak gözlerinin daha büyük ve aydınlık görünmesine yardımcı olur. Bu nedenle selfie çekerken sağa, sola veya aşağı bakmak yerine lense veya lensin bir tık üzerine bakmak seni olduğundan daha güzel gösterecektir. 

Tam merkezde durma

Fotoğraf çekerken veya seni başka çekerken fotoğraf karesinin tam ortasında durmamalısın. Fotoğrafın tam önünde durmak seni olduğundan daha kilolu ve iri gösterebilir. Bu nedenle vücudunu hafifçe döndürerek, duvara yaslanarak veya yürürken fotoğraf çektirmek seni olduğundan daha zayıf gösterecektir. Eğer arkadaşlarınla toplu fotoğraf çekiyorsan, selfie çeken olmamaya dikkat edebilirsin!

Instagram makyajı

Instagram'da son yıllarda popüler olan kontur tekniği sayesinde yüzünü olduğundan daha ince gösterebilirsin. Yüz hatlarını ön plana çıkarmayı amaçlayan bu teknik, seni olduğundan daha havalı ve güzel gösterecektir. Instagram fenomenlerinin sık sık tercih ettiği bu tekniği öğrenmek için seni bu yazımıza alalım. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?