​Mavi Siyah Saç Rengi Kimlere Yakışır ve Nasıl Kullanılır?

​Mavi Siyah Saç Rengi Kimlere Yakışır ve Nasıl Kullanılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saçlarında yeni bir görünüme ne dersin? Bir döneme damgasını vuran saç renkleri arasında gösterilen mavi siyah saç rengi, popülerliğini sürdürüyor. Özellikle güneş ışığında oldukça parlak ve canlı görünen bu saç rengi ile dikkatleri üzerinde toplayabilirsin. Peki, mavi siyah saçlar kimlere yakışır? Ya da soruyu şöyle soralım: Mavi siyah saç rengi hangi tene yakışır biliyor musun?

Mavi siyah saç boyası hakkında tüm merak edilenleri bu yazımızda senin için anlattık. Keyifli okumalar!

Mavi Siyah Saç Boyası Nasıl Bir Renk?

Mavi Siyah Saç Boyası Nasıl Bir Renk

Bu renk, mavi üzerinde beliren siyahlar gibi algılansa da aslında durum tam tersi. Çünkü mavi siyah saç renginin aslında siyah olduğunu kabul etmek gerekir. Onu mavi gösteren ise saça gelen ışığın yansımasıdır. Bu haliyle oldukça dikkat çekici bir saç rengi olan mavi siyahın, aynı zamanda kullanan kişiye gizemli bir hava da kazandırdığını da söyleyebiliriz.

Mavi Siyah Saç Rengi Kime Yakışır?

Mavi Siyah Saç Rengi Kime Yakışır?

Eğer beyaz tenliysen bu rengi mutlaka denemeni öneriyoruz! Beyaz tenli ve renkli gözlülere çok yakışan bu ton sayesinde oldukça aydınlık ve enerjik görünmek mümkün. Esmerler ise, daha açık mavi tonlarını tercih ederek, ten renklerine uygun bir seçim yapabilirler. Buğday ve beyaz tenlilerin, gözleri kapalı bir şekilde mavi siyah saç rengini tercih edebileceklerini söyleyelim.

Evde Mavi Siyah Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Evde mavi siyah saç rengi nasıl yapılır?

Evde bu rengi elde edebilmen de oldukça kolay. Yapman gereken adımları şöyle sıralayabiliriz:

·       Öncelikle, satın aldığın mavi siyah saç boyasından ufak bir miktar alıp, cildinde denemelisin. 48 saat içerisinde herhangi bir alerjik tepkimeye neden olmazsa boyayı saçlarına uygulamak için hazırsın demektir.

·       İkinci aşamada saç rengini göz önünde bulundurmalısın. Açık ve kahve tonlarında bir saç rengine sahipsen boyayı, direkt saçına uygulayabilirsin. Ancak koyu siyah renkteki saçların için açıcı kullanman gerekebilir. Aksi halde mavi tonları kendini belli etmeyecektir.

·       Saç boyasının üzerinde yazan talimatları uygulayarak saç boyasını hazır hale getirmeli ve ardından yine talimatlarda yazan şekilde saçlarına uygulamalısın.

·       Yine kullanım klavuzunda yazan süre kadar boyayı saçlarında bekletmeli, ardından kutudan çıkan özel şampuan ile saçlarını yıkamalısın.

Ta tam! Artık mavi siyah saçlarına “merhaba” diyebilirsin!

Editörün önerisi: Bu renge yakın bir tonu elde edebileceğin saç boyası önerimiz Garnier Color Naturals 1.10 Gece Mavisi. Zeytin, avokado ve karite yağları ile zenginleştirdiği formülleri sayesinde, saçı renklendirirken aynı zamanda besleyen bu saç boyasını çok seveceksin. Zira biz, boyanın saça derinlemesine nüfuz etmesine ve beyazlarımızı %100 oranında kapamasına bayılıyoruz. Saçlarımızı oldukça parlak bir görünüme kavuşturan bu saç boyasını denediğimizde hem mükemmel bir renk tonu yakalamış hem de saçlarımızın beslendiğini fark etmiştik. Sen de mavi siyah saç rengine geçiş yapmak istiyor ve kaliteli bir boya arıyorsan, Garnier’ın bu rengine mutlaka bakmalısın.

Mavi Siyah Saç Rengini Nasıl Koruyabilirsin?

Mavi Siyah Saç Rengini Nasıl Koruyabilirsin?

Saç renginin ilk günkü gibi parlak ve canlı görünmesi için boyalı saçlara özel şampuanlar kullanmanı tavsiye ediyoruz. Haftada bir yapacağın saç rengini koruyucu maske ise saçlarının parlaklığını uzun süre korumanı sağlayacak. Saç bakım yağını da saç boylarına ve uçlarına sürerek, gün içinde saçlarının sağlıkla ışıldamasına yardımcı olabilirsin.

Mavi Siyah Saçlarını Nasıl Şekillendirmelisin?

Mavi siyah saçlarını nasıl şekilllendirmelisin?

Mavi siyah saç renkleri, kendini belli etmeyi bizce hak ediyor. Bu nedenle mavi siyah saçları daha aydınlık ve canlı göstermek için örgü ve atkuyruğu modellerinden yardım almanı öneriyoruz. Saçlarını şekillendirirken ısı kullanmak yerine, saç köpüğü ve saç jölesiyle istediğin şekli verebilir, daha sağlıklı parlamasına yardımcı olabilirsin. Eğer uzun saçlara sahipsen, “yaza damga vuran en popüler saç örgüleri nasıl yapılır?” buradan öğrenebilirsin.

Artık mavi siyah saç renginle, gizem yaratmaya hazırsın!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?