Daha iri gözler için 5 farklı siyah eyeliner uygulaması

Daha iri gözler için 5 farklı siyah eyeliner uygulaması

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Siyah eyelinera bayılıyoruz, özellikle başkasında gördüğümüz kusursuzca çekilmis kuyruklu eyelinerı gördüğümüzde elimiz hemen eyelinerımıza gidiyor. Peki, siyah eyelinerı en etkili şekilde kullanıp daha iri bakışlar elde etmek ister misin? En iyi eyelinerı bulmak için doğru yerdesin.

İşte daha büyük gözler için bilmen gereken 5 ipucu:

1. Alt kirpik diplerinin iç kısımlarına ten rengi kalem çek.

Daha iri gözler için 5 farklı siyah eyeliner uygulaması_1

Böylece gözlerin olduğundan çok daha büyük ve açık görünecek. Bunun için L'Oréal Paris Infaillible göz kalemlerinden 13 Uptown Beige rengini kullanabilirsin. Daha sonra gözlerinin biraz daha çekik görünmesini sağlamak için kuyruklu bir eyeliner çekebilirsin.

2. Göz kapağının tam ortasına ve göz pınarlarına açık renkte ışıltılı far uygula.

Daha iri gözler için 5 farklı siyah eyeliner uygulaması_2

Göz bebeğinin hizasına ve göz pınarlarına uygulayacağın açık tonlu ışıltılı bir far, gözlerini boyutlandırarak daha büyük ve açık görünmelerini sağlayacak. İnce bir eyeliner ile kirpik diplerini de belirginleştirdiğinde göz şeklin daha büyük görünecek. Kirpik dibine incecik bir eyeliner çekebilmek için L'Oréal Paris'in Matte Signature likit eyelinerlarından siyah renkli 01 Ink Signature rengini kullanabilirsin. Uzun gövdesi ve kısa - sivri ucu ile ince eyeliner çekmek işini çok kolay bir hale getiriyor.


3. Gözlerini büyük gösterecek bir maskara kullan.

Daha iri gözler için 5 farklı siyah eyeliner uygulaması_3

Gözlerinin daha açık görünmesini sağlamak için kirpiklerini kaldıracak ve içten dışa doğru hacim verecek bir maskara kullanmalısın. Hacim etkisinin gözlerinin dış kısmında yoğunlaşması, gözlerinin ceylan gözü gibi görünmelerini sağlayacak. Bunun için bir maskara önerisi istersen, gözümüz kapalı L'Oréal Paris Bambi Eye maskarayı öneririz. Ceylan göz etkili bu maskara hakkında daha detaylı bilgi almak istersen, deneme makalemizi inceleyebilirsin.

4. Üst kirpik diplerinin iç kısımlarına siyah göz kalemi çek.

Daha iri gözler için 5 farklı siyah eyeliner uygulaması_4

"Hollywood eyelinerı” ya da “gizli eyeliner” denen bu yöntem, kirpiklerini daha yoğun göstereceği için gözlerini de daha büyük gösterecektir. Unutma, tam tersini yani alt kirpik çizgine siyah kalem çektiğinde gözlerin daha küçük görünür. Bunun için akmayan, bulaşmayan, suya dayanıklı bir göz kalemi kullanmalısın. Önerimiz: L'Oréal Paris Le Liner Signature göz kalemlerinden siyah renkli 01 Noir Cashmere.


5.Kahverengi göz kalemi uygula

Daha iri gözler için 5 farklı siyah eyeliner uygulaması_1

Gözlerinin daha büyük görünmesi için, kahverengi göz kalemini kirpik diplerine uygulayabilirsin. Hatta minik bir eyeliner kuyruğu çekip, üst kısmını bir far fırçasıyla hafifçe dağıtarak dumanlı bir eyeliner görünümü elde edebilirsin. Böylece kirpik diplerin belirginleşecek ve kahverenginin doğal tonu sayesinde gözlerin daha büyük ve çekik görünecek.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?