Kaşlarını nasıl doldurmalısın?

Kaşlarını nasıl doldurmalısın?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Konu makyaj olduğunda, kaşlarımız gerekli ilgiyi görmüyor. Doğal ve kalın kaşların tüm görünümümüzü nasıl bir adım öteye taşıyabileceğinin farkında olsak bile, bazen kusursuz ve belirgin kaş görünümünü yakalamak zorlayıcı olabiliyor. Üstelik jel, kalem, far, maskara formunda onlarca kaş ürünü varken… Eğer kaşların seyrek veya inceyse üzülme, kalın ve doğal kaşların nasıl yapılacağını anlatıyoruz. Kaş ürünlerini aldın fakat hangi ürünü ne zaman ve hangi sırayla uygulayacağını bilmiyorsan, işler daha da karmaşık bir hal alıyor.

Herkesicinguzellik.com olarak yardım çağrını duyduk ve beş adımda kusursuz kaşlara kavuşman için sana minik ve kolay bir makyaj rehberi hazırladık.

Birinci adım: Kaşlarını tara

View this post on Instagram

A post shared by Maybelline New York (@maybelline) on Aug 22, 2019 at 3:15pm PDT

Kaş şekillendirmenin ilk adımı her zaman kaş fırçası yardımıyla kaşlarını yukarı doğru taramak olmalı. Böylece uzunlukları veya doldurulması gereken noktaları daha rahat göreceksin. Günlük makyajında kaşlarını yukarı taramak sana genç ve dinamik bir ifade verecek.

Kaşlarını fırçalamak için kaş kalemlerinin arkasında yer alan kaş fırçalarını, kullanmadığın bir diş fırçanı, atmadığın eski maskaranın temizlediğin fırçasını kullanabilirsin. 

İkinci adım: Kaşlarını ölç

İkinci adım: Kaşlarını ölç

Kalın ve doğal kaş şekillendirme için kaş kaleminin arkasıyla kaşlarını ölç. Kalemi göz pınarına paralel olarak dik bir şekilde tut. Burası kaşlarının başlaması gereken nokta. Kalemi burnunun köşesinden, gözünün bitimine doğru tut, burası da kaşlarının bitmesi gereken nokta. Kalemi burnundan gözünün sonuna doğru tut, işte burası da kavis noktası olmalı.  

Kaşlarının şeklini korumak için kavis kısmında kaşlarının kuyruğunda daha koyu bir kaş kalemi, iç kısımlarda ise daha açık tonda bir kaş kalemi kullanabilirsin. 

Editörün önerisi: Kaşlarını belirginleştirirken kullandığın kaş kaleminin rengi çok önemli. Kaş rengine uygun kalem kullanmadığında sahte bir görünüm elde edebilirsin. Doğru kaş kalemi rengini, saçlarından bir koyu ton olarak düşünebilirsin. 

Üçüncü adım: Kaşlarını doldur

Üçüncü adım: Kaşlarını doldur

Şimdi kaş pomadın veya kalemin yardımıyla kaşlarının arasındaki boşlukları doldurabilirsin.Son zamanlarda gittikçe yükselen bir makyaj trendi olan doğal ve belirgin kaş maodelleri için kaşlarının hepsini doldurmak yerine sadece aralarındaki boşlukları eşitlemelisin. Bunun için ince uçlu kaş kalemlerini tercih etmeni öneriyoruz. Kaşlarını doldururken her zaman aşağıdan yukarı doğru uygulama yapmalısın. Maybelline Brow Ultra Kaş Kalemi hem incecik ucuyla kolay uygulama sağlıyor hem de arkasındaki kaş fırçası ile kaşlarını taramanı kolaylaştırıyor.

Editörün Önerisi: Eğer bizden bir kaş pomadı önerisi istersen, kremsi yapısı ve kalıcılığıyla bizden geçer not alan Maybelline Tattoo Brow Kaş Pomadı'nı mutlaka denemelisin. Kendi kaş fırçası ile çok kolay uygulanan bu kaş pomadı aynı zamanda dövme etkisi ile gün boyu kalıcı.

Dördüncü adım: Kaş sabitle

Dördüncü adım: Kaş sabitle

Kaşlarını şekillendirdin, doldurdun sıra geldi sabitlemeye. Kaşlarının gün boyu doğal ve belirgin görünmesi için kaşlarını yukarı doğru tarayarak sabitmelisin. Kaşlarını sabitlemediğinde kaşların gün içinde aşağı düşecek ve sana yorgun bir ifade verecek. 

Kaşlarını kaş maskaran yardımıyla sabitleyebilirsin. Bunun için sana önerimiz Maybelline Brow Drama Kaş Maskarası. Özel jel formülü ve ucu top şeklindeki fırçası ile bu kaş maskarası en sevdiklerimizden.

Acelesi olanlara: Kaşlarını evden çıkarken hem doldurup hem de hızlıca sabitlemek istersen renkli kaş maskaralarını kullanmanı öneriyoruz. Kaş rengine uygun olan bu maskaralar sayesinde kaşlarının aralarındaki boşlukları doldurup, yukarı doğru sabitleyebilirsin. 

Beşinci adım: Kaşlarını daha da ön plana çıkar

Beşinci adım: Kaşlarını daha da ön plana çıkar

Doğal kaş modelleri arasında öyle bir hile var ki bütün kaş görünümünü değiştiriyor. En doğal ve belirgin kaş görünümü için kaş kemiğini aydınlat. Parmakların veya ince bir fırça yardımıyla aydınlatıcını kaş kemiğinin üzerine uygulayabilirsin. Işığı en iyi yansıtan aydınlatıcılardan biri olan Maybelline Master Chrome Aydınlatıcı'lardan Molten Rose Gold'u kullanarak kaş kemiğindeki parlaklık efektini kat ve kat arttırabilirsin. 

İşte bu kadar! 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?