Dökülen saçları kurtarmak ve gürleştirmek bu 7 yolla mümkün!

Dökülen saçları kurtarmak ve gürleştirmek bu 7 yolla mümkün!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Dökülen saçlarını kurtarmanın, hatta bu saçları gürleştirmenin mümkün olmadığını mı düşünüyorsun? Aslında doğru tedavi, doğru bakımla saçlarına destek olabilir, güçlendirebilir, dökülmelere karşı dirençli olmasını sağlayabilirsin. Senin için dökülen saçlarını kurtarmanın 7 yolunu listeledik, denemesi tabii ki sana kalmış :)

Sağlık sorunlarını gider, saçların dökülmesin!

Saç dökülmesi için atman gereken ilk adım sağlık sorunlarını gidermek olmalı. Mesela kansızlık, demir eksikliği, B12 eksikliği gibi sorunlar saçlarını dökülmesine neden olabilir. İlk önce bu sorunları doktora danışarak tedavi etmelisin. Sonrasında da uygun bakımlarla tedaviye destek olabilirsin. 

Dökülen saçlar nasıl çıkar? Saç dökülmesi, saç köklerinin zayıflamasından kaynaklanır. Zamanla saç köklerimiz zayıflar, güçten düşer ve saçlar dökülmeye, eski gürlüğünü kaybetmeye başlar. Bu noktada da, dermatoloğunun önerdiği tedavilere ek olarak, saç dökülmesine karşı etkili içeriklere sahip ürünleri kullanmanı öneririz. İşe, bizim de kullandığımız içeriklerden biri olan Aminexil molekülüne sahip saç bakım ürünlerinden başlayabilirsin.

Aminexil içeriği ile, saç köklerinin zayıflamasından kaynaklanan saç dökülmesine karşı Vichy Dercos Energisant Şampuan ise favorilerimizden! Saç köklerini besleyerek saça yoğun görünüm kazandıran bu şampuan, saçları kökten uca güçlendiriyor ve canlılık katıyor. Aynı zamanda Vichy Dercos Energisant Saç Kremi'ni de beraber kullanıyoruz. Bu saç kremi de kırılarak dökülen saçlara etki ediyor ve saç tellerini koruyucu bir kılıf gibi sararak saçları kırılmalara karşı koruma altına alıyor.

Düzenli yaşamla gürleşen saçlar!

Sadece bakımla tedavi ederek değil, sağlıklı beslenerek, içerden de saçlarını gürleştirebilir, dökülmesini engelleyebilirsin. Seyrekleşen saçların nasıl gürleşeceği aslında tamamen senin günlük rutininde gizli! Spor yaparak, stresten uzak durarak da dökülmelere engel olabilirsin. Uyku saatlerine de dikkat etmeli, uykunu yeterince aldığına emin olmalısın. 

Saçlarının güçlenmesine destek ol!

Saç dökülmesinin engellenmesine ve büyüme aşamasındaki saçların güçlenmesine yardımcı olduğu bilinen Biotin içeriğinden faydalanabilirsin. Biotin içeriği takviye olarak da sıklıkla kullanılıyor ve saçlara kuvvet verdiği gibi koparak dökülmeleri de minimuma indiriyor. Saçları güçlendiriyor ve saç telleri güçlenince de dökülmelere karşı dirençli oluyor. Yani güçlü saçlar = dökülmeyen saçlar diyebiliriz!

Kadınlarda dökülen saçlar nasıl çıkar?

Saç uzamasını ve güçlenmesini destekleyecek içerikler kullanmalısın. Biotin içeren bizim favori saç bakım serimiz Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Bakım serisi! Bu bakım serisi, mevsim geçişlerinde, stres, hormonal değişimler gibi sebeple dökülmeye eğilimli, zayıf, güçsüz saçlar için ideal. Seride şampuan, saç kremi, güç maskesinin dışında bir de durulanmayan bakım kremi bulunuyor. Biotin, Arginine ve Vitamin B5 içeriği ile saçı koparak dökülmelere, kırılmalara karşı koruyan bu durulanmayan krem de, hem ıslak hem de kuru saçlara uygulanabiliyor. Ağırlık yapmadığı için biz günlük olarak kullanıyoruz ve saçlarımızı dış etkenlere karşı koruma altına almış, beslemiş, güçlendirmiş oluyoruz.

Saç derini temiz tut!

Saç derisi temizliği saç dökülmesine engel olmak konusunda çok önemli. Hava kirliliği, toz, egzoz dumanı gibi nedenlerden dolayı saç derimizde birikmeler olabiliyor. Bu nedenle saç derinin nefes alması için temiz tutmaya özen göstermelisin. Saç derinin temiz olması için de kullanacağın ürünleri doğru seçmen gerekiyor.

Editör önerisi: Yukarıdaki önerimiz dışında, saç dökülmesi için şampuan önerilerimizden biri de Elseve şampuan çeşitlerinden biri olan Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Şampuan. Saç dökülmesi karşıtı, güçlendirici bu şampuan saçlarını nazikçe temizleyerek dökülmelere engel oluyor. Az önce de bahsettiğimiz Biotin dışında Arginine proteini ve Vitamin B5 içerdiği için de saçların dökülmelere karşı direnç kazanıyor.

Saç derinin hava almasını sağla

Saç dökülmesinin nedenleri arasında saç derisinin hava almaması da bulunuyor. Çok uzun süre şapka kullanmak, jöle gibi şekillendiricileri aşırı ve sık kullanmak saç köklerini tıkayıp nefes almamasına neden oluyor. Saçlarını dışarıda sıkı topladığında veya şapka, bere kullandığında mutlaka eve gelip saçlarını açmalısın. Saç diplerine masaj yaparak saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırabilirsin.

Saç rengine derinlik kat

Saç dökülmesi tedavisinde uygulanan kimyasalın saç derisine ulaşmaması önemli. Bu nedenle saçlarının bir kısmına boya uygulamak sıkıntı yaratmayacaktır. Mesela saçlarının uç ve boy kısımlarına gölge, ombre ya da balyaj yaptırarak saçlarının koyulu, açıklı olmasını sağlayıp derinlik katabilirsin. Böylece saçların daha gür görünecektir.

Katlı saç kesimi dene

Katlı saç kesimleri deneyerek saçlarının daha hareketli ve gür görünmesini sağlayabilirsin. Saçlarındaki kırıklar da kesileceği için saç tellerin hafifler, koparak dökülmeler azalır. Katlı saç modelleri saçlarının daha yoğun görünmesini sağlayacak ve sen saç dökülmesini tedavi ederken saçların gür görünmeye devam edecek.

Erkek Seyrek Saç Gürleştirme Yöntemleri

Birçok erkek de saçlarının eskisi gibi gür ve hacimli olmamasından, gittikçe seyrelmesinden şikayetçi. Bazen hormonsal, bazen de kalıtımsal olan bu soruna engel olabilmek ve saçlarının daha dolgun görünmesine destek olabilmek için yapabileceğin bazı ipuçları var!

Saçlarının daha gür uzamasını sağlamak ve saç dökülmesini kontrol altına almak için saç dökülmesine karşı bakım yapmalısın. Evde saç bakımı yaparken kullanacağın ürün önerileri ve saç gürleştirme yöntemlerini anlatıyoruz. 

Saç dökülmesine karşı saç kesimi$1

Eğer saçlarının özellikle ön kısımları inceliyorsa, saçlarının yan kısımları kısa, üst kısımlarının uzun olduğu bir saç kesimi tercih edebilirsin. Bu şekilde, başının etrafında oluşan yarım çember şeklindeki görünümü azaltmış ve saçlarının daha yoğun görünmesini sağlamış olursun. ''Dandy'' kesim veya belirsiz katlı kesim bu tarz bir saç modeli için ideal tercihler olabilir.

Saç dökülmesi olanlara uygun saç modeli

$1

Doğru saç kesimini elde ettikten sonra, saç şekillendirmek de saçlarının daha volümlü ve daha yoğun görünmesini sağlayabilir. Yuvarlak fön fırçası ile saçlarını öne ve yukarı doğru kaldırarak saçlarını kuruttuğunda saçın hacim kazanır. Böylece daha dolgun ve volümlü görünür.

Saç dökülmesi nasıl gizlenir?

Saçların kıvırcık ve seyrekse, saçlarına şekillendirici jel uygulayıp difüzör yardımıyla saçlarını kurutabilirsin. Bunu yaparak saçlarının hacimli görünümünü koruyacaksın. Saçlarının açık bölgelerini gizlemek için saçları yandan ayırarak şekillendirmeli ve dolgunlaştırıcı spreyleri kullanmalısın. 

Saç dökülmesi eğer saçlarının tamamına yayıldıysa o zaman saçlarını kısa kestirerek daha dengeli görünmelerini sağlayabilirsin. 2 veya 3 numara saç kesimiyle saç dökülmesini gizleyebilirsin. 

Dolgun ve gür saçlar için saç bakımı$1

Seyrek saçlarının daha kalın ve gür görünmesi için saç tipine uygun bir bakım rutini edinmen gerekir. Seyrelen saçlar için özel olarak formüle edilen şampuan ve bakım serumlarından yararlanabilirsin. Sacsirlari.com editörlerine göre en iyi saç gürleştirici bakım setlerinden biri Vichy Dercos Densi-Solutions serisi!

İnce telli saçları daha yoğun ve gür göstermeyi hedefleyen bu saç bakım serisinin içeriğinde Resveratrol bulunuyor. Saç bakımında değerli bir antioksidan olan bu içerik, saç tellerini güçlendirerek saçların yenilenmesini sağlar. Saç dolgunluğunu arttıran Stemoxydine'in de Dercos Densi Solution serisinde olduğunu duyunca bu saç gürleştirici bakımı hemen denemeye başladık.

Saç gürleştiren şampuan önerisi:

$1

Saçlarının zayıf ve sönük görünmesinden şikayetçi olanlar Vichy Dercos Densi Solution Daha Yoğun ve Dolgun Görünümlü Saçlar için Şampuanı denemeliler. Günlük olarak kullanabileceğin bu saç gürleştirici şampuan, saçlarının daha kalın telli ve yoğun görünmesine yardımcı oluyor. Böylece sönük ve cansız görünen saçların yerini hacimli saç tellerine bırakıyor. İnce telliler için olan Vichy şampuandan en iyi etkiyi almak için saç kremi ve bakım serumu ile birlikte kullanmalısın. 

Saç gürleştiren maske önerisi:

Saçlarının kolay taranması ve şekil alması için saç kremi kullanmanın çok önemli olduğunu biliyorsun. Saçlarında dökülme veya açılma gibi sorunları olan erkekler genellikle saç bakım kremini atlıyorlar. Tam tersi, saç bakım ürünlerini daha düzenli kullanmalı ve saçlarını gürleştirici kremleri banyo rutinine eklemelisin. 

Vichy Dercos Densi-Solutions Saçı Dolgunlaştırıcı Saç Maskesi oldukça yoğun bir yapıya sahip. Saç tellerinin onarılmasına yardımcı olan bu saç kremini her yıkama saç uçlarına uygula ve sürenin sonunda bol soğuk su ile durula. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?