Dolgun Yüzler İçin 7 Makyaj Hilesi

Dolgun Yüzler İçin 7 Makyaj Hilesi

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Dolgun bir cilt için bilmen gereken makyaj tüyolarını bir araya getirdik!

Kimileri yüz hatlarını daha zayıf göstermek ister, kimileriyse daha dolgun... Bugün yüz hatlarını daha dolgun göstermek isteyenleri mutlu edecek bir haberimiz var! Makyaj hileleri sayesinde yüzünü daha dolgun gösterebileceğini biliyor muydun? Aslında makyajını tek tek incelediğinde dolgun dudaklar, dolgun kaşlar, hacimli kirpikler hayal ediyoruz. İşte bunların hepsini bir araya getirdik ve hayalindeki makyajı oluşturduk. Hem günlük makyajında, hem de özel günlerde kullanabileceğin bu cilt dolgunlaştıran makyaj hileleri sayesinde hayalindeki dolgun görünüme kavuşabileceksin.

1. Cilt dolgunlaştıran makyaj bazı

1. Cilt dolgunlaştıran makyaj bazı

Yüzünün daha dolgun görünmesi için oldukça pratik bir önerimiz var: Cilt dolgunlaştıran makyaj bazı! NYX Professional Makeup Plump Right Back makyaj bazı, elektrolitler içeren formülü sayesinde cildin anında daha dogun görünmesini sağlıyor. Hyaluronik asit, E vitamini, pro-vitamin B5, magnezyum ve potasyum içeren formülü ile cildin daha dolgun, enerjik ve canlı görünmesini sağlıyor. Ayrıca ten makyajının kalıcılığını da artırıyor.

Eğer cildinin daha dolgun görünmesini istiyorsan, Plump Right Back makyajını mutlaka denemelisin.


2. Aydınlatıcıyı doğru noktalara uygula

Daha çok ışılda

Dolgun ten makyajının sırrı çok basit: Aydınlatıcı! Yüzünün daha dolgun görünmesi için aydınlık ve parlak görünmelisin. Yüzünün öne çıkmasını istediğin yüksek bölgelerine aydınlatıcı sürerek yüzünü daha dolgun gösterebileceksin. Bu görünüm için Maybelline Face Studio Chrome Extreme Metalik Aydınlatıcı Pudra'nın 200 Diamond Glow rengini elmacık kemiklerinin üzerine, kaş kemiğine, burun ucuna, çenene uygula ve parmaklarınla dağıt. Sıcak ve soğuk alt tonları bulunan Chrome Extreme Aydınlatıcı ile, cilt tonuna uygun ışıltıyı yakalayarak daha canlı görünebilirsin. Serin ve yağışlı sonbahar günlerinde ıslak aydınlatıcı fırçası kullanarak makyajının kalıcılığını arttırabilirsin. 

3. Bronzer ile gölgelendir

kontür uygulaması

Ten makyajında kullandığın renkler ne kadar açık ve nude tonlarında olursa yüzün de o kadar dolgun görünecektir. Çok koyu renkli allık veya bronzerlar yüzünde inceltici kontür etkisi yaparak yüz hatlarını daha zayıf görünmesine neden olabilir.

Dolgun yüz için en son makyaj trendleri arasında da yer alan bronzer edebilirsin. Bronzerı yanaklarının tam ortasından saç dibine doğru yuvarlak ve yumuşak uçlu bir fırçayla uygulayarak son derece doğal bir görünüm elde edeceksin.

Peki 'hangi bronzer?' diye sorduğunu duyar gibiyiz. Eğer sen de bizim gibi bronzer canavarıysan mutlaka edinmen gereken ürünü açıklıyoruz: Maybelline City Bronzer! Maybelline Bronzer'ı ilk denediğimiz günden itibaren çantamızdan çıkarmadık. Kakao yağı ile zenginleştirilmiş formülü sayesinde cilde çok kolay uygulanıyor ve bütünleşiyo, cilde doğal bronz bir etki veriyor. Kadife mat bitişli bronzer sayesinde yüzünü hem çok daha canlı hem de istediğin dolgunlukta gösterebileceksin.

3. Dolgun kaşlar

dolgun kaş

Dolgun ten makyajını mutlaka dolgun kaşlarla tamamlamalısın. Yukarı doğru taranmış dolgun kaşlar cildinin daha dolgun görünmesine yardımcı olacak. Bunun için NYX Professional Makeup Brow Glue şeffaf kaş maskarasını önerebiliriz. 16 saate kadar kalıcı olan bu şeffaf kaş jeli, kaşların gün boyu sabit kalmasını sağlıyor.

4. Aydınlık göz makyajı

Aydınlık gözler ve hacimli kirpikler

Dolgun makyajın anahtar noktalarından biri de iri gözlerdir. Gözlerini daha büyük göstermen için sana küçük makyaj hileleri açıklıyoruz. Öncelikle iri gözler için koyu renklerden kaçınmalısın. Far paletindeki en açık ışıltılı renkleri kullanarak gözlerini olduğundan iri gösterebilirsin. Maybelline Nudes of New York Far Paleti'ndeki açık pembe rengi göz kapağının tamamına uygula. Daha sonra açık kahve tonunu göz kapağının katlanma çizgisine uygula ve iyice dağıt. Böylece göz makyajına boyut kazandırabilirsin. Göz pınarına, far paletindeki en açık sedef rengi sürerek gözlerinin daha açık ve iri görünmesine yardımcı olacaksın. 

5. Dolgun kirpikler

dolgun kirpikler

İri gözlerini dolgun kirpiklerinle tamamlayarak mükemmel bir göz makyajı elde edebilirsin. Dolgun kirpikler için sana harika bir maskara önerimiz var: L'Oréal Paris Paradise Maskara bizim kirpiklerimizi sonunda kaşımıza değdirmeyi başardı! Kirpiklerinin zayıflığından şikayetçiysen bu maskaraya mutlaka bir şans vermeni tavisiye ediyoruz.Maskaranı her zaman kirpiklerinin altından zig zag hareketlerle uygulamalısın. Böylece maskara, kirpiklerin arasına eşit şekilde girerek ideal bir dolgunluk kazandıracaktır, tam da hayal ettiğimiz gibi!

6. Dudak dolgunlaştırıcı lip gloss

Dudak dolgunlaştırıcı lip gloss

Dolgun dudaklar makyajın en sevdiğimiz kısmı! Dudakların daha dolgun görünmesini sağlayan lip glosslardan NYX Professional Makeup This is Juice Gloss'ları mutlaka denemelisin. 5 elektrolit içeren formülü ile dudakları nemlendirerek dolgunlaştıran bu lip glosslar, mükemmel bir parlaklık veriyor. Üstelik yapışkan bir formüle de sahip değil.

7. Cilt dolgunlaştıran makyaj spreyi

7. Cilt dolgunlaştıran makyaj spreyi

Makyajın son adımında da cildini dolgunlaştırman mümkün. NYX Professional Makeup Plump Finish makyaj sabitleme spreyi, 5 elektrolit içeren formülü ile cildin anında daha dolgun görünmesini sağlıyor. Üstelik makyajın kalıcılığını da artırıyor.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?