Mükemmel Ten Makyajı İçin Fırça Önerileri

Mükemmel Ten Makyajı İçin Fırça Önerileri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Mükemmel ten makyajı için doğru fondöteni, aydınlatıcıyı ve allığı buldun fakat hala kusursuz görünümü yakalayamıyorsan sorun makyaj fırçalarında olabilir.

Gelişen makyaj dünyasıyla birlikte hayatımıza birçok yeni makyaj malzemesi girdi. Daha çok makyaj ürünü demek daha fazla makyaj fırçası demek. Eskiden sadece fondöten fırçasıyla yetinebiliyorken artık aydınlatıcı fırçası, allık fırçası ve kontür fırçası şart oldu. Biz makyaj fırçalarını denemeyi çok seviyoruz. Kusursuz ten makyajı için doğru uygulama sağlayan makyaj fırçalarını artık seninle tanıştırma zamanı geldi. En yeni ve sevdiğimiz makyaj fırçalarıyla tanışmak için okumaya devam et. 

Doğru fondöten fırçası seçimi

NYX Professional Makeup Total Control Drop fondöten

Likit fondötenini dağıtmak için sık tüylü fondöten fırçalarını tercih etmelisin. Fondöten uygularken en çok fırça izinin yüzümüzde kalmasından şikayet ediyoruz. İnce yapılı fondötenler her en kadar doğal görünse de cildimizde fırça izi yapmaya oldukça müsait oluyorlar. 

Bizim son zamanlarda çok severek kullandığımız NYX Professional Makeup'ın Total Control Drop fondöteni likit bir yapıda ve kendine özel fırçası ile kusursuz bir şekilde uygulanabiliyor. Kolay dağıtma ve homojen bir görünüm için fondöteni, NYX Professional Makeup Custom Drop Fondöten fırçası ile yüzümüze uyguluyoruz. Bu fırçanın sık kılları sayesinde tampon hareketlerle uygulama yapabiliyor, aynı zamanda makyaj süngerleri gibi ürünün emilip kapatıcılık etkisinin azalmasının da önüne geçmiş oluyoruz.

Yine diğer bir favorimiz olan NYX Professional Makeup Pro Flat fondöten fırçası ise, fondötenin yüzde iz bırakmadan pürüzsüz bir şekilde dağılmasını sağlıyor. Bu fırçanın en sevdiğimiz tarafı ise, hem sünger gibi ürünü emmemesi, hem de istenen kapatıcılığı ayarlayabilmek için üst üste kullanıma izin vermesi. Eğer zaman zaman hafif, zaman zaman da yoğun kapatıcılığa ihtiyaç duyduğun dönemler oluyorsa, mutlaka böyle bir fırça edinmelisin.

Doğru aydınlatıcı fırçası seçimi

NYX Professional Makeup Holographic Halo Liquid Highlighting Brush

Aydınlatıcılar hayatımıza girdiğinden beri doğru aydınlatıcı fırçası arayaşındayız. Doğru aydınlatıcı fırçası için öncelikle nasıl bir aydınlatıcı kullandığını belirlemelisin.

  • Likit aydınlatıcı

    kullanıyorsan
    NYX Professional Makeup Holographic Halo Liquid Highlighting Brush kullanmanı öneriyoruz. Yüzünün yüksek yerlerine likit aydınlatıcıyı uygularken oldukça pratik bir uygulama sağlayan bu fırça, aydınlatıcının etkisini en verimli şekilde göstermesine yardımcı olıyor.
  • Pudra yapıda aydınlatıcı kullanıyorsan yelpaze şeklindeki aydınlatıcılarla en yüksek verimi alabilirsin. NYX Professional Makeup Holographic Halo Micro Highlighting Brush ile pudra aydınlatıcıyı yüzünün yüksek yerlerine en doğru şekilde yayabilirsin.
  • Stick yapıdaki aydınlatıcılarını direkt olarak yüzüne uygulamak yerine makyaj fırçasıyla yaymalısın. NYX Professional Makeup  Holographic Halo Sculpting Brush'ı stick aydınlatıcına sür ve yüzünün yüksek bölgelerine dağıt. 

Doğru kontür fırçası seçimi

NYX Professional Makeup Holographic Halo Precision Brush

Doğal kontür uygulamasının gizli kahramanı kuşkusuz doğru fırça seçimi oluyor. Yüz hatlarını ortaya çıkartmak için uyguladığın kontür tekniğinin doğal sonuç vermesi için iyice dağıtmalısın. İnce ve sık tüylü makyaj fırçaları kontür uygulaması için doğru bir seçim olacaktır. NYX Professional Makeup Holographic Halo Precision Brush sayesinde en doğal ve etkili görünen kontür uygulamalarını yapabiliyoruz.

Son zamanlarda hayatımıza giren ve kontür işlemini iyice kolay ve doğal bir hale çeviren NYX Professional Makeup Highlight & Contour Cream Pro Palette ile bu fırça birlikte harikalar yaratıyorlar! 

Pudra uygulaması için doğru fırça seçimi

NYX Professional Makeup Holographic Halo Finishing Powder

Özellikle bu bahar aylarında ışıltılı ve aydınlık ten makyajları yükselen bir trend. Bu görünümü elde etmek için yeni denemeye başladığımız ve daha kullanır kullanmaz bayıldığımız bir ürün var: NYX Professional Makeup Holographic Halo Finishing Powder! Yüzün yüksek bölgelerini çok doğal bir şekilde aydınlatan ve holografik bir etki veren bu pudrayı, NYX Professional Makeup Pro Duo Fiber Setting Brush ile uyguladığımızda iyi bir sonuç alıyoruz. Bu furçanın yumuşak kıl yapısı ile pudranın yüze pürüzsüz oturmasını sağlıyor ve güzel bir şekilde sabitliyor.

Kapatıcı için doğru fırça seçimi

NYX Professional Makeup Pro Prime & Conceal Brush

Kapatıcı denince bizim için akan sular duruyor. Doğru kapatıcıyı bulana kadar bu işe yıllarımızı verdik desek yalan olmaz. Denediğimiz onlarca kapatıcı arasında da en sevdiklerimizden biri NYX Professional Makeup'ın Concealer Wand'ı. Hem yumuşak uygulaması hem de sivilce izlerini, göz altı morluklarını ve kızarıklıkları iyi bir şekilde kapatması en sevdiğimiz özelliklerinden. Bu kapatıcıyı ise en çok NYX Professional Makeup Pro Prime & Conceal Brush'ı ile uygulamayı seviyoruz. Bu fırça, kısa kıl yapısı ile bölgesel çalışmaya yardımcı oluyor ve ürünün kırışıklıklara dolmadan eşit yayılmasını sağlıyor. Böylece de göz altlarımız ve diğer kapatmamız gereken yerler hem doğal hem de kusursuz görünüyor!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?