Fondöten fırçası kullanımı nasıl olmalı?

Fondöten fırçası kullanımı nasıl olmalı?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

En az makyaj malzemeleri kadar önemli olan bir şey daha var: Makyaj fırçalarımız. Makyaj fırçalarının kullanımı, seçimi hatta temizliği bile makyajımızın kusursuz görünmesinde büyük rol oynayabiliyor. Sen de fondötenini doğru uygulamak istiyorsan fondöten fırçasının kullanımını öğrenmelisin. Nasıl mı?

Id
4cbfeabe-fbe4-482b-afff-a16b35d2fcd1
Type
MvcWeb.Models.Blocks.YoutubeBlock

Fondöten fırçası nasıl kullanılır?

Fondöten fırçası kullanımı nasıl olmalı?_1

Likit fondöten kullanıyorsan fondötenini sadece bir veya iki pompa elinin üzerine sık. Daha sonra fondöten fırçanı elinin üzerindeki fondötene dokundur ve yüzüne uygulamaya başla. Fondötenini her zaman tampon hareketlerle uygulamalısın. Fondöteni cildine sürükleyerek uyguladığında fırça izi kalabilir. Bunun önüne geçmek için sanki cildine noktalar dokunduruyor gibi fondötenini uygulamalısın. Fondötenini dilersen direkt olarak fırçanın üzerine de uygulayabilirsin. Fakat bu yolu tercih ettiğinde sadece bir pompa fondöten kullanmanı öneriyoruz. 

Eğer stick fondöten kullanıyorsan öncelikle stick fondötenini cildine uygula daha sonra fondöten fırçasıyla yay. Stick fondötenin daha doğal görünmesi için ıslak fondöten fırçası tercih edebilirsin.

Makyaj fırçasına gelmeden önce en iyi
fondötenleri öğrenmek için tıklayın.

Fondöten fırçası nasıl olmalıdır?

Fondöten fırçası kullanımı nasıl olmalı?_2

Öncelikle makyaj fırçalarını kullanırken her birini tek bir ürün için kullanmanı öneriyoruz. Fondöten fırçasıyla pudra sürdüğünde başarılı bir sonuç alamayabilirsin. Fondöten fırçası seçerken tüy yapısına çok dikkat etmelisin. Sık tüylü makyaj fırçaları, fondötenin daha homojen yayılmasına yardmıcı olur. Eğer makyajını bitirdikten sonra cildinde fırça izleri görüyorsan yanlış fondöten fırçası kullanıyorsun demektir. Ucu küt olan fondöten fırçaları sayesinde fırça izi sorununu ortadan kaldırabilirsin. Doğru fondöten fırçasını bulmak için ince uçlu yassı fırçaları kullanmanı öneriyoruz.

Makyaj fırçalarını haftada 1 veya iki kere yıkayarak daha kusursuz ten makyajı elde edebilirsin. Hem cilt temizliğin hem de doğru makyaj uygulaması için fırçalarını temizlemeyi unutmamalısın.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?