Elmacık Kemiklerini 3 Adımda Belirginleştirmenin Yolu

Elmacık Kemiklerini 3 Adımda Belirginleştirmenin Yolu

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Elmacık kemiklerini belirginleştirmenin en kolay 3 yolunu anlatıyoruz!

Son zamanlarda yüzü daha keskin hatlarda gösteren makyaj stilleri çok popüler. Kontür teknikleri ile elmacık kemiklerini ön plana çıkarmak, yüzün yüksek noktalarını aydınlatıcı ile belirginleştirmek ve allıkla kontür yapmak gibi makyaj hileleri ile yüzü boyutlandırmak mümkün. Peki, elmacık kemiklerini 3 adımda nasıl belirginleştirebilirsin?

Daha belirgin hatlara sahip bir yüz için bildiğimiz 3 makyaj tüyosunu paylaşıyoruz!

Bronzer ile kontür yöntemi

Bronzer ile kontür yöntemi

Kontür makyajı bildiğin üzere yüzü boyutlandırmak, bazı bölgeleri geri plana atmak için kullanılan bir makyaj tekniği. Önceleri her ne kadar bunun için sadece kontür ürünleri kullanıldıysa da, artık bronzer ile de kontür yapılıyor.

Elmacık kemiklerini ön plana çıkarmak ve yüzüne sıcaklık vermek için nötr tonlu bir bronzer kullanabilirsin. Tek yapman gereken bronzerı kulaklarının üst hizası ile burnunun bitişi arasındaki çizgiye uygulamak. Bronzerı dağıtırken de yukarı doğru dağıtmaya dikkat etmelisin.

Bronzer önerisi: Maybelline City Bronze’u doğal bronz bir görünüm ve yumuşak kontür uygulaması için kullanabilirsin. Turunculuk içermeyen küllü tonu ile kontür yapmak için de uygun olan bu bronzer, çok kolay dağılıyor ve doğal bir etki veriyor.


Aydınlatıcı ile elmacık kemikleri belirginleştirme

Aydınlatıcı ile elmacık kemikleri belirginleştirme

Yüzün yüksek noktalarına aydınlatıcı uygulamak, bu noktaları ön plana çıkarmak için en sık tercih edilen yöntemlerden biri. Elmacık kemiklerini bronzer / kontür ile ön plana çıkardıktan sonra, en yüksek noktalarına aydınlatıcı uygulayarak daha belirgin bir hale getirebilirsin.

Burada dikkat etmen gereken en önemli nokta, aydınlatıcıyı tek bir hat haline uygulamamak. Daha geniş bir alana yavaş yavaş dağıtarak ve etkisini artırarak uyguladığında daha doğal bir ışıltı elde edebilirsin.

Aydınlatıcı önerisi: Hem öyle simli durmayacak hem de güçlü bir aydınlık verecek bir ürün arıyorsan, Maybelline Chrome Extreme Aydınlatıcı’yı deneyebilirsin. Sıcak tonlu metalik yansımasıyla elmacık kemiklerini kusursuz bir şekilde aydınlatabilirsin.


Allık ile kontür yap

Allık ile kontür yap

Allıkla kontür yapmak ve yüze lifting etkisi vermek en son makyaj trendlerinde sıkça karşımıza çıkıyor. Allığı gülümsedikten sonra direkt yanakların en orta kısmına uygulamak, yüzünün daha aşağı çekilmesine neden olabilir.

Bunun yerine allığını elmacık yanaklarının dış kısmından elmacık kemiklerine, yukarı doğru uygulayarak daha yukarı kalkık bir etki elde edebilirsin. Böylece elmacık kemiklerin de daha fazla belirginleştirmiş olacaksın.

Allık önerisi: Maybelline Cheek Heat likit allıklar, kremsi jel formülü ile ciltte çok kolay dağılıyor ve içten gelen doğal bir etki veriyor. Rengini istediğin gibi artırabileceğin bu likit allık, elmacık kemiklerini belirginleştirmek ve lifting etkisi elde etmek için ideal.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?