En İyi 12 Göz Altı Kapatıcısı: Asla Yorgun Görünmeyeceksin!

En İyi 12 Göz Altı Kapatıcısı: Asla Yorgun Görünmeyeceksin!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Tüm yıl boyunca bayılarak kullandığımız, göz altı halkalarımızı gün içerisinde kendimize bile unutturan en iyi 12 göz altı kapatıcı önerisi ile karşındayız!

Concealer yani göz altı kapatıcısı, makyajımızın sihirli elemanları; olmazsa olmazlarımızdan. Yorgun ve koyu göz çevresi görünümünü en iyi şekilde gizleyerek aydınlık bir görünüm veren en iyi 12 göz altı kapatıcısını senin için bir araya getirdik ve böylelikle en iyi concealer’lar dosyasını da rehberlerimiz arasına eklemiş olduk! Eğer aklında “Hangi kapatıcıyı alsam?” gibi bir soru varsa, bu yazımıza göz atman yeterli! Şimdi hazırsan, kusursuz göz altlarıyla porselen makyajın kapılarını aralıyoruz! Daha başarılı makyaj yapmak için birazdan paylaşacağımız en iyi kapatıcı önerilerine ihtiyacın olabilir!

1. Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı

Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı

İşte karşında dünyanın en iyi göz altı kapatıcılarından biri! Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı'yı henüz denemediysen çok şey kaçırıyorsun. Önceleri adını “Maybelline Age Rewind” olarak bildiğimiz bu kapatıcı, şimdi "Instant Anti Age Eraser" adıyla makyaj çantalarımızın vazgeçilmezi olmuş durumda.

İncecik yapısına rağmen göz altındaki koyu halka görünümlerini bir çırpıda gizleyen, aydınlık görünüm veren ve çizgilere dolmayan bu kapatıcıyı bir kere denedikten sonra asla vazgeçemeyeceğinden eminiz. Üstelik bu Maybelline kapatıcı yenilenen formülü ile 12 saate kadar nemlendirici bir etkiye sahip. Bu kapatıcı bizim için o kadar vazgeçilmez oldu ki, cilt kusurlarımızı ve göz çevremizdeki leke görünümlerini gizlemekle beraber; açık renklerini yüzümüzü aydınlatmak, 149 Deep Bronze rengini de kontür yapmak için kullanıyoruz. Bu çok amaçlı kapatıcıyı sen de bir an önce denemelisin!

2. Lancome Effacernes Longue Tenue Kapatıcı

2. Lancome Effacernes Longue Tenue Kapatıcı

Lancome Effacernes Longue Tenue kapatıcı doğal görünümden ödün vermeden cilt tonunu eşitlemek isteyenler için ideal. Sadece bir damlasıyla bile cilt kusurlarını gizleyebilen bu Lancome kapatıcı, makyaj çantandaki sihirli değneğin olabilir. SPF 30 güneş koruma faktörüyle günlük kullanım için ideal olan Lancome Effacernes Longue Tenue Kapatıcı hem ince yapılı hem de kapatıcılığı oldukça yüksek. Üstelik bu yoğun pigmentli kapatıcı ciltteki çizgilere de dolmuyor. Daha ne olsun!

3. L'Oréal Paris Infaillible More Than Concealer

L'Oréal Paris Infallible More Than Concealer

Cilt kusurlarını gizlemeye yardımcı olan, cildi kurutmayan, esnek formülüyle kolayca dağılan ve kocaman aplikatörü ile pratik bir şekilde uygulanan L'Oréal Paris Infaillible More Than Concealer, adı üstünde bir kapatıcıdan daha fazlası. Yoğun pigmentli yapısıyla göz çevresindeki leke görünümünü hiç yokmuşçasına gizleyen bu kapatıcı, en iyi kapatıcı önerilerimiz arasındaki daimi seçeneklerden biri! Tüm yüze uygulanabilen Infaillible kapatıcıyı istersen sadece göz çevrende kullanabilir, istersen de yüzündeki görmek istemediğin tüm izleri gizleyebilirsin.

4. Maybelline Super Stay 30H Kapatıcı

Maybelline Super Stay 30H Kapatıcı

30 saate kadar kalıcı, yüksek kapatıcılığa sahip ama asla ağırlık yaratmayan, cilde nefes aldıran Maybelline Super Stay 30H Kapatıcı, bugüne kadar denediğimiz en kalıcı kapatıcılardan biri. Fiyat performans konusundaki en iyi kapatıcı yorumlarına baktığında kullanıcıların da bizimle aynı fikirde olduğunu göreceksin. 

Suya, tere ve bulaşmaya dayanıklı formülü ile bu Maybelline kapatıcı, gün içerisinde güçlü kapatıcılığından bir gram bile kaybetmiyor. Göz çevresinde kuruluğa neden olmadığı gibi gözeneklere de dolmadığını deneyimledik. Eğer tek seferde yoğun kapatıcılık sunan hafif formüllü bir ürün arıyorsan Maybelline Super Stay 30H Kapatıcı mutlaka denemen gerekenler arasında!

5. Lancome Teint Idole Ultra Wear All Over Kapatıcı

Lancome Teint Idole Ultra Wear All Over Kapatıcı

Tam kapatıcılığı olan ama aynı zamanda tamamen doğal bir bitiş veren iyi bir kapatıcı arıyorsan Lancome Teint Idole Ultra Wear Kapatıcı'yı mutlaka denemelisin. Çizgilere dolmayan, pul pul ve kuru görünüme neden olmayan, asla ağırlık yaratmayan bu ürün, cildi 24 saate kadar nemlendirmeye yardımcı olan formülüyle Lancome’un en iyi kapatıcısı olarak değerlendirilmeyi bir kez daha hak ediyor.

Lancome Teint Idole kapatıcının içeriğinde moringa, gül ve nilüfer özü ile bitkisel gliserin bulunuyor. Zengin formülü ile cilde bakım yapan kapatıcı yorgunluk izlerini tek seferde siliyor, kızarıklık görünümlerini ve renk eşitsizliklerini kusursuz bir şekilde gizliyor. Sadece bu da değil, ince çizgi ve gözenek görünümünü de gizlemeye yardımcı oluyor. Yani bu ürün, aradığımız en iyi kapatıcıdan beklediğimiz tüm özelliklere sahip!

6. YSL Beauty Touche Eclat High Cover Kapatıcı

YSL Beauty Touche Eclat High Cover Kapatıcı

Yorgun görünümü ve göz çevresindeki koyu leke görünümlerini gizleyen ve göz çevresine aydınlık bir etki veren YSL Beauty Touche Eclat High Cover Kapatıcı hem kalıcılığı hem de doğal etkiyi bir arada arayanlar için en iyi kapatıcı önerilerimizin başında geliyor. YSL Beauty Touche Eclat aydınlatıcının daha yüksek kapatıcılığa sahip olan bu versiyonu ile makyajında yeni bir çığır açman mümkün. 

Bitişi son derece doğal olan bu aydınlık bitişli kapatıcı, en belirgin cilt kusurlarını bile tek seferde gizlemeye yardımcı oluyor. Formülündeki ışığı yansıtan pigmentlerle, uygulandığı bölgeye aydınlık bir etki veren bu ürün, en iyi leke kapatıcısı kategorisinde de favorimiz!

7. NYX Professional Makeup Bare With Me Conceal and Calm Serum Kapatıcı

NYX Professional Makeup Bare With Me Conceal and Calm Serum Kapatıcı

Nemli bitişli ve yüksek kapatıcılığa sahip bir ürün arıyorsan, NYX Professional Makeup Bare With Me Kapatıcı da tam sana göre! Göz çevresindeki koyu leke görünümlerini, ciltteki renk eşitsizliklerini ve yağlanmaya bağlı cilt problemlerinin yarattığı iz görünümlerini az miktarda kullanımda dahi kapatmaya yardımcı olan bu ürün, aynı zamanda nemlendirici özellikli!

Bare With Me kapatıcının formülündeki Tremella mantarı, CICA ve yeşil çay özleri cildin nemlenmesini sağlıyor. CICA, sık sık kullandığımız onarıcı bakım kremlerinin de içinde bulunan bir içerik. Böylece göz çevresi gibi kuru bölgelerde bakım yaparak ve nemlendirme sağlayarak kuru görünümü azaltmaya destek oluyor. Canlı, aydınlık ve taze bir görünüm veriyor. Yüksek kapatıcılığa sahip olmasının yanı sıra serum etkisiyle de cilt bakımına ekstra katkı sunuyor.

8. Maybelline Fit Me Kapatıcı

Maybelline Fit Me Kapatıcı

Makyaj bloggerlarının en sevdiği kapatıcılardan biri de Maybelline Fit Me kapatıcı. Malum, göz çevresi kapatıcısı makyajın gizli kahramanlarından biri. Kusurları gizleyen, aynı zamanda canlı bitiş sağlayan bir ürün arıyorsan Maybelline New York Fit Me kapatıcıya da bir şans verebilirsin. Biz bu kapatıcıyı uygularken en iyi sonucu parmaklarımızla sürerek alıyoruz. Sen de mükemmel sonuca ulaşmak için kapatıcıyı göz çevrene parmak uçlarınla sürerek ve tampon hareketler yaparak uygulamayı deneyebilirsin.

9. Armani Beauty Power Fabric Kapatıcı

Armani Beauty Power Fabric Kapatıcı

Cilt sorunlarını ve renk eşitsizliklerini gizlemek için yüksek kapatıcılığa ihtiyaç duyuyor ama aynı zamanda da doğallıktan ödün vermek istemiyor musun? O halde Armani Beauty Power Fabric kapatıcıyı mutlaka denemelisin! Yüksek pigmentli formülü sayesinde yoğun kapatıcılık verirken gün boyu kalıcılık sunan bu ürün yüzde hiç ağırlık yaratmadan doğal bir görünüm oluşturuyor. Bu da onu en iyi kapatıcı önerilerinde yer almaya layık kılıyor.


10. NYX Professional Makeup Can't Stop Won't Stop Kapatıcı

NYX Professional Makeup Can't Stop Won't Stop Kapatıcı

Tüm leke ve iz görünümlerini başarılı bir şekilde görünmez kılan hem de gün boyu kalıcı olan bir kapatıcı arıyorsan, NYX Professional Makeup Can't Stop Won't Stop Kapatıcı karşında! Bu yoğun pigmentli NYX vegan kapatıcı, günün en zorlu anlarında bile kalıcılığını koruyabiliyor. Eğer gizlemekte zorlandığın bir iz varsa Can't Stop Won't Stop Kapatıcı ile gün içerisinde makyajını tazeleme ihtiyacı bile duymayacaksın!

11. YSL Beauty All Hours Kapatıcı

YSL Beauty All Hours Kapatıcı

Kadifemsi mat bir bitiş ve yüksek kapatıcılık arıyorsan, YSL Beauty All Hours Kapatıcı ile mutlaka tanışmalısın. Bir kere uyguladıktan sonra leke görünümünü ve renk eşitsizliklerini yok eden, üstelik bir de 16 saate kadar kalıcılık sağlayan bu ürüne bir şans vermeyi düşünebilirsin. Mezuniyet partisi veya özel davetlerde gece boyu göz alıcı görünmek için artık aradığın kapatıcıyı buldun! Tabii bu noktada concealer kullanımı için doğru yöntemleri öğrenmeyi de unutmamalısın.

12. NYX Professional Makeup HD Concealer

NYX Professional Makeup HD Concealer

NYX Professional Makeup HD Kapatıcı, ortadan yükseğe cilt kusurlarını gizleyecek bir ürün arayanlar için en iyi kapatıcı önerilerinden biri. Ciltteki renk eşitsizliklerini, leke görünümlerini ve göz çevresindeki kusurları etkili şekilde gizleyen bu NYX kapatıcı, aynı zamanda kolay uygulanabilirliği ve kalıcılığı ile de bizden tam not aldı. Ayrıca ürünün farklı tenlere uygun ton seçeneklerinin yanı sıra renk eşitsizliklerini nötrlemek için lavanta, yeşil ve sarı tonlarında alternatifleri de bulunuyor.

Bonus: Kapatıcı Nedir, Ne İşe Yarar?

Kapatıcı, yani diğer bir adıyla concealer, göz çevresindeki ve ciltteki renk eşitsizliklerini, kızarıklık ve leke görünümlerini gizlemek için bölgesel olarak uygulanan bir ten ürünü. Kapatıcıların en büyük görevi cilt kusurlarını gizlemek fakat bu ürünler cilde aydınlık bir görünüm kazandırmak ve yüzü boyutlandırmak için de kullanılabiliyor.

Bonus: Kapatıcı Nasıl Uygulanır?

En iyi kapatıcı önerilerimizi detaylandırdıktan sonra, doğal bir görünüm için kapatıcının nasıl uygulandığına da değinelim istedik:

  • Göz çevresindeki koyu leke görünümlerini gizlemek için: Kapatıcını koyu leke görünümlerinin en yoğun olduğu noktalara uygulayıp, doğal bir görünüm için nemli makyaj süngeri veya kapatıcı fırçası ile tampon hareketler yaparak dağıtabilirsin.
  • Renk eşitsizliklerini gizlemek için: Eşit bir cilt tonu için bu ürünleri gerekli gördüğün alanlara bölgesel olarak uygulayabilirsin.
  • Yüzü boyutlandırmak ve aydınlatmak için: Gözlerinin altına ters üçgen şeklinde, kaş altlarına, burun çizgisine, çenenin uç noktasına ve alnının ortasına uygulayıp yine iyi bir şekilde dağıtarak yüzünü aydınlatabilir ve boyutlandırabilirsin.

Biz makyaj çantamızın favori kapatıcılarını paylaştık. Sen de önerilerimiz arasından ihtiyaçlarına uygun kapatıcıyı seçip makyajında fark yaratabilirsin. Hadi hemen seçimini yap! :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?