​Düğüne hazırlık: Gelinlere özel zaman çizelgesi

​Düğüne hazırlık: Gelinlere özel zaman çizelgesi

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol
Evleniyorsun, yepyeni bir hayata adım atmaya hazırlanıyorsun ve tabii ki doğal olarak heyecanlısın! Kim olmaz ki? Ancak tüm bu heyecanın yanında bir de düğün planlaması, detaylar ve o özel günde muhteşem görünmek için güzellik hazırlıkları yapmak var! Biz de bu durumu senin için daha kolay hale getirmek için bir çizelge hazırladık. Eğer sen de müstakbel gelin adayıysan bu çizelgeyi bir kenara not etmeyi sakın unutma!

Düğünden 6+ ay önce

Cildin ve fit görünüm için düzenli beslenme ve egzersiz: Hayalindeki kusursuz gelinliğin içerisinde mükemmel görünmek için biraz forma girmek şart! Bu nedenle öncelikle kendine bir hedef seçmelisin. Bu hedef kilo vermek ya da fit görünmek olabilir. Düzenli şekilde egzersiz yaparak hem kendini iyi hissedersin, hem de düğün gününe kadar forma girmiş olursun. Ayrıca dengeli beslenerek de cilt sağlığını koruyarak gelin makyajının harika görünmesini sağlayabilirsin.

4-5 ay önce

Saç ve makyaj danışması: Gelin saçın ve makyajın için, 4-5 ay önceden, profesyonellerden yardım alman gerekir. Bu şekilde saçını ve makyajını birkaç kez prova ettirebilir ve sana en uygun modeli rahatlıkla bulabilirsin. Bu konuda da hazırlıktan düğün gününe kadar gelinlere özel sunulan gelin servisini, danışman kuaförlerde bulabilirsin. Kusursuz bir gelin saçı için saçlarını uzman ellere emanet etmek şart!

2-3 ay önce

Cilt bakımı: Düzenli olarak cilt bakımını aksatmasan da, düğün gününden 2-3 ay önce biraz daha özenli şekilde cilt bakımı yapabilirsin. Pürüzsüz bir cilt için asla makyajınla uyumamalı, nemlendirici bakım serumları ve maske kullanmalı, düzenli şekilde peeling yapmalı ve cildini temiz tutmalısın.

Düğünden 2 hafta önce

Kesim, boya: Saçlarını kestirmek ve boyatmak istiyorsan şimdi tam zamanı! Ancak radikal değişimlerden kaçınmalısın. Mesela, kumral veya esmerken bir anda sarıya dönmek gibi! Balyaj, ışıltılar ve hareketli bir saç kesimini deneyebilirsin. Eğer düğününde klasik bir saç modeli arıyorsan örgülü gelin saçını, farklı bir gelin saçı istiyorsan boğumlu atkuyruğunu da deneyebilirsin. 
Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?